Dzień Kobiet ma już 100 lat!

podpórka do książek

fot. podpórka do książek

Od zawsze świętowaniu Dnia Kobiet towarzyszyły drobne upominki, wręczane przez mężczyzn kobietom. Choć lista popularnych upominków jest stała – na pierwszym miejscu królują kwiaty, a potem słodycze – to z każdym rokiem odchodzi się od schematu i typowych wyborów na rzecz oryginalności. Idealny drobiazg na tą okazję można znaleźć w sklepie ArtDecor24. Oferowane są tu wyroby eleganckie, stylowe oraz praktyczne, które pokocha każda kobieta.

szkatułka

fot. szkatułka

Przeczytaj również: Kuchnie szyte na miarę

Tradycja obchodzenia Dnia Kobiet wpisała się na stałe w polski kalendarz. Dzień wszystkich Pań świętuje się w Europie, ale także w wielu miejscach na całym świecie. Jego świętowanie zapoczątkowała Socjalistyczna Partia Ameryki, a impulsem dla jego stworzenia stał się strajk 15 tysięcy pracownic fabryki tekstylnej, które 8 marca 1908 roku w Nowym Jorku domagały się praw wyborczych oraz zwracały uwagę świata na niegodne warunki pracy wielu kobiet. Po raz pierwszy Dzień Kobiet świętowano w 1911 roku w wyznaczonym dniu, jakim został właśnie 8 marca.

Możesz zaskoczyć w tym dniu swoim oryginalnym pomysłem na upominek kupując piękną szkatułkę na biżuterię, z postacią elfa lub amorka. Niejedna Pani ucieszyłaby się z kompletu stylowych filiżanek do ulubionej porannej kawy czy herbaty, albo secesyjnego wazonu na otrzymane w prezencie tulipany. Artdecor24 oferuje wiele rodzajów szkatułek, świeczników oraz uwielbianych przez kobiety figurek Veronese, które doskonale urozmaicą ich wystrój wnętrz.

Kontrowersje oraz dyskusje dotyczące obchodzenia Dnia Kobiet ciągle trwają i maja zarówno zwolenników, jak i przeciwników, którym kojarzy się ono z czasami PRL. Jednak potrzeba istnienia Dnia Kobiet przetrwała i mamy nadzieję, że tak zostanie, gdyż wiele pań przyjmuje je do dnia dzisiejszego z wielkim entuzjazmem.

***
O ArtDecor24
Sklep Artdecor24 oferuje stylowe meble, dekoracje wnętrz oraz ogrodów. W ofercie znajdziemy sekretarzyki, toaletki, komody i stoły w stylach Art Deco, Biedermeier, Shabby Chic, Kolonialnym, itp. oraz figury Veronese i słynne szkatułki Faberge.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)