Wnętrza: co przyniesie 2014 rok?

salon

fot. salon

Podejście do aranżacji wnętrz zmienia się równie szybko, co same trendy. Istotną rolę odgrywa zarówno wystrój, jak i funkcjonalność wnętrza. Co będzie modne w nadchodzącym 2014 roku? Dekoria.pl przedstawia pięć zasad, na które powinniśmy zwrócić uwagę, dekorując swoje wymarzone mieszkanie.

1. W kwestii kolorystyki szykuje się mała rewolucja. Pożądanymi odcieniami będą: żółć oraz czerwień. Natomiast osoby, które zdecydowanie lepiej czują się w otoczeniu naturalnych odcieni, mogą wybierać wśród równie modnych kolorów ziemi.

2. Geometria i kwiaty to motywy, których nie może zabraknąć na akcesoriach, takich jak zasłony, poduszki czy dywany. Istotne, by zachować umiar i nie łączyć zbyt dużo wzorów w jednym miejscu. Unikniemy wrażenia przytłoczenia i przesytu. Warto także pamiętać, że wprowadzając wzorzyste akcenty do wnętrza, złagodzimy wygląd ciężkich, masywnych mebli. Wykorzystajmy do tego barwną narzutę lub kolorowe poduszki, które będą doskonale prezentować się na prostym, monochromatycznym tle.
3. Mniej znaczy więcej. Jest to jedna z podstawowych zasad, którymi powinniśmy się kierować urządzając mieszkanie. Minimalistyczne i ergonomiczne meble zapewniają komfort i wygodę użytkowania.

salon

fot. salon

4. Ciekawym akcentem, który z pewnością przyciągnie wzrok, a zarazem przełamie surowy wystrój wnętrz, będzie rzeźbiona rama lustra czy krzesło obite w miękkie tkaniny tapicerskie. Ten niewielki dodatek potrafi wprowadzić duże zamieszanie i całkowicie odmienić wystrój pomieszczenia.
5. Akcesoria i wszelkie ozdoby powinny opowiadać o domownikach, odzwierciedlać ich prawdziwą osobowość. Najciekawsze będą te, które inspirują i prowokują do rozmowy. Nowy rok to dobry czas na to, by wyciągnąć z albumów pamiątki z wakacji. Najwyższa pora opowiedzieć ich historię.
Podstawową zasadą w 2014 roku – i nie tylko – jest komfort domowników. W domu, przede wszystkim, powinniśmy czuć się dobrze, dlatego zadbajmy o jakość wykorzystywanych materiałów.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)