Łazienka bez barier

łazienka

fot. łazienka

Czy wyposażenie ułatwiające korzystanie z łazienki osobom starszym lub niepełnosprawnym może być ładne i eleganckie, a nie tylko przypominać o dysfunkcji i ułomności? Otóż może – udowodniła to włoska firma Provex projektując serie 300 i 400.

W odniesieniu do serii dodatków łazienkowych dla osób starszych i niepełnosprawnych z kolekcji 300 i 400 firmy Provex hasło „przełamać bariery” nabiera podwójnego znaczenia. Tworząc obie serie włoski producent przełamał nie tylko bariery utrudnionej fizyczności, ale również wykroczył poza wzornicze schematy dotyczące estetyki tego produktu. Mówiąc krótko: wyposażenie dla niepełnosprawnych z serii 300 i 400 nie przypomina produktu specjalnego. Siedziska-stołeczki ułatwiające kąpiel pod natryskiem wyglądają jak eleganckie krzesełka toaletowe, a poręcze śmiało mogą być częścią niejednej serii dodatków łazienkowych. Klasyczna stylistyka, atrakcyjne wykończenia, ciekawe kolory skutecznie „odczarowują” formę i stylistykę tego wyposażenia.

krzesło

fot. krzesło

W kolekcji 300 oferowane są uchwyty i poręcze stałe (proste i wygięte pod kątem 90 i 145 stopni) przeznaczone do zamontowania pod prysznicem lub przy wannie. Dzięki bogatej ofercie poręczy można uzyskać oparcia o pożądanej formie i długości. Do strefy kąpieli dedykowane są także dwa krzesełka prysznicowe (składane oraz w formie wolno stojącego stołeczka) o dopuszczalnym obciążeniu 160 kg. Krzesełka dostępne są w wykończeniach: chrom/szary, biały, chrom/biały.

poręcz

fot. poręcz

Przeczytaj również: Wielkanoc w kolorze chmur

Do strefy w.c przeznaczona jest poręcz ruchoma o długości 65, 75 i 85 cm, oferowana w wersji z uchwytem na papier toaletowy lub bez uchwytu. Zaś do montażu przy umywalce służy poręcz nieruchoma o analogicznych długościach. Dozwolone obciążenie obu elementów to 130 kg.
Uchwyty i poręcze z serii 300 wykonane zostały z wysokiej jakości stali nierdzewnej w połączeniu ze sztucznym tworzywem. Dostępne są w wykończeniu matowym, dzięki czemu idealnie komponują się z armaturą łazienkową i dodatkami. Uwagę zwraca wysoki poziom estetyki produktu oraz brak widocznych mocowań i połączeń. Poręcze oraz krzesełka prysznicowe zostały zaprojektowane przez renomowane włoskie studio projektowe Talocci Design.

poręcz

fot. poręcz

Trzy siedziska dostępne w linii 400 to kwintesencja komfortu i designu. Siedziska oferowane są w wykończeniu błyszczącego chromu, z elementami czarnymi oraz białymi. W skład kolekcji wchodzi: składane krzesełko prysznicowe, krzesło pod prysznic mocowane do podłogi oraz stołek kąpielowy wolno stojący z możliwością regulacji wysokości. Siedziska oferowane są w wersji bez wycięć oraz z wycięciami, można je także zamówić z podłokietnikami. Dla podniesienia bezpieczeństwa, sztuczne tworzywo, którym pokryte jest siedzisko, zabezpieczone zostało warstwą antypoślizgową. Maksymalne obciążenie wszystkich siedzisk z kolekcji 400 wynosi 150 kg.

Serie 300 i 400 marki Provex odpowiadają najwyższym standardom bezpieczeństwa – produkty posiadają certyfikaty TUV i CE. Kolekcje dedykowane są do zastosowania zarówno w łazienkach domowych, jak i w obiektach użyteczności publicznej (hotele, sanatoria, domy opieki).

łazienka

fot. łazienka

Więcej informacji na temat dodatków do łazienki dla niepełnosprawnych Provex można znaleźć na stronie internetowej firmy Coram Poland, dystrybutora marki, pod adresem www.coram.pl

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)