Kuchnia – fototapeta czy panel szklany?

Zaprojektowanie kuchni to nie lada wyzwanie. To pomieszczenie, które musi być dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Piękne i funkcjonalne muszą być tu nie tylko meble i AGD, ale także ściany. W większości aranżacji do ich pokrycia wykorzystuje się farby, tapety i płytki. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że rynek nowoczesnych dekoracji daje o wiele więcej możliwości, z których coraz chętniej korzystają architekci wnętrz. Tradycyjne płytki można zamienić na dekoracyjny, ekskluzywny panel szklany, a nudne farby na efektowne fototapety.

tapeta panel szklany 1

Przeczytaj również: Fototapetowe schody do nieba

fot. tapeta panel szklany 1

Fototapeta do kuchni – piękna i trwała

Wiele osób nie wierzy, że fototapeta może się sprawdzić w kuchni, gdzie często jest wilgotno i pryska tłuszcz. Papier łatwo nasiąka wilgocią i nie jest odporny na ścieranie. Na szczęście są nowoczesne dekoracje, które zostały przystosowane do zadań specjalnych. Fototapety kuchenne zrobione są z bezwonnego materiału odpornego na wilgoć. Zwykle są to dekoracje winylowe podkładem papierowym , który przepuszcza parę wodną. Co więcej, odpowiednia grubość podłoża do druku, pozwala na zamaskowanie drobnych nierówności ścian.

Fototapetę do kuchni warto dodatkowo zabezpieczyć. W tym celu polecamy pokryć dekorację laminacją premium. To usługa polegająca na naniesieniu na dekorację warstwy wysokiej jakości folii matowej. Dzięki takiemu wykończeniu fototapeta zyskuje podwyższoną wytrzymałość na ścieranie i wilgoć.

Zjawiskowe i trwałe panele szklane

Panele szklane są coraz chętniej wykorzystywane w aranżacjach kuchni. Dekoracja jest niezwykle praktyczna i prezentuje się naprawdę efektownie. To ekskluzywna alternatywa dla tradycyjnych płytek. Przestrzeń pomiędzy blatem kuchennym, a szafkami może stać się doskonałym podłożem do wyeksponowania malarstwa, pejzażu lub apetycznych fotografii. Co ważne, wzór na dekoracji wygląda bardzo dobrze, ponieważ w przeciwieństwie do płytek, panel możemy wykonać także w 1 kawałku, co nam eliminuje łączenia.

Ogromną zaletą paneli szklanych jest ich wysoka trwałość. Dekoracje tego typu są odporne na zarysowania. Bardzo łatwo można je również utrzymać w czystości. Tłuszcz i inne zabrudzenia można usunąć z nich delikatną szmatką i płynem do szyb. Co więcej, ich umycie trwa krócej niż w przypadku tradycyjnych płytek, ponieważ nie trzeba dodatkowo czyścić fug.

tapeta panel szklany 3

fot. tapeta panel szklany 3

W powyższej aranżacji motyw dekoracyjny z panelu szklanego został powielony na szafkach kuchennych. Fronty szafek zostały udekorowane folią z nadrukiem.

tapeta panel szklany 4

fot. tapeta panel szklany 4

Miliony wzorów i możliwości

W jakim stylu planujesz zaaranżować kuchnię? Nowocześnie, rustykalnie, a może w klimacie retro? Bez względu na to, jaki styl wybierzesz na stronie twoje-fototapety.pl, znajdziesz dekoracje na miarę swoich oczekiwań. Wszystko dlatego, że nasi projektanci zgromadzili tam miliony wzorów do wyboru. Każdy z nich można dostosować do Twoich indywidualnych potrzeb, zmieniając wielkość desenia lub tonację kolorystyczną w jakiej jest utrzymany. Co ważne, chętnie realizujemy także oryginalne pomysły naszych klientów. Jeśli więc marzysz o fototapecie do kuchni lub panelu szklanym z konkretnym wzorem, skontaktuj się z nami. Zrobimy wszytko, aby efektownie zrealizować Twoją wizję

.

tapeta panel szklany 5

fot. tapeta panel szklany 5

W tak dużej kuchni można „zaszaleć z dekoracjami”. Panel szklany miedzy szafkami i fototapeta w jadalni. Aranżacja wnętrza kuchennego utrzymana w stylu florystycznym.

tapeta panel szklany 6

fot. tapeta panel szklany 6

Warto zaznaczyć, że w naszej ofercie przygotowaliśmy mnóstwo wzorów stworzonych z myślą o aranżacji kuchni. Są to fototapety i panele szklane z owocami, warzywami oraz fotografiami dań i napojów, a także bardzo modne w ostatnim czasie naturalne i abstrakcyjne motywy. Osoby, które pragną zaaranżować kuchnię w określonej stylistyce, zapraszamy do przejrzenia propozycji zamieszczonych w zakładce „Style”. Można znaleźć tam mnóstwo inspirujących pomysłów.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)