Motyw przewodni we wnętrzu

rolety

fot. rolety

Jeszcze jakiś czas temu główna zasada w urządzaniu wnętrz brzmiała: nieważne, że nie pasuje, ważne, że jest. Czasy się jednak zmieniły – obecnie znalezienie produktu przestało być problemem. Większym okazuje się jego odpowiednie wybranie spośród szerokiego wachlarza możliwości. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą motywy przewodnie.

Zwykle nadrzędnym motywem przewodnim we wnętrzu bywa kolor, określony styl lub ornament. Chętnie sięgamy także po grafikę. Z dobrodziejstw dostępnych na rynku warto jednak czerpać z umiarem. Ładny motyw przestanie taki być, gdy poza nim we wnętrzu nie będzie widać nic innego.

Mniej znaczy więcej

Przeczytaj również: Wnętrze dla indywidualisty
kuchnia

fot. kuchnia

Jeśli jako główny motyw naszej sypialni wybraliśmy kwiaty, nie umieszczajmy elementów z ich motywem w każdym możliwym miejscu: na dywanie, firankach, pościeli, szafkach i ścianach. Wystarczy drobny akcent w wybranych kilku miejscach. Nie bójmy się łączyć ich z paskami, kratami czy innymi wzorami. – Obecnie projektując wnętrze, rezygnuje się z malowania wszystkich ścian na ten sam kolor czy też tapetowania ich tą samą tapetą – trend się odwrócił. O ile kilkanaście lat temu hitem było wyklejanie tapetą całego wnętrza, o tyle teraz stało się to niemodne. Coraz częściej decydujemy się na przyklejenie tylko jednego brytu tapety, który ma za zadanie przełamać kolor ściany lub go podkreślić. Zdecydowanie mniej zastąpiło więcej – wyjaśnia Leszek Jarema, ekspert marki Lotari. Dobierając motyw przewodni, pamiętajmy zatem, że nawet kilka drobnych akcentów może stanowić wyrazistą i miłą dla oka dekorację pokoju.

Design czerpie z grafiki
W odniesieniu do świata projektowania, w XXI wieku nikogo nie dziwi stwierdzenie, że współczesny design powstaje dzięki możliwościom, jakie dają programy graficzne. Urządzając wnętrze, możemy sięgnąć po wzory dobrze zakorzenione w popkulturze, a nawet samodzielnie coś projektować i w ten sposób ozdobić wnętrze indywidualnym motywem przewodnim. Taką możliwość dostosowania produktu do indywidualnych preferencji i potrzeb daje Dekorator Lotari – narzędzie pomocne w tworzeniu własnych rolet. Ulubiona grafika wkracza wówczas do wnętrza, tworząc oryginalną dekorację.

Same zalety?
Urządzenie wnętrza w taki sposób, by jego ściany, okna, podłogi, meble i dekoracje tworzyły jedną, spójną całość nie należy do należy do najprostszych zadań. Jeśli jednak poprzedzimy go wyborem motywu przewodniego: palety kolorów, stylu, np. rustykalnego, glamour czy pop-art, jak i wzoru, już od samego początku będzie nam łatwiej. Wybór produktów będzie mniejszy, dzięki czemu proces decyzyjny stanie się krótszy i na pewno przyjemniejszy.
REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)