Inspirowane La Belle Époque

szkatułka

Styl La Belle Époque inspirowany jest sztuką i modą secesji. Odzwierciedla dążenie artystów do urzeczywistnienia głównego postulatu artystycznego epoki, czyli syntezy wszystkich dziedzin sztuki. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych stylów sztuki, który jako pierwszy w tak szerokim zakresie zafascynował nie tylko malarzy, grafików czy rzeźbiarzy, ale także twórców rzemiosła artystycznego, architektów oraz projektantów mody.

W sklepie ArtDecor24 ma przyjemność przedstawić niezwykle praktyczne i funkcjonalne ozdoby i dekoracje w stylu La Belle Époque. Znalazły się tutaj przepiękne szkatułki na biżuterię, wieszaki na łańcuszki i korale oraz przepiękne, dekoracyjne figury. Wyjątkowo dekoracyjne i oryginalne dodatki urozmaicające nasze wyposażenie wnętrz.

La Belle Époque z języka francuskiego oznacza piękną epokę. Nazwa ta została nadana okresowi po zakończeniu wojny francusko – pruskiej w 1871 roku, który trwał do wybuchu I wojny światowej. Epoka ta uważana była za okres rozkwitu, postępu oraz spokoju w Europie. Rozwój techniczny sprawiał, że żyło się łatwiej, a życie kulturalne osiągnęło niedościgniony poziom.
Ponieważ artyści i projektanci pragnęli uczynić z ubrania dzieło sztuki, secesyjnej stylizacji uległa cała sylwetka kobieca. Zgodnie z zasadami nowej sztuki linia sylwetki kobiecej nawiązywała do wijących się, powyginanych linii ornamentu secesyjnego – nabrała smukłości, lekkości i płynności. Figura przybrała kształt litery „S”, wiotkiej łodygi oraz cechy kwiatu, motyla lub pawia.
***
O firmie
Artdecor International od 10 lat zajmuje się sprzedażą stylowych mebli, i artykułów dekoracyjnych. Jako pierwsza w Polsce rozpoczęła sprzedaż wysyłkową stylowych mebli oraz ekskluzywnych upominków w stylu klasycznym, rokoko, Shabby Chic, empire, kolonialnym, Biedermeier, secesyjnym oraz Art deco na stronie www.artdecor24.pl.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)