Motyw przewodni we wnętrzu

rolety

fot. rolety

Jeszcze jakiś czas temu główna zasada w urządzaniu wnętrz brzmiała: nieważne, że nie pasuje, ważne, że jest. Czasy się jednak zmieniły – obecnie znalezienie produktu przestało być problemem. Większym okazuje się jego odpowiednie wybranie spośród szerokiego wachlarza możliwości. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą motywy przewodnie.

Zwykle nadrzędnym motywem przewodnim we wnętrzu bywa kolor, określony styl lub ornament. Chętnie sięgamy także po grafikę. Z dobrodziejstw dostępnych na rynku warto jednak czerpać z umiarem. Ładny motyw przestanie taki być, gdy poza nim we wnętrzu nie będzie widać nic innego.

Mniej znaczy więcej

kuchnia

fot. kuchnia

Jeśli jako główny motyw naszej sypialni wybraliśmy kwiaty, nie umieszczajmy elementów z ich motywem w każdym możliwym miejscu: na dywanie, firankach, pościeli, szafkach i ścianach. Wystarczy drobny akcent w wybranych kilku miejscach. Nie bójmy się łączyć ich z paskami, kratami czy innymi wzorami. – Obecnie projektując wnętrze, rezygnuje się z malowania wszystkich ścian na ten sam kolor czy też tapetowania ich tą samą tapetą – trend się odwrócił. O ile kilkanaście lat temu hitem było wyklejanie tapetą całego wnętrza, o tyle teraz stało się to niemodne. Coraz częściej decydujemy się na przyklejenie tylko jednego brytu tapety, który ma za zadanie przełamać kolor ściany lub go podkreślić. Zdecydowanie mniej zastąpiło więcej – wyjaśnia Leszek Jarema, ekspert marki Lotari. Dobierając motyw przewodni, pamiętajmy zatem, że nawet kilka drobnych akcentów może stanowić wyrazistą i miłą dla oka dekorację pokoju.

Design czerpie z grafiki
W odniesieniu do świata projektowania, w XXI wieku nikogo nie dziwi stwierdzenie, że współczesny design powstaje dzięki możliwościom, jakie dają programy graficzne. Urządzając wnętrze, możemy sięgnąć po wzory dobrze zakorzenione w popkulturze, a nawet samodzielnie coś projektować i w ten sposób ozdobić wnętrze indywidualnym motywem przewodnim. Taką możliwość dostosowania produktu do indywidualnych preferencji i potrzeb daje Dekorator Lotari – narzędzie pomocne w tworzeniu własnych rolet. Ulubiona grafika wkracza wówczas do wnętrza, tworząc oryginalną dekorację.

Same zalety?
Urządzenie wnętrza w taki sposób, by jego ściany, okna, podłogi, meble i dekoracje tworzyły jedną, spójną całość nie należy do należy do najprostszych zadań. Jeśli jednak poprzedzimy go wyborem motywu przewodniego: palety kolorów, stylu, np. rustykalnego, glamour czy pop-art, jak i wzoru, już od samego początku będzie nam łatwiej. Wybór produktów będzie mniejszy, dzięki czemu proces decyzyjny stanie się krótszy i na pewno przyjemniejszy.
REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)