Moda na lofty – nie tylko dla artystów

Wysoki standard, otwarta przestrzeń i unikalny klimat postindustrialnego wnętrza to wizytówka loftów. Nowy trend w architekturze i budownictwie mieszkaniowym przywędrował do nas z Zachodu i w krótkim czasie podbił polskie miasta. Jedyne lofty we Wrocławiu tworzy Grupa Archicom.

lofty

fot. lofty

Zobacz również: Nowoczesne lustra

Połączenie elegancji z industrialną surowością
Pierwotnie lofty stanowiły przestrzeń zapewniająca swobodę życia i tworzenia. W połowie lat sześćdziesiątych minionego wieku to właśnie twórcy zaczęli zamieszkiwać w opuszczonych fabrykach, magazynach, składach, urządzając ich wnętrza na swój sposób. Unikalność architektoniczna poprzemysłowych budynków bardzo szybko skusiła wyższe sfery. Większe możliwości finansowe pozwoliły na pełne połączenie nowoczesnej elegancji z industrialną surowością.

Dziś, z uwagi na swój nietuzinkowy charakter, lofty to świadectwo prestiżu i obiekt pożądania niemal każdej grupy zawodowej.

Inwestycja powstaje w samym sercu Wrocławia. Ultranowoczesna architektura idealnie komponuje się z wnętrzem odrestaurowanej XIX–wiecznej destylarni braci Wolff, późniejszej powojennej siedziby Spółdzielni Pracy Tricot.

Jedyne lofty we Wrocławiu
Loty Platinum to wnętrza o wysokim standardzie – idealne połączenie elegancji z industrialną surowością. Szklane tafle współgrają z wystrojem zabytkowego budynku. Duże okna i wysokie, trzymetrowe pomieszczenia pozwalają na aranżacyjne eksperymenty. Dodatkowe przeszklenia zapewniają naturalne oświetlenie w ciągu dnia i dają uczucie przestronności. Dzięki temu apartamenty są niezwykle jasne i słoneczne.

To, co nas wyróżnia, to geneza Archicomu jako dewelopera – firmy stworzonej przez architektów i z pasji do architektury. Od 25 lat staramy się tworzyć budynki funkcjonalne i ciekawe architektonicznie. Synergię architekta i dewelopera widać zarówno w fazie projektowej, jak i podczas realizacji procesu inwestycyjnego. Lofty Platinum są dowodem, że w tej kwestii wciąż działamy skutecznie – przekonuje Dorota Jarodzka-Śródka, prezes firmy Archicom.

Duża powierzchnia i częściowa rezygnacja ze standardowych ścian działowych pozwala na projektowanie wnętrz niebanalnych i dostosowanych do potrzeb mieszkańców. Przestrzenie świetnie nadają się do luksusowego urządzenia oraz niestandardowego zagospodarowania. Właśnie w tym tkwi specyfika loftów – o ostatecznym charakterze wnętrza decyduje właściciel.

lofty

fot. lofty

Lofty z ogrodem na dachu
W przypadku takich inwestycji jak Lofty Platinum, komfort nie zna kompromisów. Jedną z mocnych stron wrocławskich loftów jest lokalizacja w samym sercu miasta, w centrum kompleksowej infrastruktury handlowej, usługowej i komunikacyjnej – podkreśla Tomasz Sujak, dyrektor handlowy w firmie Archicom. – W obrębie inwestycji na potrzeby mieszkańców zaprojektowano też przestronny dziedziniec i pomieszczenia klubowe. Z kolei na dachu, dokąd prowadzi nowoczesna winda w stylizowanym, industrialnym szybie, mieści się wspólny ogród i taras z widokiem na Stare Miasto i Ślężę – dodaje.

Dowodem dużego zainteresowania inwestycją był spektakularny sukces wernisażu „W pionie, w poziomie, w przestrzeni”, zorganizowany 14 marca we wrocławskich Loftach Platinum. Wystawę odwiedziło ok. 800 zwiedzających. Artystyczny eksperyment najlepiej obrazuje naturę loftów – ożywione budynki fabryczne stają się ośrodkiem życia artystycznego i są traktowane jak dzieła sztuki.

Proces powstawania dzieł oraz ich instalacji w przestrzeni loftów mogą Państwo obejrzeć na filmie: http://www.youtube.com/watch?v=bBuP-FjXKhw

salon

fot. salon

salon

fot. salon

salon

fot. salon

O firmie:

logo

fot. logo

Grupa Archicom jest deweloperem zajmującym się kompleksowym projektowaniem i realizacją osiedli mieszkaniowych i obiektów komercyjnych z przeznaczeniem na sprzedaż lub wynajem. Firma funkcjonuje od 1986 roku i swoją działalność koncentruje na rynku wrocławskim. Archicom zaprojektował i zrealizował ponad 150 obiektów mieszkaniowych i biurowych. Jako deweloper wybudował 2 200 mieszkań i apartamentów oraz 50 tys. m2 powierzchni biurowo-usługowej. Firma otrzymała tytuł „Najbardziej przyjaznego dewelopera w Polsce” w rankingu dziennika Rzeczpospolita. Największe aktualnie realizowane inwestycje to: "Ogrody Hallera", "Cztery pory roku", "Olimpia Port" i "Lofty Platinum". Misja firmy brzmi: „Kształtujemy przestrzeń, by była piękna, funkcjonalna i przyjazna człowiekowi”.

Więcej informacji o firmie znajdą Państwo na stronie: www.archicom.pl i blog.archicom.pl

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)