Oliwkowy boss kuchennego gangu

noże

fot. noże

Tam, ta tam, ta ta ta ta ta tam, taataaaaa taaaaaaataaaaaaa tadadadaaaamm… – dla stworzenia odpowiedniego nastroju suspensu, zanuciliśmy graficznie wpadający w ucho, znany motyw muzyczny z filmu „Różowa pantera”. Bo temat, o którym dziś będzie mowa, jak ulał do tej znanej melodii pasuje.

Będziemy pisać o świecie spraw stawianych na ostrzu noża, rządach twardej… rękojeści i darzonym nieprawdopodobnym szacunkiem, potężnym, oliwnym Ojcem Chrzestnym. Będziemy pisać, jak zapewne wszyscy się domyślili – o zjawiskowym i niepowtarzalnym, tworzonym na wyłączne zamówienie klienta, bloku na noże marki Güde. Ten boss kuchennego gangu naprawdę ostrych, ręcznie kutych noży, wykonany został z pięknego, przynajmniej stuletniego, litego drewna oliwnego.
Urok monolitu bloku Carla luksusowej, cenionej na świecie za swoją bezkompromisową jakość i perfekcję marki Güde leży w tym, że jest absolutnie prosty.

Magnetyczny, szczelinowy blok zmieści w sobie 6 ręcznie kutych noży Güde. Najpiękniej harmonizują z nim noże z serii Aplha (link) z okładziną z również ponad stuletniego drewna oliwnego. Można umieści w nim także serię noży Kappa (link) stworzonych z ręcznie kutej, litej ultratwardej stali molibdenowo-chromowo-wanadowej, tworząc idealną, drewniano-stalową syntezę.

Przeczytaj również: Płytki: plan dla ścian

Blok Carla (link), ręcznie wykańczany przez mistrzów rzemiosła niemieckiej, rodzinnej manufaktury Güde, mieści w sobie dwa małe noże o ostrzach o długości 6 – 13 cm. Dwie średnie szczeliny przeznaczono dla noży o długości 16 – 18 cm, zaś dwie największe zajmują noże o długości 21- 26 cm. Monolit bloku ma tak specyficzną konstrukcję, że w szczelinach widać dostojne, ręcznie kute klingi noży, a trzonki, ustawione w kornym szeregu, będą się elegancko prezentowały, czekając na sięgającą po nie dłoń pasjonata pełnego pasji krojenia.
Blok Carla marki Güde, stworzony z naturalnej barwy drewna oliwnego, to prawdziwe zjawisko sztuki użytkowej – doskonały prezent dla młodej pary, dla konesera kuchennych technologii, dla wielbiciela naturalnego piękna.
Drewno oliwne jest bardzo rzadkie, stąd drogie. Niemniej – przez fakt, iż drewno bloku Carla liczy sobie ponad sto lat, jest – jak prawdziwy boss kuchennego, ostrego gangu, zaprawione we wszystkich bojach. Przeżyło całe dekady, wystawione na palące promienie słońca, ulewne deszcze, wichury uderzające z uporem o oliwny pień. I przetrwało to wszystko, doglądane z pieczołowitością przez całe pokolenia ogrodników. To właśnie w bloku Carla marki Güde najbardziej ujmuje. Drewno, które teraz czaruje pasjonata piękna, kiedyś było świadkiem ponad stuletniej historii jakiegoś zakątka świata.

Darzący szacunkiem oliwnego, kuchennego szefa nad szefami sklep www.smakprostoty.pl nie może wyjść z podziwu, że ten twardy Ojciec Chrzestny tak łatwo podporządkował sobie ludzkie serca i ostre temperamenty kutych noży Güde.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)