Skrzydło dyskretnie przeszklone

drzwi wewnętrzne

fot. drzwi wewnętrzne

Przeszklone drzwi to nie tylko ciekawa dekoracja wnętrza, ale także doskonałe rozwiązanie, ułatwiające przepływ światła między pomieszczeniami. Skrzydło Gremzdy z Kolekcji Nowoczesnej Zakładu Stolarki Budowlanej CAL dostępne z różnymi typami poprzecznych przeszkleń sprawdza się w miejscach, które chcemy rozjaśnić, oraz w tych wymagających intymności, jak łazienka czy sypialnia.

Odpowiednio dobrane drzwi wewnętrzne pozwalają uporać się z problemem niedoświetlonych pomieszczeń. W miejscach zacienionych, z małymi oknami lub zupełnie ich pozbawionych, warto zastosować skrzydła przeszklone, które pozwolą wykorzystać światło docierające z sąsiednich pokoi. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w przypadku „ślepych pomieszczeń”, jak kuchnie, korytarze czy spiżarnie. W ciągu dnia, kiedy nie wyłączamy światła elektrycznego, rozjaśni je światło naturalne, przenikające przez przeszklenia drzwi. – Rozmiar przeszklenia i rodzaj szkła powinniśmy dobierać w zależności od przeznaczenia pomieszczenia – radzi Czesław Suski z ekspert Zakładu Stolarki Budowlanej CAL. – W kuchniach] i przedpokojach świetnie sprawdzają się skrzydła z dużymi półprzezroczystymi przeszkleniami, wpuszczające do wnętrza możliwie największą ilość światła. Inaczej jest w przypadku łazienek], dla których bardzo istotne jest zapewnienie domownikom prywatności. Zaleca się wówczas stosowanie drzwi z wąskimi, nieprzejrzystymi przeszkleniami – dodaje.

drzwi wewnętrzne

fot. drzwi wewnętrzne

Według własnego projektu
Podłużny, poprzeczny kształt przeszkleń modelu Gremzdy oraz ich zróżnicowana szerokość sprawdzą się zarówno w niedoświetlonej spiżarni, jak i w łazience. Dzięki specjalnej aplikacji dostępnej na stronie internetowej producenta http://www.drzwi-cal.pl/gremzdy.html w łatwy sposób możemy zaprojektować drzwi zgodnie z naszymi preferencjami. Możemy określić nie tylko szerokość przeszkleń, ale także ich liczbę na całej połaci skrzydła. Stworzony przez nas projekt drzwi zapisywany jest w formie specyfikacji technologicznej, według której producent realizuje zamówienie.

Przeszklenia mleczne i bezpieczne
W drzwiach Gremzdy stosowane jest bezpieczne szkło mleczne, którego półprzezroczystość pozwala na przenikanie światła, zachowując przy tym pełną intymność pomieszczenia. Dodatkową zaletą tego typu materiału jest wysoka odporność na uszkodzenia i potłuczenie, uzyskiwana dzięki specjalnemu procesowi produkcji. Płyciny i szkło w skrzydle Gremzdy mocowane są przy pomocy uszczelki. Warto podkreślić, że ten model jest kompletowany i wykańczany ręcznie, co gwarantuje solidność wykonania oraz precyzję poszczególnych elementów.

Naturalnie wysoka jakość
Gremzdy wykonane są z drewna dębowego, którego naturalny rysunek zachowany jest w każdej z wersji kolorystycznych. Drzwi mogą być wyposażone w specjalną szczelinę wentylacyjną, która ułatwia przepływ powietrza w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak kuchnia czy łazienka. Model ten, podobnie jak pozostałe drzwi wewnętrzne w ofercie zakładu Stolarki Budowlanej CAL, dostępny jest w wersji tradycyjnej z odkrytymi zawiasami lub w wersji bezprzylgowej, w której zawiasy są ukryte w ościeżnicy. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)