Jak wybrać dodatki do białych mebli

pokój dziecka

fot. pokój dziecka

Połączenie bieli z dodatkami w różnych kolorach wprowadza do dziecięcego pokoju jasność i świeżość. Całkiem białe pomieszczenia na dłuższą metę mogłyby wydawać się zimne i monotonne. W jaki sposób dodać im ciepła? Można to zmienić wybierając odpowiednie dodatki. Jak więc je wybrać?

Stworzenie naszemu dziecku przyjaznego i jasnego wnętrza wcale nie wymaga od rodziców długiego obmyślania i wielkich nakładów finansowych. W zależności od naszych upodobań kolorystycznych oraz preferowanego stylu można zastosować dodatki w różnych formach, a także kolorach. Decydując się na nowe zasłony, kolorowe poduszki, wesołe ramki ze zdjęciami mają tą zaletę, że gdy nam się znudzą, bez problemu można je wymienić na inne. W ten sposób nadamy wnętrzu inny, nowy charakter.

Pokój dziecka

fot. Pokój dziecka

Dla rodziców preferujących delikatne zestawienia, dobrym wyborem będą kolory pastelowe. Popielate odcienie różu różu będą bardzo ładnie komponować się z bielą, tak samo jak żółcienie i błękity. Pokój wyposażony w białe meble, dzięki pastelowym dodatkom będzie mieć uspokajający charakter. Jeżeli pragniemy dodać wnętrzu odrobinę świeżości i wiosennego charakteru możemy pokusić się o soczyste zielone ściany, tapety w kropki lub wesołe fototapety.

Jeżeli w domu mamy nastolatka, możemy spróbować troszkę ostrzejszych zestawień np. niebieski z brązem. Zestawienie tych kolorów do dobrze działa na koncentrację, niezbędną uczniom. Dorastające dziecko z pewnością samo zatroszczy się o plakaty i wszystkie dodatki, na których rodzice niekoniecznie muszą się znać. Pokoje młodzieży i ich wyposażenie rządzi się własnymi prawami, dlatego warto w tym przypadku dać naszym pociechom wolną rękę.

Pokój dziecka

fot. Pokój dziecka

Jeżeli proponowane zestawienie nie do końca nam odpowiada i wolimy biało-waniliową tonację mebli, spokojnie możemy wybrać dodatki utrzymane w tej samej stylistyce. Wtedy można zdecydować się na różnorodne faktury i materiały.

Dzieci, tak samo jak dorośli, mają potrzebę odmiany wnętrza. Można tego dokonać niewielkim nakładem, inwestując w dodatki. W ten sposób możemy zafundować naszemu dziecku nową bajkową krainę, w której będzie się dobrze czuło. Wiadomo, że dziecięce gusty ulegają zmianom bardzo często i nie można dać się zwariować. Dlatego wiosenna niewielka odmiana wnętrza będzie dla naszej pociechy cudownym prezentem i świetną zabawą dla całej rodziny.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)