Piękno zaczerpnięte z natury

salon

fot. salon

U podłoża każdej udanej aranżacji leży podłoga. To właśnie na niej spoczywa ciężar odpowiedzialności za finalny efekt dekoracyjny. Poszukując idealnego materiału do tej roli, warto otworzyć się na najnowsze rozwiązania architektoniczne. Podłogi winylowe Vinylcomfort marki Wicanders nie tylko zachwycą nas fakturą doskonale odwzorowującą naturalne drewno lub kamień, ale i dzięki nieprzeciętnej funkcjonalności sprawią, że na każdym kroku odczuwać będziemy słuszność doskonałego wyboru.

Podłogi winylowe otwierają nowy rozdział w sztuce projektowania wnętrz. Funkcjonalny, niezwykle wdzięczny surowiec z powodzeniem zastępuje takie klasyczne materiały jak drewno czy kamień. Efektowne, ujmujące bogactwem deseni i kolorów podłogi winylowe w dwóch liniach – Vinylcomfort Home i Vinylcomfort Commercial – marki Wicanders nie warto ignorować zwłaszcza z dwóch powodów.

Po pierwsze – piękna aparycja

podłogi

fot. podłogi

Linia Vinylcomfort Home to panele z wierzchnią warstwą winylu o grubości 0,3 mm. Zostały one stworzone z myślą o aranżacji przede domowej przestrzeni lub też pomieszczeń o średnim natężeniu ruchu. Pośród 13 nieszablonowych propozycji produktowych nawet zagorzali zwolennicy drewnianych i kamiennych posadzek znajdą swojego faworyta. Utrzymane w uniwersalnej tonacji ciepłych jasnych brązów oraz nasyconych gołębich szarości panele, dzięki widocznej fakturze słoi zapewniają niezwykły efekt dekoracyjny, do tej pory możliwy do osiągnięcia jedynie przy zastosowaniu naturalnego drewna. Równie ciekawie prezentują się panele nawiązujące deseniem do takich skarbów ziemi jak marmur czy trawertyn. Charakterystyczna kremowa barwa, intensywna czerń i rubinowy brąz przestają być domeną wyłącznie skrytych we wnętrzu Ziemi minerałów. Tak idealne reprodukcje naturalnych surowców znajdziemy również w linii Vinylcomfort Commercial, którą firma Wicanders zaprojektowała z myślą o obiektach użyteczności publicznej. Modele podłóg z tej kolekcji dostępne są zarówno w formie paneli, jak i płytek z warstwą wierzchnią winylu o grubości 0,55mm. Bogata, licząca 21 wzorów paleta faktur – począwszy od naturalnego drewna, surowych szarości, łagodnych i ciemnych brązów aż po melanże beży i piaskowego srebra – pozwala na wykreowanie wnętrz zarówno o bardzo wysublimowanym, jak i przytulnym charakterze.

Po drugie – bogate wnętrze

kuchnia

fot. kuchnia

Poza walorami estetycznymi za wyborem okładziny winylowej przemawiają także względy praktyczne. Winylowa posadzka, będąc bardziej odporna na eksploatację niż naturalny kamień czy drewno, stanowi doskonała alternatywę dla paneli laminowanych , nie tylko w salonie i sypialni, ale i pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci, takich jak łazienka czy kuchnia. Sceptyków z pewnością zaskoczy fakt, że dzięki warstwie mocno sprasowanego korka posadzka winylowa przenosi bardzo duże obciążenia. Pod wpływem nacisku mikrokomórki korka ulegają kompresji, przez co na powierzchni podłogi brak jest śladów wgłębień i załamań. Ponadto, by uchronić zewnętrzną warstwę podłoża przed uszkodzeniem, podłogi zabezpieczone są powłoką wysokiej jakości winylu, dzięki któremu wierzchnia warstwa jest wyjątkowo odporna na ścieranie i zarysowania. Co istotne, wielowarstwowa struktura produktów z kolekcji Vinylcomfort Home and Vinylcomfort Commercal wzbogacona o dwie warstwy korka sprawia, że podłoga winylowa marki Wicanders gwarantuje znakomite właściwości akustyczne, termiczne i amortyzujące. Warto podkreślić, że z uwagi na zintegrowany korkowy podkład izolacyjny panele nie wymagają również stosowania podkładu podpodłogowego. Równie ważna zaletą podłóg winylowych jest ich szybki montaż. Poszczególne elementy montowane są bowiem na zatrzask i bez konieczności użycia kleju. Kwestią, którą warto wziąć pod uwagę jest także łatwość w pielęgnacji. Utrzymanie podłóg winylowych w czystości wymaga jedynie odkurzania ich powierzchni lub przemycia za pomocą środków pielęgnujących. Potwierdzeniem wysokiej jakości materiałów jest 25 lat gwarancji na panele Vinylcomfort Commercial dla pomieszczeń mieszkalnych i 15 lat dla pomieszczeń komercyjnych. W przypadku paneli Vinylcomfort Home firma Wicanders udziela 15 lat gwarancji na podłogi w pomieszczeniach mieszkalnych oraz 5 lat w pomieszczeniach komercyjnych.

Podłogi winylowe zrewolucjonizowały sposób myślenia o aranżacji, zarówno domowych, jak i komercyjnych wnętrz. Efektowna, niezwykle realistyczna faktura płytek i paneli Vinylcomfort marki Wicanders, w połączeniu z ich wysoką funkcjonalnością sprawiają, że rozwiązanie to coraz częściej stanowi nieodłączny element oryginalnych, a jednocześnie silnie inspirowanych naturą, projektów. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)