Ekologiczne pasje surowego Thora

patelnia

fot. patelnia

Gdyby skandynawscy bogowie do dziś, pradawnym zwyczajem, żyli wśród ludzi, a nie skryli się w niedostępnych śmiertelnikowi krainach, korzystaliby z genialnego, szwedzkiego wynalazku – żeliwnych naczyń i patelni marki Skeppshult (link).

Jesteśmy głęboko przekonani, że zwłaszcza surowy i wyniosły Thor, który cenił pierwotną siłę i cechował się gwałtowną naturą, z upodobaniem smażyłby i gotował na tym smoliście-czarnym, naturalnym żeliwie. A żeliwo marki Skeppshult przypadłoby mu do gustu tym bardziej, że jest na wskroś ekologiczne. Więc ten bóg nad bogami, surowym okiem oceniający człowiecze poczynania, z aprobatą kiwałby głową nad zmyślnością technologii, która sprawia, że Skeppshult staje się niedościgłym wzorem w walce o dobro środowiska naturalnego.

Szwedzka marka, produkująca najwyższej jakości żeliwne naczynia, wyznaje zasadę, że produkcja, zdrowe żywienie i środowisko naturalne mają ze sobą bardzo wiele wspólnego. I tak, na przykład, Skeppshult pozyskuje wszystkie konieczne do produkcji materiały w jednym rejonie kraju, minimalizując w ten sposób koszty transportu, a co za tym idzie – emisji spalin.
Szwedzka marka wykorzystuje całą energię konieczną do procesu produkcji z elektrowni wiatrowych. Dodatkowo – co zjawiskowe, ponad 96% piaskowych form, w których powstają żeliwne naczynia, jest odzyskiwanych. Piasek wykorzystywany jest ponownie. W ten sposób Skeppshult eksploatuje środowisko w bardzo racjonalny sposób.
Nie dość na tym. Skeppshult pozyskuje drewno bukowe, które zdobi serię patelni Natural Selection, z zasobów leśnych oznaczonych certyfikatem FCS, który poświadcza, iż pochodzące stamtąd drewno jest materiałem przeznaczonym do obróbki. Wycinanie takich, hodowanych przez człowieka w kontrolowanych warunkach, drzew nie narusza równowagi ekosystemu.
Skeppshult doprowadził swój zamysł produkcyjny do tego stopnia perfekcji, że aż o 76% zredukował straty ciepła, które wnikałoby w atmosferę. Prowadzi też staranną i ciągłą kontrolę emisji dwutlenku węgla. Co intrygujące – przy produkcji jednej z najcięższych żeliwnych patelni, ważącej ponad 4 kg, emisja dwutlenku węgla jest 24.000 razy mniejsza niż emisja dwutlenku wydychanego w ciągu roku przez dorosłego człowieka i aż 11 razy mniejsza niż dwutlenek wydychany rocznie przez… dwukilogramowego kurczaka. Zabawne, bądź co bądź, zestawienie jest bardzo plastycznie przekonujące!

Przeczytaj również: Tea Time! Czyli czas na herbatę

Skeppshult, twórca doskonale trwałych, cieszących się 25-letnią gwarancją naczyń i patelni, opracował do perfekcji dbałość o środowisko naturalne, by pokolenia pasjonatów wytwornych, prawdziwych smaków mogły żyć w świecie zapełnianym patelniami, na których smażyłby sam Thor.

Z upodobaniem szykujący na żeliwnych patelniach skwierczące przysmaki sklep www.smakprostoty.pl ceni ekologiczne rozwiązania szwedzkiej marki Skeppshult.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)