Minimalistyczny eklektyzm w domowym wnętrzu

Współczesne wnętrze w nowoczesnym klimacie inspirowanym minimalizmem

fot. Współczesne wnętrze w nowoczesnym klimacie inspirowanym minimalizmem

Minimalizm to powracający trend w nowoczesnych projektach domów i mieszkań. We wnętrzach inspirowanych tym nurtem, nadal króluje biel, jednak surowa estetyka tych pomieszczeń wzbogacona jest coraz częściej intensywnym kolorem, ciekawym deseniem na ścianie czy designerskimi detalami.

Wnętrza zaprojektowane zgodnie z wytycznymi minimalizmu wyróżniają się ascetyczną estetyką. Współczesne podejście do tego nurtu daje projektantom wiele możliwości przełamania utartej konwencji. Prostota form i niewielkie zróżnicowanie kolorów może zostać urozmaicone odważnymi akcentami. Wyszukane faktury ścian, sprawiające wrażenie trójwymiarowości czy ekstrawaganckie akcesoria użytkowe doskonale zaprezentują się na tle stonowanych elementów wnętrza. Z myślą o pomieszczeniach, w których istotne jest takie zestawienie powstała kolekcja drzwi MODERN firmy POL-SKONE. Delikatne dekoracyjne tłoczenia na drzwiach z tej serii staną się wyszukaną ozdobą minimalistycznych aranżacji.

Nie tylko funkcjonalność – czyli minimalizm oswojony
Aranżacje utrzymane w minimalistycznym stylu sprawiają wrażenie chłodnych i mało domowych wnętrz. Kierunek ten jest jednak coraz częściej inspiracją do tworzenia niepowtarzalnych stylizacji, łączących elementy dekoracyjne z różnych epok. Aranżacje czerpiące z tego nurtu są przede wszystkim funkcjonalne i nowoczesne, a dzięki klasycznym detalom jednocześnie przytulne. Pragnąc stworzyć takie wnętrze w swoim domu czy mieszkaniu warto kierować się kilkoma zasadami. Wybierając meble zwróćmy uwagę na ciekawą formę, która może urozmaicić wnętrze. Odpowiednio dobrane wyposażenie sprawi, że w pomieszczeniu zagości wyjątkowa atmosfera. Pamiętajmy jednak o zachowaniu umiaru w ilości elementów dekoracyjnych.
W aranżacji minimalistycznej ważną rolę odgrywa światło. Doskonale sprawdzą się halogeny, lampy sufitowe, bądź lampy LED do podświetlenia poszczególnych obszarów i elementów wyposażenia pomieszczenia. Punktowo można doświetlić meble i półki. W ten sposób podkreślimy ich wyjątkowy kształt, natomiast większe lampy mogą jednocześnie pełnić funkcję dekoracyjną.

Warto wprowadzić do aranżacji jeden zdecydowany kolor, który przełamie biel. Mocna barwa będzie doskonałym tłem wyposażenia w jasnej kolorystyce, w tym skrzydeł drzwiowych MODERN firmy POL-SKONE. Drzwi w odważniejszym odcieniu pozwolą stworzyć spójną całość z dodatkami w intensywniejszych barwach. Z kolei białe skrzydła drzwiowe doskonale prezentują się w towarzystwie mocniejszych kolorów, harmonizując jednocześnie z jasnymi płaszczyznami pozostałych ścian, meblami i stolarką okienną.
Stworzenie wyjątkowej stylizacji z nutą klasycznej elegancji umożliwi zastosowanie dekoracyjnej korony do ościeżnicy, bądź drewnianych szprosów.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)