Meble do pokoju nastolatka

pokój dziecka

fot. pokój dziecka

Opinie dzieci mają coraz większy wpływ na decyzje zakupowe dorosłych. Firma Paged Meble postanowiła spytać młodzież o ich styl życia i potrzeby. Na podstawie wniosków z sondaży projektanci przygotowali jedenaście interesujących koncepcji wyposażenia pokoju nastolatka (pokój dziecka).

Przeczytaj również: Wycieraczki na każdą pogodę

Spośród nich grupa złożona z młodzieży, projektantów, specjalistów strategii i komunikacji społecznej, socjologów oraz handlowców wyłoniła dwa projekty, które zostały zrealizowane.

„Stworzenie idealnych mebli dla młodzieży jest jednym z najtrudniejszych wyzwań dla projektanta. Często zmieniające się gusty i potrzeby dziewcząt oraz chłopców sprawiają, że podczas procesu tworzenia trzeba brać pod uwagę wiele różnorodnych czynników. Dlatego przy planowaniu najnowszej kolekcji mebli młodzieżowych zaprosiliśmy do współpracy nastolatków” – powiedziała Anna Gołębicka, Dyrektor Marketingu Paged Meble.

pokój dziecka

fot. pokój dziecka

Specjaliści z firmy Paged Meble przeprowadzili sondaże, które skierowane były zarówno do dzieci, jak i rodziców. Pytania dotyczyły potrzeb i upodobań młodych ludzi. Ponieważ pokój nastolatka powinien być miejscem, w którym będzie się dobrze czuł, niezbędne były pytania dotyczące stylu życia, aspiracji i sposobu spędzania czasu.

Co wyniknęło z przeprowadzonych badań? W kwestii wyglądu i funkcjonalności powstałych projektów spostrzeżenia młodzieży były decydujące. Podstawowym elementem determinującym nową kolekcję Paged Meble jest wskazana przez nastolatków konieczność zróżnicowania wystroju wnętrza pod względem płci. Dlatego też powstały dwie odmienne wersje – dla dziewcząt i chłopców. Młodzi podkreślali, że chcą żyć po swojemu i wyrażać siebie – stąd możliwość personalizacji jaką musi dawać mebel. Intrygująca okazała się potrzeba wprowadzania koloru do pomieszczeń. Jeszcze kilkanaście lat temu pomieszczenia nastolatków były mroczne i jednolite. Teraz kolor jest „kluczem” do pokoju nastolatka. Mebel nie może być monochromatyczny, musi zawierać różnokolorowe akcenty. Dodatkowo, ponieważ otaczający nas świat ciągle się zmienia, meble z nowych kolekcji młodzieżowych muszą dać się łatwo przestawiać, by nawet codziennie tworzyć zupełnie nowy pokój.

Przeczytaj również: Ekologiczne pasje surowego Thora

Ciekawym zjawiskiem zaobserwowanym przez badanych jest bałagan, który „robi się sam”. Ponieważ nastolatki spędzają mało czasu w domu i często wpadają na chwilę do pokoju, żeby się przebrać lub przepakować plecak, potrzebują od zestawu mebli rozwiązań, które umożliwią szybkie oraz sprawne ukrycie nieładu. Projektanci Paged Meble pomyśleli zatem o roletach i dużych szufladach.
Ostatnim wnioskiem z sondaży przeprowadzonych wśród nastolatków jest konieczność uwzględnienia wszechobecnej technologii. Meble z kolekcji młodzieżowej uwzględniają styl życia młodych ludzi i wykorzystywane przez nich sprzęty. Są dostosowane do pomieszczenia dużej ilości urządzeń np. komputera, telewizora, czy konsoli gier.

W przeprowadzonych sondażach specjaliści firmy Paged Meble nie zapomnieli o rodzicach. Potwierdziły się przypuszczenia oparte na obserwacjach sprzedawców, iż za zakup mebli odpowiadają rodzice i opiekunowie po konsultacji z dzieckiem. Dlatego specjaliści z firmy Paged Meble, aby zaspokoić racjonalne potrzeby dorosłych, stworzyli meble, które są bezpieczne, funkcjonalne do aranżowania wnętrza, które będą rosły razem z dzieckiem (na przykład regulowane biurko) i będą służyć jego rozwojowi.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)