Jesień-Zima 2012 we wnętrzach

Jesień Zima 2012 we wnętrzach

fot. Jesień Zima 2012 we wnętrzach

Koniec lata to idealny moment na przeprowadzenie remontu w naszym domu. Kolorystyczne zmiany z pewnością pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie, szczególnie gdy za oknem będzie panować ponura jesień. Dlatego marka Dekoral Fashion podpowiada, co będzie modne w nadchodzącym sezonie Jesień-Zima 2012.

Biel w różnych odsłonach
Biel oraz jej różnorodne zestawienia to jeden z najmodniejszych trendów sezonu Jesień-Zima 2012. W ofercie marki Dekoral Fashion znajdziemy ją m.in. w palecie farb Colour & Style pod nazwą „czystość bieli”. Jako dominująca barwa doskonale komponuje się zarówno z pastelami, jak i z ciemnymi odcieniami. Interesującym rozwiązaniem będzie również wzbogacenie jej o intensywniejsze akcenty takie, jak np. wyrazista „czerwień flamenco” – mówi Anna Łatoszyńska, manager marki Dekoral Fashion. Łącząc biel z pastelami, wykorzystajmy np. „harmonijną zieleń” lub błękitny „skrawek nieba”. Jasnymi kolorami pokryjmy niewielkie detale architektoniczne lub wprowadźmy je jako barwne pasy. Znakomitym pomysłem może okazać się zestawienie bieli z intensywnymi odcieniami dostępnymi w linii farb Akrylit W Fashion Collection. W zależności od upodobań możemy wybrać bardziej stonowany brąz lub szarości – „czekofashion” oraz „atłasowy grafit”. Dla bardziej odważnych osób idealna będzie „tweedowa zieleń”, „żakardowy amarant” czy „czerwień flamenco”.

Salon w kolorze blue jeans

jadalnia

fot. jadalnia

Kolor niebieski, w ostatnim czasie jest bardzo populary w świecie wnętrz – szczególnie w inspirowanej modą wersji „blue jeans”. Ciemny, złamany granat jest znakomitym pomysłem na stylistyczną dominantę w salonie. Warto zestawić go jednak z odrobiną szarości lub beżu. W ten sposób będziemy mogli podkreślić jego wyjątkowy charakter, a jednocześnie unikniemy wrażenia przesady w pomieszczeniu.

Przygaszone kolory
Wśród najmodniejszych trendów sezonu nie zabrakło także ciemniejszych i mniej nasyconych odcieni: Dystyngowane szarości czy złamane zielenie, brązy i róże wprowadzają do wnętrza aurę spokoju oraz wyciszenia. Niezależnie od tego czy preferujemy styl klasyczny, czy też eco, przygaszone barwy doskonale sprawdzą się w różnych aranżacjach – wyjaśnia ekspert Dekoral Fashion. Jeżeli więc marzy nam się modne i stonowane wnętrze, zwróćmy uwagę na kompozycje takie jak „koronkowy róż” zestawiony z „satynowym wrzosem” lub „kawowy welur” połączony z „monsunową zielenią”. Aby nieco rozświetlić pomieszczenie, możemy pokryć fragment ściany efektem dekoracyjnym „iskrzące złoto” lub „srebrny pył” (wykonamy je z pomocą transparentnej emulsji z pigmentami dekoracyjnymi Diamentowa Kolekcja).

Sezon jesień/zima 2012 przyniesie kolorystyczną odmianę we wnętrzach. Modna biel, elegancki blue jeans czy też subtelna kompozycja stonowanych barw? Wybór zależy tylko od nas.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)