Świąteczna atmosfera w całym domu

Dekorowanie choinki to jeden z najbardziej magicznych momentów towarzyszących świętom. Ciepłe, kolorowe światełka rozpromieniają cały dom i wprowadzają do wnętrz wyjątkową atmosferę. Ten radosny klimat można wprowadzić nie tylko do salonu, ale także do sypialni i dziecięcego pokoiku.

dekoracje

fot. dekoracje

Kolory
Z Bożym Narodzeniem najbardziej kojarzą się trzy kolory. Ciemna zieleń, zestawiona ze złotem i czerwienią to zestaw bardzo świąteczny. Wszystkie te kolory mają swoją specjalną symbolikę, są swojego rodzaju wróżbą, a otaczanie się nimi w okresie końca roku ma przynieść szczęście. Bez względu na to, czy lubimy tego typu wierzenia, czy to dla nas zwyczajne przesądy, z pewnością, zastosowanie tekstyliów w tych kolorach ma potencjał wprowadzić do wnętrza odrobinę świątecznego klimatu.

Na ściany można przykleić specjalne, eleganckie świąteczne naklejki, które jeszcze dodatkowo podkreślają klimat. Aplikacje RoomMates łatwo przyklejają się do płaskich powierzchni, a zdjęte nie pozostawiają śladu. Będą mogły zostać wykorzystane ponownie w przyszłym roku, bowiem zastosowano w nich specjalny rodzaj kleju. Taka tymczasowa metamorfoza w pokoju może być uroczą, przedświąteczną niespodzianką.

dekoracje

fot. dekoracje

Zabawki
Atmosfera oczekiwania na ten jeden, szczególny dzień to właśnie esencja całej magii świąt. W końcu, kiedy już rozpakujemy prezenty jest po wszystkim! Dlatego warto zadbać o to by 24 grudnia, był naprawdę wyczekany. W tym mogą pomóc zabawki i opowieści. Rodzinne układanie puzzli ze świątecznymi motywami na pewno uruchomi wyobraźnię dziecka. Warto zasiąść wspólnie do zabawy, w końcu święta to czas, który powinien być szczególnie rodzinny.

Świąteczna gwiazdka i zwierzątka
Najpiękniejszy ze świątecznych motywów jest jednocześnie bardzo wdzięczną ozdobą. Wigilijna gwiazda symbolizuje światło, nadzieję i życie. Zawieszona w dziecięcym pokoju, będzie przypominać o zbliżającym się, szczególnym dniu. Dekoracje można wykonać samodzielnie, z papieru. Francuska firma Djeco w swojej ofercie ma gwiazdy do samodzielnego składania. Kolorowe i bardzo zgrabne, pięknie ozdobią pokoik i pomogą rozwijać w dziecku wyobraźnię przestrzenną. Z kolei urocze plakaty ze zwierzątkami można teraz kupić w specjalnej świątecznej wersji. Do rodziny zwierząt leśnych, dzikich i domowych dołączyły zimowe, świąteczne: miś polarny, pingwin i rumiany renifer.

dekoracje

fot. dekoracje

Jest wiele sposobów, by zaprosić do domu świąteczny klimat. Warto zrobić to jak najwcześniej, w końcu im dłużej na coś czekamy, tym więcej radości może to przynieść!REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)