Jak dopasować drzwi do podłogi?

Drzwi i podłogi to ważny element aranżacji każdego wnętrza. Dokonując ich zakupu musimy pamiętać, że będą nam służyć przez co najmniej kilka lub nawet kilkanaście lat. Dlatego wybierając drzwi i podłogi kierujmy się kilkoma prostymi zasadami, które pomogą nam w doborze odpowiednich modeli i wzorów.

W salonach RuckZuck znajdziemy wiele wartych uwagi propozycji. Często jednak mamy trudności z dobraniem, z bogatego asortymentu sieci, drzwi i podłóg współgrających ze sobą, komponujących się ze stylem wybranego pomieszczenia i tworzących razem spójną całość. Jak je wybierać żeby do siebie pasowały?

drzwi

fot. drzwi

Dwie najważniejsze zasady
Po pierwsze należy odpowiednio zestawiać ze sobą kolory. Najlepiej gdy podłoga i drzwi występują w tych samych barwach, lecz w różnych stopniach nasycenia koloru. Mamy dzięki temu gwarancję, że wszystko będzie do siebie pasować, a jednocześnie unikniemy monotonii w pomieszczeniu. Jeżeli zdecydujemy się na mieszanie kolorów warto wykorzystać sprawdzone połączenie – jasne barwy z ciemnymi. Po drugie łączymy ze sobą elementy utrzymane w tym samym stylu. Nowoczesna, barwna, mozaikowa podłoga i klasyczny model drzwi z dużą ilością przeszkleń mogą tworzyć wrażenie nieuporządkowania i chaosu. Dlatego przykładowo kupując, dostępną w salonie RuckZuck, wyrazistą podłogę Listone Bianco marki Classen zdecydujmy się na prosty wzór skrzydła drzwiowego Demeter.

Drzwi czy podłoga?
Rozpoczynając remont koncepcję aranżacji wnętrz mamy już przemyślaną. Zdecydowaliśmy, co jest dla nas najważniejsze, co ukryć, a co będzie stanowić tylko formę dodatku do całości. Podłoga i drzwi – na czym zależy nam bardziej? Odpowiedź na to pytanie znacznie ułatwia właściwy dobór paneli i skrzydeł drzwiowych, oferowanych w sprzedaży przez sieć RuckZuck.

Decydując się na wyeksponowanie drzwi najlepiej postawić na kontrasty. Jasna podłoga Hikora Pasadena marki Classen będzie kontrastowała z ciemniejszym skrzydłem drzwiowym np. Tetyda w odcieniu wenge lub Latona w odcieniu orzech. Dzięki temu będzie ono stanowiło ciekawy, przykuwający oko akcent całej aranżacji. W odwrotnej sytuacji, kiedy chcemy zwrócić uwagę na piękny parkiet, wybierzmy drzwi w odcieniu mocno do niego zbliżonym. Drzwi będą wtedy stanowiły tylko subtelne uzupełnienie.

Ponadto jeśli mamy już podłogę i wybieramy się do salonu RuckZuck po skrzydło drzwiowe warto wziąć ze sobą próbkę panelu, czy deski. Znacznie ułatwi to wybór odpowiedniego modelu. Możemy także poprosić o pomoc specjalistów. Wykwalifikowani pracownicy salonów RuckZuck odpowiedzą na nasze pytania i wskażą wiele różnorodnych wzorów paneli podłogowych oraz modeli skrzydeł drzwiowych. Sprzedawcy RuckZuck z łatwością określą również parametry techniczne, na które powinniśmy w szczególności zwrócić uwagę. Ponadto sieć zapewni transport zakupionych materiałów, a także wskaże najlepszą ekipę montażową co znacznie przyspieszy planowany remont.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)