Kuchnia tętniąca kolorami

Kuchnia to wyjątkowe miejsce w domu, w której najczęściej koncentruje się życie rodzinne. Planując jej aranżację, w równym stopniu powinniśmy uwzględnić wymiar estetyczny, jak i funkcjonalny. Urządzając kuchnię, wypełnijmy ją starannie dobranym zestawem pięknych kolorów, podkreślających nasz indywidualny styl. Pamiętajmy także, by stosować odpowiednie produkty wykończeniowe, które spełnią szczególne wymagania praktyczne tego pomieszczenia i zapewnią trwałość aranżacji.

W przepełnionej natłokiem wrażeń otaczającej nas rzeczywistości, coraz częściej zaczynamy doceniać małe, powszednie przyjemności. Wspólne przygotowanie i celebrowanie posiłków, w gronie rodziny czy znajomych, stają się czasem, który pozwala nabrać dystansu do codziennej gonitwy.

Kuchnia urządzona z estetycznym zmysłem, wypełniona pięknymi kolorami, cieszy oczy domowników i gości, a przyrządzanie w niej potraw staje się przyjemnością. Zadbajmy o odpowiednią kompozycję barw i uzupełnijmy ją starannie dobranymi detalami. Warto postarać się, by kuchnia wyrażała nasz indywidualny styl, a jednocześnie pozostawała w zgodzie z całościową aranżacją mieszkania.

Jakie kolory wybrać zatem do nowoczesnej kuchni? Inspirujące pomysły podsuwa Tikkurila.

Nowoczesność? Naturalnie!
Naturalne, „organiczne” kolory, takie jak beże i subtelne brązy to bezpieczny wybór. Są łatwe w aranżacji, dają wrażenie spokoju. Choć tradycyjne w swej „wymowie” świetne komponują się z nowoczesną formą umeblowania i dodatków. Dodają wnętrzu ciepła, bez którego mogłoby sprawić zbyt sterylne wrażenie. Całość kompozycji warto ożywić intensywniejszymi kolorami np. w postaci ściennego dekoru czy barwnej ceramiki.

Urok domowej kawiarenki

Paleta barw Tikkurila Optiva

fot. Paleta barw Tikkurila Optiva

Delikatne pastele – błękity i rozbielone róże to doskonały pomysł na stworzenie pełnej subtelnego uroku aranżacji. Smaku dodają jej oryginalna ścienna aplikacja oraz niebanalny stolik. To aranżacja łagodna, a jednocześnie wprawiająca w optymistyczny nastrój. Poranna kawa w takiej kuchni pomoże z uśmiechem rozpocząć każdy dzień.

Słoneczne miejsce spotkań
Biel i szarość to uniwersalne połączenie, które nigdy nie wychodzi z mody. Dodając do zestawienia intensywne, żywe odcienie takie jak pomarańczowy i żółty, bez problemu ożywimy stonowaną kompozycję. Wykonany przy pomocy szablonu napis pomysłowo integruje ścianę i meble, stanowiąc jednocześnie pomysłowe zaproszenie do spotkań. Słoneczny motyw kolorystyczny zastosowano również w dodatkach co nadaje całości spójny, przemyślany koncept.

kuchnia

fot. kuchnia

Pamiętajmy, iż produkty stosowane do wykończenia kuchni powinny spełniać wymogi jakościowe i posiadać odpowiednie parametry techniczne. Do malowania ścian należy użyć farby o wysokiej odporności, dedykowanej do malowania pomieszczeń, w których ściany są szczególnie narażone na zabrudzenia. Taką farbą jest Optiva Semi Matt marki Tikkurila, zapewniająca półmatowe, zmywalne wykończenie. Niezwykle bogata paleta barw pozwoli zrealizować każdy pomysł aranżacyjny. Dodatkowym atutem farby Optiva Semi Matt jest bezpieczeństwo stosowania – posiada ona rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, a zawartość lotnych związków organicznych ograniczono w niej do minimum – sześciokrotnie poniżej wymaganej normy.
REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)