Nietypowe meble

meble

fot. meble

Niepowtarzalna aranżacja wnętrza wymaga zastosowania wyjątkowych rozwiązań, takich jak nietypowe wyposażenie czy dekoracje. Jak zaskoczyć gości i sprawić, by wystrój wnętrza nie był sztampowy?

Nietypowe meble
Oryginalne meble do salonu sprawią, że wnętrze zyska wyjątkowy charakter i wzbudzi nie lada sensację wśród gości.

Seria mebli „Dziura w podłodze” autorstwa Yael Mer i Shay Alkalay z pracowni Raw Edges to szuflady-półki o klasycznym wyglądzie, które służą do przechowywania książek. Ukośnie stojące szufladki wyglądają, jakby wysuwały się z podłogi. Pomysł jest zaskakujący i bardzo oryginalny.

Zobacz również: Inspiracje z natury

Właściciele psów i kotów, którzy pragną utrzymać wystrój wnętrza w najmodniejszej stylistyce, a jednocześnie zapewnić swoim pupilom wszelkie wygody, powinni postawić na nowoczesne meble dla zwierząt. Dobrym przykładem wielofunkcyjnego, minimalistycznego mebla, który może posłużyć zarówno futrzakowi jak i jego właścicielowi, jest szafka z szufladą i … posłaniem dla kota.

meble

fot. meble

Nietypowe szafy wykonuje się także na potrzeby przechowywania sprzętu sportowego, np. rowerów. Regał-szafa, do którego można pionowo wpiąć rower, autorstwa włoskich projektantów z firmy Byografia, może być ciekawą dekoracją kawalerki lub pokoju nastolatka.

meble

fot. meble

Czasami do ożywienia aranżacji wystarczy jedno fikuśne siedzisko, jak np. produkt oferowany przez pracownię MisoSoupDesign. Ażurowe, wielokolorowe meble projektanci opracowali we współpracy z nastolatkami. Trwały i elastyczny materiał z którego wykonano siedziska pochodzi z recyklingu. Do otworów w fotelach można doczepić całą serię dedykowanych dodatków, w tym lampkę oraz blat na książkę lub laptopa.

Nietypowe kuchnie
Nowoczesne wnętrza wymagają innowacyjnego podejścia do aranżacji. Najnowocześniejsze kuchnie wyglądają zupełnie inaczej niż te, w których nasze babcie przygotowywały przepyszne domowe posiłki. Kuchenne laboratorium zamieniło się w kolejny salon, a większość posiłków przygotowuje się w biegu, z półproduktów.

meble

fot. meble

Zabudowujemy zakamarki
Ciekawe meble powstają także na zamówienie. Projektowane są do bardzo małych pomieszczeń, trudno dostępnych miejsc, takich jak wnęka pod skosem lub pod schodami. Nowoczesne szafy do przedpokoju przechowują nie tylko odzież wierzchnią i buty. Bardzo często można w nich znaleźć pralkę, która nie zmieściła się w łazience, rowery, narzędzia i wiele innych rzeczy, które niechętnie prezentuje się gościom.

kuchnia

fot. kuchnia

Designerskie wnętrza są nieskazitelne i proste. W erze konsumpcjonizmu nabywamy coraz więcej rzeczy, które chcemy wyeksponować lub schować. To prawdziwe wyzwanie dla projektantów wyposażenia wnętrz. Dzięki ich pomysłom można ergonomiczne i gustownie zagospodarować każdy zakamarek pomieszczenia, a przestrzeń mieszkalna pozostaje uporządkowana i łatwa do utrzymania w czystości.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)