Drzwi do designu – nowe trendy

drzwi wewnętrzne

fot. drzwi wewnętrzne

Drzwi spełniają rolę aranżacyjnej „kropki nad i”, decydując o indywidualnym charakterze wnętrza. Projektanci doskonale to rozumieją, dlatego ich propozycje są coraz częściej efektem śmiałych poszukiwań, a jednocześnie swobodnego dialogu z tradycją i pochwały dla prostoty.

Secesyjnie
W modzie wciąż są klasyczne okleiny dekoracyjne czy fornir, ale coraz częściej docenia się potencjał, jaki drzemie w szkle. Dlatego firma INVADO proponuje m.in drzwi szklane D’Artagnan Tondo lub D’Artagnan Solei. Oba modele wyróżnia finezyjne zdobnictwo bazujące na odwołujących się do popularnej na początku XX wieku, secesji. Płynne, miękkie linie i roślinne motywy to jej znak rozpoznawczy. Secesja zrywa z geometrycznymi, prostymi formami, zastępując je asymetryczną kompozycją. Przedmioty codziennego użytku, w których funkcjonalność łączy się z precyzją wykonania, awansują w niej do rangi małych dzieł sztuki.

W ucieczce od chaosu

drzwi wewnętrzne

fot. drzwi wewnętrzne

Nowoczesny design wykazuje też tendencję do geometryzacji i minimalizmu. Nieprzeładowane, eksponujące przestrzeń wnętrze jest praktyczne, komfortowe, jakby zapraszające do relaksu. Oszczędną ornamentykę rekompensować może śmiała kolorystyka oklein oraz takie zabiegi jak łączenie klasycznej, naśladującej usłojenie drzewa faktury z prostymi intarsjami z metalu lub aluminium. Taka jest właśnie kolekcja LIDO, z kolekcji INVADO. Wykonane z wysokiej jakości okleiny dekoracyjnej, dostępne są w szerokiej gamie kolorów, m.in. dąb perłowy, wiśnia, coimbra czy heban.

Z fantazją
W odpowiedzi na modną estetykę spójności i minimalizmu pojawił się styl, który w specyficzny sposób interpretuje wszystkie aranżacyjne zasady. Fusion, bo o nim mowa, odważnie łączy elementy pozornie do siebie nie pasujące. Za prekursora stylu uznaje się Phillipa Starcka, autora mebla Louis Ghost, który ze zwyczajnego plastiku stworzył klasyczne krzesło a la Ludwik XIV. Fusion stawia sobie za cel zaskakiwanie, przełamywanie konwencji i poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań. Dlatego też chętnie zestawia tanie, współczesne tworzywa z wyrafinowaną formą albo na odwrót: gustowne materiały umieszcza w nietypowym kontekście. Przykładem może być żyrandol w stylu barokowym, wykonany z plastiku, jedwabna narzuta w kolorze landrynkowego różu, czy też barwne bibeloty ustawione na szlachetnej, drewnianej komodzie.

drzwi wewnętrzne

fot. drzwi wewnętrzne

W tej swobodnej żonglerce powinniśmy jednak być w stanie wychwycić jakąś myśl przewodnią. W przeciwnym wypadku zamiast fusion otrzymamy jarmarczną pstrokaciznę. Z fantazyjnym klimatem tego nowoczesnego designu doskonale komponują się drzwi Treviso, firmy INVADO. Tradycyjny urok kryje się w ich naturalnej, akcentującej usłojenie drewna fakturze. Natomiast oszczędnie zaaranżowana kompozycja przeszkleń to już ukłon w stronę surowych, mocno zgeometryzowanych trendów. Dzięki połączeniu tych przeciwstawnych konwencji wnętrze zyskuje inspirującą świeżość.

Niezależnie od tego na jaki styl zdecydujesz się w swoim wnętrzu, warto wcześniej przetestować swoje pomysły, najlepiej w wirtualnej przestrzeni. Skorzystaj z Kreatora Wnętrz – INVADO door planner aby mieć pewność, że wymarzona wizja sprawdzi się w rzeczywistości.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)