Energetyczna czerwień we wnętrzach

dodatki

fot. dodatki

Kolor czerwony kojarzy nam się z energią, pozytywnymi emocjami oraz ciepłem. Jest to barwa, która pobudza do działania i poprawia samopoczucie. O jej wyjątkowych właściwościach warto pamiętać podczas aranżacji wnętrz. Jak należy dobierać dodatki w kolorze czerwonym, podpowiada stylistka marki home&you.

Nie ma wątpliwości, że kolor czerwony przyciąga uwagę i wzbudza emocje. Jest to jedna z najsilniej oddziałujących barw na nasz organizm – dodaje energii, wprawia w lepsze samopoczucie, a nawet działa antydepresyjnie. Nie bez powodu jest ona symbolem szczęścia, miłości oraz prestiżu – Czerwień w domowych aranżacjach sprawia, że pomieszczenia stają się bardziej wyraziste, dynamiczne i stylowe. Liczne akcenty w tym kolorze są charakterystyczne dla pełnych optymizmu i radości wnętrz w stylu hiszpańskim. Czerwień sprawdzi się zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, kiedy potrzebujemy dodatkowych źródeł dobrego nastroju – mówi Hanna Maruta stylistka marki home&you.

dodatki

fot. dodatki

Jeżeli zdecydujemy się na tak odważna kolorystykę naszych mieszkań, warto pamiętać o kilku zasadach – Kolor czerwony ma za zadanie ożywić wnętrze i wnieść do niego wiele pozytywnej energii. Zastosowany w nadmiarze staje się jednak zbyt przytłaczający, rozprasza uwagę, a dodatkowo sprawia, że przestrzeń wydaje się optycznie mniejsza. Lepiej zatem wprowadzić go w formie dodatków czy drobnych akcesoriów niż jako kolor ścian lub mebli – podpowiada stylistka z home&you.

dodatki

fot. dodatki

W salonie doskonałym dodatkiem, podkreślającym wystrój wnętrza, będzie czerwony wazon lub patera, eleganckie świeczniki, lampa, jak również poduszki czy narzuta na kanapę. Tak ciepłą barwę bez obaw możemy też wnieść do naszej kuchni i jadalni w postaci dekoracyjnych podkładek, pojemników lub zastawy stołowej. Podobnie w łazience akcesoria w ognistym kolorze mogą być ciekawym dopełnieniem całej aranżacji. Z kolei w sypialni postawmy na subtelne ozdoby w postaci świec, ramek na zdjęcia czy szkatułek z biżuterią. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)