Mały, ale własny

Ekskluzywny dom jednorodzinny z ogrodem, to marzenie wielu ludzi. Jednak ze względu na wysoki koszt, nie każdego stać na jego realizację. Jeśli wymarzony dom nie musi być wielkopowierzchniową rezydencją dla wielopokoleniowej rodziny, warto zastanowić się nad kameralnymi, niewielkimi domkami, takimi jak 61–metrowy dom ART. 60 Classic.

Dom ART. 60 Classic jest nowoczesny, energooszczędny i dostępny w niezwykle przystępnej cenie 132 000 zł brutto. Projekt domu powstał z myślą o zwolennikach kameralnej przestrzeni i klasycznej aranżacji, którzy poszukują alternatywnych rozwiązań dla tradycyjnych mieszkań.

Klasyka z domieszką inspirującej nowości
Projekt domu ART. 60 Classic wyróżnia się oryginalnym wyglądem i precyzją wykończenia. Elewacja została utrzymana w tonacji kremowej. Ozdobny, jasny tynk kontrastuje z drewnianą okładziną, pokrywającą górną część budynku. Choć bryła budynku nawiązuje do klasycznego wyglądu domów jednorodzinnych, nowoczesnego charakteru nadają mu duże przeszklenia i reprezentacyjny, drewniany taras. Ciemny, dwuspadowy dach i pion komunikacyjny w całości obłożony drewnem, wyraźnie odznaczają się w bryle budynku.

dom jednorodzinny

fot. dom jednorodzinny

Przestrzeń idealnie zagospodarowania
Wnętrze domu ART. 60 Classic, pomimo niewielkiego metrażu, jest niezwykle funkcjonalne i ergonomiczne. Na 36-metrowym parterze znajduje się ustawna kuchnia z jadalnią otwartą na przestronny, 17-metrowy salon. Dla wygody mieszkańców w domu przewidziano dwie osobno wydzielone toalety, z których mniejsza ulokowana jest w pobliżu kotłowni. Parter i poddasze łączy efektowna klatka schodowa ze stylowym kręconym biegiem. Na piętrze znajdują się trzy przestronne pokoje oraz wygodna łazienka. Ważnym elementem aranżacji domu jest atrakcyjny drewniany taras, z wyjściem na ogród.

dom jednorodzinny

fot. dom jednorodzinny

Dom energooszczędny – ekonomiczne zalety ART. 60 Classic
Mówi się, że mniejszy dom to także mniejsze koszty eksploatacyjne. W przypadku ART. 60 Classic oszczędności te warunkują przede wszystkim innowacyjne rozwiązania i technologie charakterystyczne dla budownictwa pasywnego. Dzięki nim zużycie energii może być mniejsze, nawet o 80% w stosunku do domów budowanych technologią tradycyjną. Ponadto za sprawą, opatentowanej przez firmę ArtHauss, stalowej, ocynkowanej konstrukcji, dom cechuje niezwykła wytrzymałość i odporność na niszczące działanie czynników atmosferycznych. Stolarka okienna i drzwiowa, została oparta na systemie profili PCW, dzięki którym budynek zyskuje dobre parametry izolacyjne, a jego przegrody zewnętrzne charakteryzują się bardzo niskim parametrem przenikalności cieplnej (U=0,16 W/m2K). Energooszczędne instalacje, takie jak wentylacja z rekuperacją, instalacja solarna oraz kolektory słoneczne wykorzystują energię odnawialną do ogrzewania domu i wody, wspomagając odpowiedzialne i oszczędne prowadzenie gospodarstwa domowego.

Optymalny metraż, atrakcyjna cena oraz nowoczesne, energooszczędne rozwiązania instalacyjne sprawiają, że najnowszy dom z oferty firmy Arthauss stanowi atrakcyjną ofertę dla osób, które marzą o własnym domu.

ART. 60 Classic:
Cena: 132 000 zł brutto

Cena zawiera:
– fundamenty
– stolarka drzwiowa i okienna ( U=1,1) w okleinie drewnopodobnej firmy Stollar lub Stolbud
– instalacja wod-kan
– instalacja elektryczna
– instalacja c.o. (ogrzewanie podłogowe)
– instalacja wentylacyjna + rekuperator renomowanej firmy DOSPEL
– instalacja solarna + kolektory dachowe (2 szt,) firmy Hewalex
– instalacja rynnowa
– instalacja odgromowa
– elewacja zewnętrzna ( drewniana, świerk skandynawski)
– projekt domu (wyrysowanie domu w działkę)
– nadzór nad budową (kierownik budowy)

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)