Izolowanie rur wodno-kanalizacyjnych

rura

fot. rura

Ze względu na szeroki wachlarz zastosowania, uniwersalne piany poliuretanowe są chętnie wykorzystywane w pracach budowlanych. Pianki poliuretanowe po wypuszczeniu z puszki, pomimo podobnego wyglądu i podobnej konsystencji, mogą posiadać zupełnie różne właściwości oraz różną wydajność. Ich parametry różnią się od siebie, w zależności od dedykowanego miejsca stosowania oraz oczekiwanych właściwości, po zakończeniu aplikacji.

Przy specjalistycznych pracach, w trudnym środowisku warto zastosować pianki dedykowane do konkretnych zastosowań. Tam, gdzie potrzebna jest jakość, nie ma miejsca na eksperymenty.

Uniwersalne piany poliuretanowe cechują się przyczepnością do typowych powierzchni budowlanych oraz wysoką i średnią postekspansją (przyrostem pianki po wypuszczeniu z puszki). Mimo, że umożliwiają one wykonanie wielu prac montażowych jak np. osadzanie drzwi i okien, mogą nie sprawdzać się przy osadzaniu rur, wanien czy brodzików oraz ich izolacji termicznej czy akustycznej. Warunki, z jakimi spotykają się montażyści przy pracach wodno – kanalizacyjnych, wymagają użycia produktów do nich przygotowanych. Piany poliuretanowe dedykowane środowisku Wod-Kan wpływają na jakość i bezpieczeństwo wykonanego montażu, gwarantując po aplikacji długoletnie, stałe parametry pianki.

Profesjonalny efekt w każdych warunkach
Ze względu na warunki, w których jest używana, piana poliuretanowa dedykowana montażom w obrębie instalacji wodno – kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania powinna być odporna na wilgoć oraz zmiany temperatury. Puste przestrzenie wokół rur powinny być wypełnione materiałem odpornym na wilgoć, dlatego pianę montażową powinna cechować jak najniższa chłonność wody. Ciepło oraz wilgotność mogą również sprzyjać rozwojowi pleśni i grzybów, na które piany te są odporne.

Piany do prac Wod-Kan charakteryzują się dobrą przyczepnością do PCV i innych gładkich powierzchni, dzięki czemu umożliwiają wykonywanie izolacji w przepustach wokół rur, czy wygłuszanie wanien i brodzików. Niska rozprężność umożliwia precyzyjną aplikację bez zbędnych strat pianki oraz zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Piany dedykowane, także skuteczniej niż uniwersalne, zapobiegają stratom energii cieplnej, zapewniając dobrą izolację termiczną instalacji.

Wygoda i bezpieczeństwo
Prace wokół elementów instalacji wodno – kanalizacyjnych i CO często odbywają się w małych pomieszczeniach, gdzie dotarcie do niektórych miejsc jest utrudnione. Piany dedykowane wyposażone są w długi wężyk, znacznie ułatwiający aplikację wokół rur czy pod brodzikami.
Podczas spieniania niektórych typów pian poliuretanowych może wydzielać się izocyjan MDI. Na jego szkodliwe działanie narażeni są szczególnie instalatorzy oraz fachowcy na co dzień używający produktów w niewielkich pomieszczeniach, jak np. w łazience. Specjalistyczne piany nowej generacji są bezpieczne, ponieważ nie emitują MDI.

Na każdą kieszeń
Wykonawcy często wskazują na zaletę uniwersalnych pian montażowych jaką jest ich niska cena. Jednakże oszczędności wynikające z zakupu produktu najtańszego są wyłącznie pozorne. Minimalnie droższe piany dedykowane gwarantują najwyższą jakość wykonanych prac montażowych w trudnych warunkach, do jakich zostały przygotowane.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)