X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Domy z betonu komórkowego

budowa domu
Przed rozpoczęciem budowy domu należy podjąć decyzję, z jakiego materiału powstanie. Wybór nie jest łatwy głównie ze względu na dużą ilość dostępnych na rynku materiałów budowlanych. Przed wyborem jednego, warto zapoznać się z właściwościami wszystkich dostępnych materiałów. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się beton komórkowy.


Bloczków i płyt z betonu komórkowego można używać do budowania nowych domów, wznosząc z nich ściany zewnętrzne, wewnętrzne konstrukcyjne oraz nośne. Niewielka masa elementów wykonanych z betonu komórkowego umożliwia zastosowanie ich w miejscach, w których użycie innych materiałów ze względu na ciężar, nie jest możliwe. Ponadto łatwość i prostota w obróbce daje możliwość stworzenia niemal dowolnego kształtu. Niewielka masa oraz stosunkowo duże rozmiary pozwalają budować domy z betonu komórkowego szybciej niż z pomocą innych technologii.

murowanieWarto także wspomnieć, że bloczki betonowe charakteryzują się także dobrą izolacyjnością cieplną, a także ognioodpornością. Poza tym im wyższa jest klasa betonu komórkowego, tym lepsza będzie jego izolacyjność akustyczna. Bloczki te są także odporne na mróz, grzyby, pleśnie i bakterie.

Niestety mogą szybko ulec korozji, dlatego materiał musi być odpowiednio zabezpieczony. Ich wadą jest także dość duża nasiąkliwość i łatwość wchłaniania wilgoci z powietrza. Bardzo mocno zawilgocony materiał ma mniejszą izolacyjność termiczną i może kruszyć się w temperaturach poniżej zera.

dom jednorodzinnyObecnie na rynku coraz większą popularnością cieszą się kompletne systemy budowy domów, w których skład wchodzą bloczki termalica przeznaczone do stawiania ścian jedno- i wielowarstwowych oraz dodatkowych elementów w postaci gotowych nadproży okiennych i drzwiowych oraz płytek. Prefabrykaty te spełniają najwyższe normy techniczne stawiane producentom betonu komórkowego, a ponadto jest to materiał ekologiczny. Produkowany jest z naturalnych surowców takich jak woda, piasek oraz wapień. Do spulchnienia wykorzystywany jest proszek aluminiowy, który powoduje powstawanie w bloczku porów wypełnionych powietrzem.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Budowanie
2016-08-13 06:55:19
Tagi do artykułu: budowa domu | beton komórkowy | bloczki | ściany | prefabrykaty
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
ocieplanie

Ocieplanie ścian od wewnątrz

Ocieplanie ścian od wewnątrz to niekiedy jedyne rozwiązanie, aby poprawić komfort cieplny. Niestety izolacja od środka jest o wiele mniej korzystna niż ta stosowana od zewnątrz. Przed rozpoczęciem remontu, warto wiedzieć jakie szkody może przynieść zastosowanie tej metody termomodernizacji.
ocieplanie

Ocieplanie od wewnątrz

Prawidłową metodą termoizolacji budynku, jest ocieplanie ścian od zewnątrz, szczególnie w naszym klimacie. Wówczas, najłatwiej zlikwidować mostki termiczne. Ocieplanie pomieszczeń od środka, powinno być wykonywane tylko w ostateczności. To rozwiązanie może okazać się bardzo kosztowne, nieskuteczne, a na na dodatek zaszkodzić murom.
cegły klinkierowe

Wszechstronna i wytrzymała ceramika budowlana

Ceramika budowlana to nic innego jak szeroka gama produktów wypalonych z gliny. Jest to materiał, który po dziś dzień, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, używany jest do budowy i wykończenia domów, a także ich otoczenia.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

System budowy domów z betonu komórkowego

beton komórkowy
Beton komórkowy jest jednym z najbardziej popularnych materiałów do wznoszenia murów jedno- i wielowarstwowych. Charakteryzujące go wysoka izolacyjność cieplna, łatwość murowania oraz obróbki sprawiają, że zarówno inwestorzy indywidualni jak i deweloperzy coraz chętniej sięgają po lekkie, białe bloczki...

Czy warto budować dom z elementów prefabrykowanych?

budowa domu
Aktualne trendy w budownictwie mieszkaniowym skupiają się wokół założeń dotyczących zrównoważonego rozwoju. Od nowoczesnego domu powinniśmy zatem oczekiwać zarówno korzystnego rachunku ekonomicznego oraz komfortu dla jego mieszkańców, jak i dbałości o środowisko. W nurt budownictwa zrównoważonego wpisują się rozwiązania systemowe bazujące na elementach prefabrykowanych.

Nadproża w jednowarstwowych ścianach zewnętrznych

nadproża
W trakcie wznoszenia ścian zewnętrznych wykonuje się otwory okienne i drzwiowe. By można było murować nad nimi kolejną kondygnację, otwory trzeba przekryć od góry belkami nadprożowymi...

Dom modułowy

budowa domu
Domy modułowe z gotowych elementów, produkowanych w fabryce, to alternatywa dla tradycyjnych metod budowy domu. Technologia od wielu lat jest obecna na naszym rynku, jednak dopiero od niedawna zaczyna być dostrzegana i cieszy się coraz większym zaufaniem.