Świat misko-maniaka

misy

fot. misy

Wśród wielbicieli designu pojawiają się stopniowo coraz bardziej wyspecjalizowane grupy, które z upodobaniem gromadzą i kolekcjonują luksusowe akcesoria światowych kreatorów kształtów niebanalnych. Można na pewno powiedzieć o istnieniu grupy nożo-wielbicieli, kawo-smakoszy, czy kubko-śniadaniowców. Ostatnio trendy jest dołączenie do nowej grupy „misko-maniaków”.

Mania gromadzenia rzeczy pięknych w kuchni może wydawać się zabawna, ale gdy ktoś na własnej skórze wypróbuje urok niebanalnego, współczesnego designu, ma problem, żeby się spod jego wpływu wyzwolić. Z drugiej strony – dlaczego zabierać sobie możliwość obcowania z pięknem, które kryje się w rzeczach najbardziej użytecznych i codziennych.

Misko-maniakom chcemy zaproponować kilka wymyślonych przez designerów kształtów, które mogą wzbogacić misko-kolekcję, stanowiąc przy okazji doskonałą i użyteczną dekorację kuchni, czy jadalnianego stołu lub salonu.
Duża, bo aż 30 cm średnicy stalowa misa Ondea (link), niemieckiej marki Blomus, nada się doskonale do eksponowania soczystych, ożywczych barw owoców. Może służyć zarówno jako patera, ale i jako misa do serwowania sałatek i surówek. Stanie się też centralnym punktem zainteresowania oglądających film, czy mecz, którzy sięgać będą w jej stalowe wnętrze w poszukiwaniu chipsów lub krakersów.

misy

fot. misy

Podobną rolę i funkcję spełni misa Stelton (link). Misa, będąca elementem zastawy ze słynnej, futurystycznej serii 21st, swoim kształtem przypomina prostokątnie-owalną łódź. Elegancji nadaje jej polerowana wewnątrz stal, w której pięknie odbijać się będą owoce, czy serwowane w misie sałatki lub przekąski.

misy

fot. misy

Zarówno Ondea marki Blomus, jak i misa 21st Steltona mają podstawę z tworzywa sztucznego, która nadaje im lekkości, jednocześnie zabezpieczając stół, czy blat przed porysowaniem.

Zupełnie inną formę misy-patery proponuje szwedzka marka Höganäs Keramik. Jej ceramiczna misa przypomina swoim plastycznym kształtem rysunkowy cebrzyk. Dwa uchwyty wykrojone są w nieco uniesionych brzegach misy. Można w niej serwować sałaty i surówki, albo postawić na stół owoce. Wtedy oryginalna w formie misa Höganäs Keramik (link) przypominać będzie koszyk bogini Demeter.

misy

fot. misy

Ostatnia z misek stworzona z luksusowej, śnieżnobiałej, nigdy nie żółknącej porcelany, należy do znanej serii zastawy stołowej Black Contour duńskiej marki MENU. Misa MENU (link) przybrała organiczny kształt postawionej na głowie gruszki. Na uwagę zasługuje ręcznie malowany minimalistyczny dekor będący znakiem rozpoznawczym porcelanowej serii.
Każda z misek, odmienna w kształcie, a intrygująca designerskim zamysłem, może być prezentem dla wyposażającego kuchnię, jadalnię lub salon misko-maniaka.

Kochający miski za ich użyteczność, ceniący za oryginalność designu i jakość materiału sklep www.smakprostoty.pl nie ustaje w wysiłkach, by czarować misko-maniaków swoimi propozycjami.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)