Niezwykłe płyty dekoracyjne MDF

Trójwymiarowe dekoracje ścienne to sposób na nowoczesne i pełne elegancji dopełnienie aranżacji wnętrza. Takie możliwości dekoracyjne oferują między innymi panele MDF 3D – nowość na rynku dekoracji ścian i sufitów.

Panele 3D to propozycja dekoracji ścian, którą docenią szczególnie osoby poszukujące nietypowych, efektownych ale gustownych rozwiązań w aranżacji pomieszczeń. Mogą one pełnić zarówno funkcję motywu przewodniego jak i dekoracji.

panele ścienne

Zobacz również: Szybka odmiana sypialni

fot. panele ścienne

W katalogu paneli MDF 3D znajduje się dwanaście różnych wzorów frezu- koła, kwadraty, fale, mozaiki, abstrakcje… Producent systematycznie poszerza też ofertę o kolejne. A dodatkowo, co ciekawe, można zamówić panele z samodzielnie zaprojektowanym frezem. W ten sposób możemy znaleźć takie rozwiązanie, które dopasujemy do naszego gustu, koncepcji wyglądu pomieszczenia i do jego stylu. Panele są uniwersalne, dlatego równie dobrze sprawdzają się jako dekoracja ścian jak i sufitu – mówi Paweł Kwaśniewski z Galerii Wnętrz Iguane w Białymstoku.

sypialnia

fot. sypialnia

Płyta MDF z której wykonane są panele jest laminowana jednostronnie, a efekt trójwymiaru powstał dzięki głębokim frezom. W sprzedaży dostępne są płyty o różnych grubościach, od 6 do 16 mm i wymiary standardowych panelu 500 na 1000 mm. Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia elementów w nietypowym rozmiarze. Jego maksymalna wielkość nie może jednak przekraczać formatu 2750 na 1250 mm.

Wśród zalet produktu poza względami czysto estetycznymi, trzeba powiedzieć o doskonałej termoizolacji i izolacji akustycznej. Są elastyczne i wytrzymałe – dodaje przedstawiciel Iguane.

Produkty dostępne w sprzedaży standardowo są malowane białym podkładem. Po zamocowaniu ich w docelowym miejscu nadają się do pomalowania na dowolny kolor farbą akrylową, lateksową czy winylową. Montaż paneli jest prosty, przy pomocy kleju montażowego.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)