Tynk kwarcowy

Tynk natryskowy

fot. Tynk natryskowy

Kładzenie nowych tynków nie należy do trudnych prac wykończeniowych. Na rynku dostępny jest duży wybór materiałów do tego przeznaczonych. Ze względu na zastosowanie, warto zwrócić uwagę na tynk kwarcowy. Podpowiadamy, gdzie można go stosować i jakie ma właściwości.

Tynk kwarcowy jest masą, w której skład wchodzą przede wszystkim kruszywa kwarcowe oraz żywica akrylowa. Kruszywa oraz piaski kwarcowe w połączeniu z żywicą pozwalają uzyskać pożądane właściwości tynku. Tego rodzaju materiał stanowi doskonałe pokrycie nie tylko ścian wewnętrznych, ale także zewnętrznych. Jest to tynk cienkowarstwowy, dlatego wystarczy nałożenie jednej lub dwóch jego warstw. Tynki kwarcowe występują w bogatej palecie kolorów, dzięki czemu oddają różne efekty wizualne.

Tynk kwarcowy – właściwości
Tynki kwarcowe prócz tego, że stanowią dekorację zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych ścian, charakteryzują się duża odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Dlatego bez problemu mogą być stosowane do ozdabiania fragmentów elewacji lub ścian balkonów. Wewnątrz budynku znajdą zastosowanie jako wykończenie ścian kuchni czy łazienek. Tynki kwarcowe nie tylko dekorują ściany, ale także zapewniają im ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto utrzymanie ich w czystości nie należy do skomplikowanych czynności, bowiem materiał ten jest odporny na szorowanie i mycie.

Nakładanie
Tynki kwarcowe są doskonałą propozycją wykończenia niemal każdego wnętrza. Można je nakładać przy użyciu pacy lub pistoletu natryskowego. Ten drugi sposób cieszy się coraz większą popularnością ze względu na szybkość i precyzję nakładania. Strumień masy powinien być rozpylany prostopadle do powierzchni ściany z odległości 40–50 cm. Pistolet należy prowadzić ruchem jednostajnym na powierzchni tworzącej odrębną całość w sposób okrężny, pionowy lub poziomy. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)