X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Zrób to sam: tęczowa wycieraczka

wycieraczka
Wycieraczka to swoista wizytówka wnętrza domu, dlatego nie powinna być nudna i brzydka. Chcesz zachwycić sąsiadów i gości? Warto stworzyć kolorową wycieraczkę, która od progu wprawi osoby nas odwiedzające w dobry nastrój.

Do stworzenia tęczowej wycieraczki potrzebujesz:

- 8 drewnianych desek o wymiarach 100x4x2 cm
- 2 prętów gwintowanych M8x1000 mm
- 34 nakrętek sześciokątnych M8
- 4 wiader farb akrylowych w różnych, wybranych kolorach
- taśm: malarskiej i mierniczej
- piły metalowej
- ekierki i ołówka
- rękawic i okularów ochronnych
- wierteł do drewna o średnicy 8 mm
- akumulatorowej piły uniwersalnej (np. Bosch PST 10,8 LI)
- szlifierki wielofunkcyjnej (np. Bosch PSM Primo)
- 2-biegowej, akumulatorowej wiertarko-wkrętarki (np. Bosch PSB 10,8 LI-2)
- systemu natryskowego do malowania (np. Bosch PFS 3000-2)

Krok 1.
Na początku należy zaznaczyć na deskach odcinki o długości ok. 45 cm – tak, aby stworzyć z każdej z nich po dwa elementy wycieraczki. Następnie, używając piły uniwersalnej trzeba przyciąć deski w zaznaczonych miejscach. Pamiętaj o włożeniu rękawic i okularów ochronnych, by osłonić dłonie i oczy przed wiórami.

Krok 2.
Następnie należy wygładzić krawędzie desek szlifierką, po czym położyć je na węższych bokach. Na każdej desce należy ołówkiem zaznaczyć punkty, w których wywiercimy otwory na pręty gwintowane. Powinny znajdować się w odległości 5 cm od górnej i dolnej krawędzi desek. Użyj ekierki, aby precyzyjnie wyznaczyć punkty.

Krok 3.
Kolejnym krokiem będzie przewiercenie desek w zaznaczonych punktach, korzystając z wiertarko-wkrętarki oraz wiertła do drewna o średnicy 8 mm. Deski można pomalować, używając systemu natryskowego, dzięki czemu szybko i równomiernie będzie można nałożyć farbę. Drewniane paski powinny być pokryte przynajmniej dwiema warstwami farby, tak aby zwiększyć trwałość kolorów wycieraczki.

Krok 4.
Gwintowane pręty trzeba skrócić piłą uniwersalną na odpowiednią długość – równą planowanej szerokości wycieraczki. Następnie należy nawlekać kolorowe deski w taki sposób, aby utworzyły zaplanowany przez nas wzór. Między każdym z drewnianych fragmentów trzeba nakręcać nakrętkę. Po skręceniu wszystkich desek tęczowa wycieraczka będzie gotowa i już nigdy nikt nie przejdzie przed drzwiami obojętnie.
wycieraczkawycieraczkawycieraczkawycieraczkawycieraczkawycieraczkawycieraczka
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Wykańczanie
2014-07-25 15:13:47
Tagi do artykułu: wycieraczki | szlifierki | deski | kolory
 
Powiązane galerie:
Galeria Dekoracje Dekoracje      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Fototapeta do salonu makro muszli perłowej – Twoje Fototapety

Fototapety abstrakcja

Słowo abstrakcja, z języka łacińskiego, oznacza oderwanie. Owa forma plastyczna sięga aż do paleolitu. Jej znamiona można znaleźć także na starożytnych amuletach i w malunkach zdobiących prehistoryczne jaskinie.
fototapeta

Fototapeta z rowerem, samochodem, motocyklem

Aranżacja wnętrza dla mężczyzny lub dorastającego nastolatka, to ciekawe zagadnienia dekoratorskie. Ze względu na upodobania, można śmiało stwierdzić, że w każdym dorosłym mężczyźnie tkwi pierwiastek młodego chłopca.
Fototapeta z krajobrazem

Fototapeta z krajobrazem

Zmieniając wystrój naszego domowego wnętrza, pragniemy nadać mu niepowtarzalnego klimatu. Niektórzy inspiracje czerpią z wielkomiejskich widoków, inni zachwycają się naturalnymi krajobrazami.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Twoje ulubione rzeczy na pierwszym planie – designerska półka z palety

półka
Zdjęcia czy pamiątki z wakacji zasługują na to, by wyeksponować je w efektowny sposób. Dowiedz się w jaki sposób łatwo, szybko i przede wszystkim własnoręcznie, wykonać półkę z palety, która nie tylko świetnie wygląda, ale także pomieści wszystkie ważna dla Ciebie przedmioty.

Chodniki, maty i dywaniki

dywan
Nowoczesne wnętrza charakteryzują się maksymalną prostotą aranżacji. Prosta bryła mebli, najlepiej w jak najmniejszej ilości, minimum kolorów i dodatków. Efekt jest łatwy w odbiorze dla każdego, ale rzadko emanuje domowym ciepłem. Minimum dodatków nie zakłada, że nie ma być ich wcale.

Wycieraczki na każdą pogodę

wycieraczka
Każda pora roku: wiosenna, letnia, jesienna czy zimowa przynosi opady - śnieg, deszcz, a za nimi pluchę i błoto. Aby uchronić nasze mieszkanie przed brudem przynoszonym z zewnątrz, warto położyć wycieraczkę przed drzwiami wejściowymi...

Mikronarzędzia nie tylko dla modelarzy

mikronarzędzia
Modelarz, protetyk, jubiler, optyk - to zawody wymagające dużej dozy cierpliwości oraz dokładności. O ile cierpliwości trzeba się nauczyć samemu, o tyle precyzję działania zapewnią mikronarzędzia firmy PROXXON...