Wentylacja dla domów jednorodzinnych

kanał

fot. kanał

Dopływ świeżego powietrza do zamkniętych pomieszczeń jest niezwykle istotny dla przebywających w nich osób. Prawidłowa wentylacja domu ma pozytywny wpływ na samopoczucie i zdrowie jego mieszkańców. Działa również korzystnie na kondycję budynku. Ponadto system wentylacji niweluje nieprzyjemne zapachy z kuchni lub łazienki oraz usuwa nadmiar wilgoci, zapobiegając tworzeniu się pleśni.

Z myślą o właścicielach domów jednorodzinnych Zehnder opracował ofertę komfortowych systemów wentylacji dla domów jednorodzinnych – Zehnder Comfokits, które bez względu na wielkość obiektu zapewnią optymalny dopływ świeżego powietrza.

Dostępny w ofercie firmy Zehnder system dystrybucji powietrza InFloor / OnFloor to kompleksowe rozwiązanie do instalacji w budynkach nowych i modernizowanych. W zależności od potrzeb, kanały wentylacyjne mogą zostać zainstalowane na betonie w warstwie izolacyjnej (system OnFloor) lub bezpośrednio w betonie (system InFloor). Elastyczne, przez co łatwe w montażu, przewody rozprowadzające powietrze doskonale dostosują się do warunków architektonicznych budynku. Niewidoczne kanały wentylacyjne, brak przeciągów oraz cicha praca systemu gwarantują pełen komfort użytkowania. Wyloty powietrza kanałów ukryte są pod estetycznymi kratkami wentylacyjnymi.
Konserwacja systemu przebiega niezwykle sprawnie. Gładka powłoka wewnętrzna kanałów – Clinside, zapobiega osadzaniu się kurzu oraz ułatwia ich czyszczenie. W prosty sposób wymienia się także filtry, znajdujące się w centrali wentylacyjnej. Ponadto wymiennik ciepła z urządzenia wentylacyjnego można łatwo wymontować i umyć pod bieżącą wodą.

Optymalne rozwiązanie dla domu jednorodzinnego
Zehnder oferuje trzy typy systemów wentylacji dla domów jednorodzinnych dostosowane do ich wielkości i potrzeb użytkowników. Zehnder Comfokit C to system z funkcją mechanicznego wywiewu powietrza zużytego, wyposażony w regulator przepływu powietrza. Wentylator odprowadzający zużyte powietrze połączony jest z wylotem w dachu lub w ścianie. Może on funkcjonować w trzech zakresach: niskim, średnim i wysokim, odpowiadających potrzebom użytkowników. Taki system doskonale sprawdza się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, jak łazienka czy kuchnia.
Zehnder Comfokit D 350 i D 550, to systemy wentylacji komfortowej nawiewno-wywiewnej z funkcją odzyskiwania ciepła: idealne kompleksowe rozwiązanie dla domów jednorodzinnych. Systemy wykonywane są z wykorzystaniem central wentylacyjnych o wydajności odpowiednio 350 m3/h i 550 m3/h. Posiadają także regulowane zawory dopływu i odprowadzania powietrza. Rekuperatory mogą działać w zakresie niskim, średnim oraz maksymalnym. Systemy dostarczają stałą, zdefiniowaną ilość świeżego powietrza, które w zależności od potrzeb, jest podgrzewane zimą i schładzane latem. Jednocześnie automatycznie odprowadzają powietrze zużyte. Dzięki temu dom zabezpieczony jest przed gromadzeniem się wilgoci oraz tworzeniem się pleśni. Ponadto system posiada funkcję filtracji zanieczyszczeń i drobnego pyłu z powietrza doprowadzanego z zewnątrz.

Na stronie internetowej poświęconej asortymentowi wentylacji Zehnder: www.comfosystems.pl w strefie partnerów dostępny jest specjalny program doboru systemu Zehnder Comfokits do konkretnego domu. Wystarczy zalogować się do strefy partnerów Zehnder. Osoby nie posiadające hasła, otrzymają je po złożeniu wniosku przez stronę internetową.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)