Nie bój się czerni we wnętrzu!

Współcześni projektanci wnętrz obalają mit o nieatrakcyjności czerni, wykorzystując ją do kreowania nowoczesnych aranżacji imponujących oryginalnością i elegancją. Udowadniają, że za pomocą tej barwy można stworzyć przestrzeń, która będzie nie tylko interesująca wizualnie, ale także niebywale nastrojowa i przytulna. Aby ocieplić kompozycję bazującą na czerni wystarczy wprowadzić do niej dodatkowe kolory oraz elementy z naturalnego drewna.

sypialnia

fot. sypialnia

Czerń jest niedocenianą barwą ze względu na negatywne, stereotypowe konotacje. Uznawana za ponurą i mroczną, na długi czas została wykluczona z gamy kolorów wykorzystywanych do aranżowania wnętrz. Obecnie jest odkrywana na nowo i coraz częściej podziwiamy nowoczesne stylizacje z czernią w roli głównej.

Charakteryzuje je nowoczesny i wyrafinowany styl oraz specyficzny klimat z nutą tajemniczości. Sekretem ich efektownego wyglądu są odpowiednio dobrane połączenia barwne, zachowane proporcje oraz duża ilość światła.

Śmiała kompozycja w nowoczesnym stylu

Wybierając czarny kolor do aranżacji należy mieć na uwadze, iż jest on najciemniejszy w palecie barw i najkorzystniej będzie się prezentował w jasnych, przestronnych pomieszczeniach. Warto połączyć go z bielą, która zrównoważy kompozycję, rozjaśni ją i nada jej lekkości. Aby przełamać monochromatyczność warto wprowadzić dodatkowy, zdecydowany kolor, który nada wnętrzu charakter. Może to być dowolnie wybrana barwa, gdyż neutralny zestaw bieli i czerni stworzy atrakcyjne połączenie. Warto wybrać kolor intensywny, który będzie stanowił wyraźny akcent i ożywi aranżacje. Bardzo modne jest zestawienie biało-czarnego duetu z fioletem. Barwa ta kojarzona z luksusem nada wnętrzu wytwornego wyrazu, a jednocześnie wprowadzi do niego wyjątkowy, zmysłowy nastrój. Ponieważ zestaw bieli, czerni i fioletu ma nieco chłodny wyraz, warto wzbogacić go o elementy z naturalnego drewna, jak stolarka drzwiowa lub podłoga. Dzięki nim kompozycja stanie się przytulna i ciepła.

Przeczytaj również: Kuchnia w stylu retro

Wybierając rodzaj drewna należy skupić się na gatunkach o jasnej barwie i jednolitej strukturze pozbawionej słojów. Obecność sęków lub wyraźny rysunek drewna nie są zalecane do tego typu aranżacji, gdyż zakłóciłyby ich harmonijny i uporządkowany styl.

Drzwi powinny mieć prosty design, który będzie współgrał z ostrymi kontrastami barwnymi, a także z minimalistyczną linią wzornicza mebli. Doskonale sprawdzi się tu dowolny model z kolekcji SEMPRE Lux firmy POL-SKONE w kolorze jasnego lub polskiego dębu. Seria ta charakteryzuje się oszczędną formą opartą na geometrycznych kształtach. Powierzchnia drzwi jest pokryta fornirem z naturalnego drewna, co podkreśla szykowny styl kompozycji i nada jej przyjaznego wyrazu. Decydując się na czerń we wnętrzu pamiętajmy o tym, że należy wówczas zadbać o odpowiednią ilość światła. Jeżeli okna nie dostarczą go w wystarczającym stopniu, warto zastosować stolarkę drzwiową z przeszkleniami. Wariant ten ma ciekawy wygląd, sprawia wrażenie lżejszego oraz dodatkowo doświetla pomieszczenie. Zestaw czerni, bieli i fioletu to idealna propozycja dla zwolenników nowoczesnych i odważnych rozwiązań. Doskonale sprawdza się w aranżacjach minimalistycznych, a także w stylu glamour. Ich ekskluzywny charakter może dodatkowo podkreślić za pomocą pobłyskujących dodatków. Mogą to być dekoracyjne lampy, mieniące się tkaniny lub ozdoby i wykończenia w kolorze srebra. Ważne jest, by zachować przy tym umiar i wybrać tylko kilka wyraźnych akcentów.
REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)