Złoto w siatce – wnętrze Centrum Bankowości Prywatnej PKOBP

wnętrze

fot. wnętrze

18 października w klubie Sztuka Architektury przy ul. Andersa 13 w Warszawie, odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Polskie Wnętrze XXL". Tym razem Robert Majkut opowie o wnętrzach Centrum Bankowości Prywatnej PKO Banku Polskiego.

Inspiracją dla studia Robert Majkut Design, w tworzeniu wnętrza Centrum Bankowości prywatnej PKOBP, była nowa identyfikacja graficzna banku PKOBP, a zwłaszcza jeden z jej elementów – dekoracyjny motyw siatki złożonej z sinusoidalnych linii.

Motyw powtarza się w przekształconej formie jako wzór linii na wykładzinach i sufitach, a także jako wypiaskowanie na szklanych ścianach czy motyw tapicerski okładzin ściennych.

wnętrze

fot. wnętrze

Element siatki został wykorzystany w projekcie w nowatorski sposób – dwuwymiarowy wzór graficzny przekształcono w formę przestrzenną dzięki technikom projektowania parametrycznego.

Szczególną rolę w realizacji odgrywa też kolor złoty, który potraktowano jako element łagodzący graficzny kontrast między czernią i bielą. Nie bez znaczenia jest także jego symbolika – kojarzy się z prestiżem, stabilnością i dobrobytem.

Zapraszamy na wykład do Klubu Sztuka Architektury
ul. Andersa 13 (Stacja Muranów – Skwer Tekli Bądarzewskiej), Warszawa
Czwartek, 18.10.2012 o godz. 18.00.
Wstęp wolny.

wnętrze

fot. wnętrze

Spotkanie jest elementem cyklu spotkań z najlepszymi, polskimi projektami wnętrz wyłonionymi w plebiscycie "Polskie Wnętrze XXL" organizowanym przez wortal Sztuka-wnetrza.pl. Program kolejnych prezentacji można znaleźć na portalu www.sztuka-wnetrza.pl

Sponsor: BN Office Solution
Patroni: Warszawski Oddział SARP, Polskie Stowarzyszenie Projektantów Wnętrz
Patroni medialni: Wnętrze i Ogród, Dom i Wnętrze, Czas na wnętrze, Architektura&Biznes, dobrzemieszkaj.pl, dlastudenta.pl, polibuda.info, Domo Plus, Dekoratornia TV, Radio Kampus, Domin, Labirynt
Patroni naukowi: ASP Warszawa, Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)