Grzejniki dekoracyjne

grzejnik dekoracyjny

fot. grzejnik dekoracyjny

Strukturalne powierzchnie, nietypowe kolory, aksamitne faktury – takie właśnie sposoby wykończenia grzejników zdobywają serca klientów firmy Jaga. Eksperymenty ze strukturą i kolorem to dobry kierunek zmian, który w nowym świetle stawia też określenie „grzejnik dekoracyjny”.

Matowe, błyszczące, szczotkowane, polerowane, piaskowane, młotkowane, w nietypowym kolorze, według indywidualnego projektu – to wykończenia grzejników proponowane przez firmę Jaga. O tym, że wykończenie jest parametrem ważnym dla klientów niech świadczy fakt, że kolor szary piaskowany metaliczny jest najchętniej wybieranym wykończeniem jeśli chodzi o grzejniki Iguana czy Strada. Proporcje zakupowe tak przeważały szalę na jego stronę, że producent – mimo iż jest to kolor specjalny – zdecydował się oferować go w cenie cenie koloru podstawowego.

Piaskowanie jest wykończeniem eleganckim i funkcjonalnym. Odporne na wszelkiego rodzaju zadrapania i zarysowania, pogłębia kolor, jest także elementem dekoracyjnym – faktura piasku posiada delikatne drobinki, które w zależności od koloru lakieru mają barwę srebrną (np. w kolorze sandblast grey metallic), albo złotą (kolor pearl brown, stworzony specjalnie dla grzejnika Tetra). Mikroskopijne błyszczące wióreczki posiadają też umiejętność załamywania światła, co sprawia, że piaskowana faktura nabiera trójwymiarowego efektu.

grzejnik dekoracyjny

fot. grzejnik dekoracyjny

Wykończenie młotkowane wygląda trochę tak, jakby malutkie młoteczki uderzały w grzejnik tworząc delikatne wgłębienia. Owe nierówności są znakiem rozpoznawczym strukturalnego lakieru, który w taki właśnie sposób układa się na powierzchni. Ciekawostką jest to, że lakiery stosowane przez Jagę złożone są z dwóch kolorów, dzięki czemu wgłębienia mają inny odcień, a wypukłości inny (złoto-srebrny, czarno-srebrny).

Połysk i mat, to efekty wykończenia pożądane przez wielu klientów. Luksusową, błyszczącą powierzchnię grzejnika można otrzymać na kilka sposobów: nanosząc warstwę chromu, polerując grzejniki ze stali nierdzewnej lub z naturalnego kamienia, czy wreszcie stosując połyskliwy metaliczny lakier – wykończenie jeszcze nie tak dawno zarezerwowane głównie dla samochodów. Zaletą matowej faktury, oprócz nowoczesnego wyglądu, jest duża trwałość. Jedne z najpiękniejszych matowych wykończeń dostępnych w ofercie firmy Jaga należą do grzejników Heatwave (wykonany z syntetycznego betonu) i Geo (granulat naturalnego kamienia).

grzejnik dekoracyjny

fot. grzejnik dekoracyjny

Kolor specjalny jest elementem, który nadaje grzejnikom unikalnego wymiaru. Taki jest właśnie między innymi złoto-platynowy kolor grzejnika Moon stworzony specjalnie dla tego projektu. O specjalnym kolorze można też mówić w odniesieniu do drewnianej obudowy grzejnika Knockonwood w wersji zebrano, gdzie rysunek słojów jest za każdym razem inny.

Jednak najbardziej niezwykłym wykończeniem w ofercie Jaga jest faktura grzejnika Geo Atlantis. Czarna skamielina z fragmentami muszli i morskiej fauny, robi naprawdę niesamowite wrażenie.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)