Pisanie po ścianach

dekoracje

fot. dekoracje

Jeszcze do niedawna wielkie przestrzenne litery mogliśmy zobaczyć wyłącznie na ulicach lub w galeriach. Teraz żwawym krokiem wkraczają do wnętrz naszych mieszkań i biur. Co prawda trend ten jest obecny na świecie od dłuższego czasu, jednak w Polsce zaczyna się rozwijać tak naprawdę dopiero teraz.
Dekoracje ścienne w postaci liter doskonale pasują do wszystkich pomieszczeń: od stylów tradycyjnych, vintage aż po te nowoczesne. Co fajniejsze sprawdzą się doskonale zarówno we wnętrzach bardzo ascetycznych, jak i tych kolorowych.
Wiszące tabliczki, naklejki na ściany i szablony do malowania, obrazy lub grafiki, pościel, dywany i inne elementy wyposażenia – to wszystko można już kupić w sklepach, jednak dla mnie warte uwagi są trójwymiarowe litery – mówi Iza Jurasik – Kamińska, ekspert urządzania wnętrz, prowadząca blog pozachodzie.pl. – Mogą być wykonane z drewna lub tworzywa sztucznego, tkaniny a nawet metalu. Ich wyjątkowość polega na tym, że można je dowolnie komponować. Bez problemu stworzymy pojedyncze wyrazy, całe cytaty albo wpasujemy w przestrzeń pojedyncze literki.

Co można zrobić z taką literką? Najprostszą rzeczą jest postawienie jej na regale czy kominku. Luźno stojąca na podłodze wielka figura może wyglądać intrygująco. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są te klejone do ściany lub tez zawieszane. I to nie tylko w dziecięcym pokoju, ale także w jadalni, salonie czy kuchni.

dekoracje

fot. dekoracje

Jako wielka fanka rękodzieła, nie byłabym sobą, gdybym nie zaznaczyła, że część literowych dekoracji możemy wykonać samodzielnie, np. uszyć poduszki, zrobić wyklejankę czy obraz – dodaje Jurasik – Kamińska. – Pamiętajmy jednak o umiarze. Ważne aby ozdoba nie stała się banalna albo nasz dom nie został abecadłem. Proponuję też aby angielskie słowa zastępować polskimi odpowiednikami.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)