X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

pokój dziecka
Aranżacja pokoju dziecięcego wymaga bardzo starannego doboru produktów. Ta przestrzeń powinna być bowiem miejscem nie tylko pięknym, kolorowym i wygodnie zorganizowanym, ale także bezpiecznym. Przemieniając pokój dziecięcy w wielobarwną „baśniową krainę”, warto zdecydować się na farby najwyższej jakości, certyfikowane i minimalizujące ryzyko alergii.


Już od pierwszych dni życia, pokój dziecięcy jest dla najmłodszych domowników miejscem o wyjątkowym znaczeniu. To właśnie w nim zaczynają poznawać świat i uczyć się jego wizualnego piękna. Ta przestrzeń to nie tylko najwspanialsze, radosne, domowe miejsce do zabawy, ale także azyl, który daje poczucie bezpieczeństwa i w szczególny sposób pozwala doświadczyć pewności rodzinnego ciepła.

Pokój dzieckaDo stworzenia takiego „małego królestwa” niezbędne są odpowiednie produkty, które pomogą we właściwy sposób zatroszczyć się o zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych domowników. Farby Tikkurila Optiva łączą w sobie najwyższą jakość z przyjazną dla zdrowia i środowiska recepturą, czego potwierdzeniem jest międzynarodowy certyfikat Ecolabel - przyznawany przez niezależnych naukowców i uznawany w 25 krajach Unii Europejskiej. Dla jego uzyskania konieczne jest spełnienie rygorystycznych norm ekologicznych, obejmujących pełen cykl życia produktu.

Ponadto, farby z linii Tikkurila Optiva posiadają rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego - największego stowarzyszenia naukowego skupiającego lekarzy alergologów. Rekomendacja ta jest gwarancją, że receptury przebadanych farb i emalii nie zawierają substancji uczulających, w tym rozpuszczalników i amoniaku. Są to więc produkty rekomendowane osobom szczególnie wrażliwym, w tym także i dzieciom, a także ze skłonnościami do alergii. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, farby Tikkurila Optiva zawierają minimalną ilość lotnych związków organicznych – poniżej 5 g/l LZO (czyli sześciokrotnie poniżej wymaganej normy), a zawartość LZO w farbie podkładowej Tikkurila Optiva Primer wynosi poniżej 2 g/l.

pokój dzieckaBogactwo kolorów farb Tikkurila Optiva pozwoli każdemu wyczarować niezwykłą krainę dziecięcych marzeń. Sprawdzonym sposobem na aranżację pokoju najmłodszych domowników jest stosowanie jasnych, optymistycznych kolorów, które emanują pozytywną energią. Równie pozytywne reakcje przyniosą żywe, intensywne odcienie. Pamiętajmy jednak, by unikać ich nadmiaru, ponieważ przeładowana nadmiarem barw dziecięca przestrzeń, może wywołać wizualny chaos. Jeżeli decydujemy się na nasycone odcienie na ścianach, zestawy je z neutralnymi kolorami dziecięcych mebelków.

Tajemniczy fiolet, połączony z baśniowym błękitem, tworzą niezwykły klimat wnętrza. Ścienne, wielobarwne dekoracje dodatkowo pobudzają dziecięcą wyobraźnie i uczą odkrywania piękna kolorów.

pokój dzieckaDzieciństwo to nieustanne poznawanie coraz to nowych lądów. Morska aranżacja w tonacjach spokojnego błękitu to idealny start do tej niezwykłej podróży. Tak zrównoważona baza kolorystyczna ścian tworzy doskonałe tło do wyeksponowania marynistycznych elementów.

Waniliowy beż połączony z miękkimi, pudrowymi pastelami tworzy wnętrze urzekające ciepłem i lekkością. Oparta na stonowanej palecie barw i wypełniona staranną kompozycją dodatków przestrzeń jest bardzo przyjemna w odbiorze.
Pokój w tonacjach słonecznego nieba w naturalny sposób łączy radość z poczuciem bezpieczeństwa.

Pokój w tonacjach słonecznego nieba w naturalny sposób łączy radość z poczuciem bezpieczeństwa. Wnętrze emanuje pozytywną energią i promiennym ciepłem. Miękkie, pastelowe odcienie idealnie sprawdzą się w każdej dziecięcej aranżacji.

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Ścienne
2013-05-23 14:57:12
Tagi do artykułu: pokój dziecka | farby | emalia | Tikkurila | dekoracje
 
Powiązane galerie:
Galeria Pokój dziecka Pokój dziecka Galeria Łóżka Łóżka    
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Bezpieczne farby do pokoju dziecka

farba
Polskie Towarzystwo Alergologiczne przebadało 8 produktów marki Tikkurila: farby Super White, Pure White, z linii Optiva, a także emalię Everal Aqua Semi Matt i udzieliło im swojej rekomendacji. Oznacza to, że bez obaw można nimi malować pomieszczenia, w których przebywają najmłodsi.

Kolorowy, piękny i bezpieczny pokój dziecka

Pokój dziecka
Dzieciństwo kształtuje całe późniejsze życie człowieka. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że rodzinne ciepło i poczucie stabilności, jest tak samo ważne jak estetyka otaczająca najmłodszych domowników. Warto więc zadbać o to, by pokój dziecka zachwycał magicznym, pełnym uroku klimatem, a jednocześnie był w pełni bezpieczny.

Pokój dziecięcy - piękny i bezpieczny

pokój dziecka
Aranżacja pokoju dziecka jest wyjątkowym wyzwaniem. Przestrzeń przeznaczona dla najmłodszych domowników powinna nie tylko zachwycać estetycznym wykończeniem, ale także zapewniać bezpieczeństwo. Dlatego przy wyborze produktów do pokoju dziecięcego tak ważne są ich właściwości i receptury.

Kolor złoty w aranżacji wnętrz

fotel
Złoto wraca do aranżacyjnych łask, jednak w nieco innym wydaniu – dziś jest zmatowione, celowo postarzone lub wprost przeciwnie – lśniące, niemal płynne. Zestawiony z nowoczesną formą mebli lub surowym tłem, np. betonowych ścian, stanowi silny akcent wnętrza. Dlatego też blask złota możemy wykorzystać w aranżacji swojego domu, niezależnie od tego czy preferujemy bogactwo barw i dodatków, czy wolimy elegancję minimalizmu.