X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Domy z betonu komórkowego

budowa domu
Przed rozpoczęciem budowy domu należy podjąć decyzję, z jakiego materiału powstanie. Wybór nie jest łatwy głównie ze względu na dużą ilość dostępnych na rynku materiałów budowlanych. Przed wyborem jednego, warto zapoznać się z właściwościami wszystkich dostępnych materiałów. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się beton komórkowy.


Bloczków i płyt z betonu komórkowego można używać do budowania nowych domów, wznosząc z nich ściany zewnętrzne, wewnętrzne konstrukcyjne oraz nośne. Niewielka masa elementów wykonanych z betonu komórkowego umożliwia zastosowanie ich w miejscach, w których użycie innych materiałów ze względu na ciężar, nie jest możliwe. Ponadto łatwość i prostota w obróbce daje możliwość stworzenia niemal dowolnego kształtu. Niewielka masa oraz stosunkowo duże rozmiary pozwalają budować domy z betonu komórkowego szybciej niż z pomocą innych technologii.

murowanieWarto także wspomnieć, że bloczki betonowe charakteryzują się także dobrą izolacyjnością cieplną, a także ognioodpornością. Poza tym im wyższa jest klasa betonu komórkowego, tym lepsza będzie jego izolacyjność akustyczna. Bloczki te są także odporne na mróz, grzyby, pleśnie i bakterie.

Niestety mogą szybko ulec korozji, dlatego materiał musi być odpowiednio zabezpieczony. Ich wadą jest także dość duża nasiąkliwość i łatwość wchłaniania wilgoci z powietrza. Bardzo mocno zawilgocony materiał ma mniejszą izolacyjność termiczną i może kruszyć się w temperaturach poniżej zera.

dom jednorodzinnyObecnie na rynku coraz większą popularnością cieszą się kompletne systemy budowy domów, w których skład wchodzą bloczki termalica przeznaczone do stawiania ścian jedno- i wielowarstwowych oraz dodatkowych elementów w postaci gotowych nadproży okiennych i drzwiowych oraz płytek. Prefabrykaty te spełniają najwyższe normy techniczne stawiane producentom betonu komórkowego, a ponadto jest to materiał ekologiczny. Produkowany jest z naturalnych surowców takich jak woda, piasek oraz wapień. Do spulchnienia wykorzystywany jest proszek aluminiowy, który powoduje powstawanie w bloczku porów wypełnionych powietrzem.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Budowanie
2016-08-13 06:55:19
Tagi do artykułu: budowa domu | beton komórkowy | bloczki | ściany | prefabrykaty
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
gryf 3   kosztorys

Piękny dom parterowy, który wybudujesz w cenie mieszkania – to nie mit!

Wiele osób zastanawiających się nad zakupem mieszkania nie bierze pod uwagę budowy domu. Panuje przekonanie, że inwestycja w dom jednorodzinny jest droga i przekracza koszt apartamentu.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
Projekt Mini1

Mini 4 – projekt domu parterowego dla 4-osobowej rodziny

Domy parterowe to spełnienie marzeń wielu osób, ponieważ potrafią zaspokoić potrzeby mieszkaniowe nawet licznej rodziny. Często zapewniają funkcjonalny rozkład pomieszczeń z przestronnym salonem, w którym każde spotkanie rodzinne będzie niesamowitym przeżyciem. Taki właśnie jest projekt domu Mini 4. Sprawdźmy bliżej jego parametry i rozwiązania instalacyjne.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

System budowy domów z betonu komórkowego

beton komórkowy
Beton komórkowy jest jednym z najbardziej popularnych materiałów do wznoszenia murów jedno- i wielowarstwowych. Charakteryzujące go wysoka izolacyjność cieplna, łatwość murowania oraz obróbki sprawiają, że zarówno inwestorzy indywidualni jak i deweloperzy coraz chętniej sięgają po lekkie, białe bloczki...

Czy warto budować dom z elementów prefabrykowanych?

budowa domu
Aktualne trendy w budownictwie mieszkaniowym skupiają się wokół założeń dotyczących zrównoważonego rozwoju. Od nowoczesnego domu powinniśmy zatem oczekiwać zarówno korzystnego rachunku ekonomicznego oraz komfortu dla jego mieszkańców, jak i dbałości o środowisko. W nurt budownictwa zrównoważonego wpisują się rozwiązania systemowe bazujące na elementach prefabrykowanych.

Nadproża w jednowarstwowych ścianach zewnętrznych

nadproża
W trakcie wznoszenia ścian zewnętrznych wykonuje się otwory okienne i drzwiowe. By można było murować nad nimi kolejną kondygnację, otwory trzeba przekryć od góry belkami nadprożowymi...

Dom modułowy

budowa domu
Domy modułowe z gotowych elementów, produkowanych w fabryce, to alternatywa dla tradycyjnych metod budowy domu. Technologia od wielu lat jest obecna na naszym rynku, jednak dopiero od niedawna zaczyna być dostrzegana i cieszy się coraz większym zaufaniem.