W rytmie kolorów

salon

fot. salon

Dobór odpowiednich kolorów we wnętrzu jest bardzo ważnym elementem urządzania mieszkania. Nawet duże przestronne pomieszczenie może zupełnie stracić urok, jeśli nie zadbamy o jego kolorystykę. Przekonała się o tym bohaterka najnowszego odcinka programu „Szybkie Metamorfozy” z udziałem marki Benjamin Moore zatytułowanego „Salon w naturze”.

Właścicielka salonu, którym zajęła się ekipa „Szybkich Metamorfoz” podkreśla, że kolory jego ścian nie dawały jej spokoju. Była przekonana, że odcień, który wybrała to ècru, a ostatecznie wyszedł budyniowy. Przestronny pokój stał się nieatrakcyjny, a kolor ścian sprawiał wrażenie, że jest w nim mało światła, choć na jednej z nich znajduje się duże okno balkonowe.

salon

fot. salon

Z pomocą przybyła Magdalena Borowiak – Wróblewska, architekt wnętrz, autorka i prowadząca program „Szybkie Metamorfozy”:
„Naszą rolą było uwypuklenie zalet wnętrza, które dawało wiele możliwości, a jego potencjał nie został w pełni wykorzystany. Tak naprawdę wystarczył lifting części wypoczynkowej salonu, który łączy się z kuchnią. W tej metamorfozie kolor odegrał kluczową rolę. Odeszliśmy od żółto-beżowych odcieni. Nawiązując do wystroju kuchni, w której dominuje biel postawiliśmy na ten kolor w odcieniu – Horizon OC 53 i ciepły odcień szarości – Classic gray OC 23 z niezawodnej palety Off-White Colors marki Benjamin Moore.”

Salon po przemalowaniu zmienił się nie do poznania. Stał się jasny, świetlisty i optycznie większy. Choć w jego metamorfozie wykorzystano spokojne, stonowane barwy, zyskał blasku i dynamicznego wyrazu.

W jego metamorfozie użyto w pełni ekologicznych farb z serii Ultra Spec® 500 marki Benjamin Moore, które są praktycznie bezzapachowe i do minimum ograniczają możliwość wystąpienia reakcji alergicznych.

salon

fot. salon

Dopełnieniem aranżacji były elementy wyposażenia z naturalnego drewna: dębowy stół i front szafki telewizyjnej z wyraźnymi słojami i żłobieniami. Nadały one przytulnego klimatu minimalistycznemu wystrojowi. Na tle szarej ściany telewizyjnej spojrzenie przykuwa także nieregularna w swojej formie szafka na płyty CD, stanowiąca wyjątkowo oryginalny akcent.

Wystarczyło jeszcze kilka drobiazgów i ładnie oprawionych zdjęć, by zaakcentować zamiłowania właścicieli salonu. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)