W pełnym stylu

Drzwi

fot. Drzwi

W każdym domu są takie pomieszczenia, w których najlepiej sprawdzą się drzwi pełne, to znaczy pozbawione przeszkleń. Czy taki wybór musi oznaczać aranżacyjną nudę i rezygnację z różnorodności?

Prywatne. Nie przeszkadzać
Gabinet czy sypialnia to miejsca, w których szczególnie doceniamy ciszę i komfortowe oddzielenie od reszty mieszkania. Drzwi pełne umożliwią nam stworzenie azylu, gdzie możemy się skupić i zrelaksować. To również idealne rozwiązanie w pokojach nastolatków, dla których prywatność jest wyjątkowo ważna. Zapewniają większą izolację akustyczną niż drzwi z przeszkleniami. Tę zaletę na pewno docenią rodzice, zwłaszcza jeżeli pociecha lubi głośną muzykę. Funkcjonalność pełnych modeli możemy również wykorzystać w pomieszczeniach gospodarczych, jak pralnia, spiżarnia czy schowek na sprzęty i narzędzia.

Glamour i eko – stworzone do pełni?

drzwi

fot. drzwi

Wielu osobom, drzwi pozbawione tradycyjnego przeszklenia, kojarzą się z nudą i brakiem finezji. Jednak wcale nie musi tak być. Producenci skrzydeł drzwiowych oferują wiele zróżnicowanych modeli, o ciekawym wyglądzie. Pełen design ma swoje mocne strony i wbrew pozorom, dobrze sprawdzi się także w salonie. Niektóre aranżacje szczególnie ciekawie będą prezentować się w towarzystwie drzwi bez przeszkleń. Warto zwrócić uwagę na tzw. design ekologiczny, stawiający na funkcjonalność i prostotę. Naturalne materiały jak len czy bawełna, brak przesadnej dekoracyjności i silnie zaakcentowana obecność drewna to jego cechy rozpoznawcze. Drzwi Lido z oferty INVADO wyróżnia wysokiej jakości okleina dekoracyjna, o fakturze odwzorowującej klasyczne usłojenie drzewa. Ich szlachetną, prostą formę łagodzą delikatne, aluminiowe intarsje.

Dostępne w trzech oryginalnych wersjach, drzwi LIDO urzekają bezpretensjonalnym wzornictwem i bogactwem dekorów. Zarówno ciepłe brązy orzecha czy wiśni Santiago, jasne tonacje dębu perłowego i akacji albo zdecydowany heban, znakomicie dopełnią wnętrze w stylu eko. Ciekawą klamrę aranżacyjną mogą też stanowić lakierowane drzwi PLANO. Gładka faktura, prosta forma i śnieżna biel to cechy utożsamiane ze stylistyką glamour. Zamiast czystego pragmatyzmu proponuje ona zabawę złotem, pluszowe kapy i komfortowe umeblowanie. Chętnie też wykorzystuje metal i kryształy, które odbijając światło, optycznie powiększają pomieszczenie. Drzwi PLANO ze swą lśniącą powierzchnią i elegancką formą z powodzeniem wpisują się w ten przytulny, komfortowy trend.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)