X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Kolorowy, piękny i bezpieczny pokój dziecka

Pokój dziecka
Dzieciństwo kształtuje całe późniejsze życie człowieka. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że rodzinne ciepło i poczucie stabilności, jest tak samo ważne jak estetyka otaczająca najmłodszych domowników. Warto więc zadbać o to, by pokój dziecka zachwycał magicznym, pełnym uroku klimatem, a jednocześnie był w pełni bezpieczny.


Pokój dziecięcy powinien być zaaranżowany w taki sposób, aby maluch chętnie spędzał w nim czas na zabawie i nauce. Przedstawiamy inspiracje marki Tikkurila, o harmonijnej kompozycji kolorów, która uczy wrażliwości na piękno, uspokaja, odpręża i wzbudza poczucie bezpieczeństwa. Dzięki bogactwu odcieni, dostępnych w kolekcji, możemy stworzyć w pokoju dziecka prawdziwą „krainę czarów”.

Pokój dziecka
Podczas urządzania pokoju dziecięcego bardzo ważne jest, aby wybierane produkty były bezpieczne - ekologiczne i antyalergiczne. Farby marki Tikkurila z linii Optiva, farby Super White i Pure White posiadają rekomendację Polskiego Stowarzyszenia Alergologicznego. Rekomendacja ta jest gwarancją, że receptury przebadanych farb i emalii nie zawierają substancji uczulających, w tym rozpuszczalników ani amoniaku.Odpowiednio dobrany kolor, pozwoli wykreować przestrzeń idealną zarówno dla maluchów, jak i dla starszych dzieci. Doskonale sprawdzą się tu zestawienia oparte na przeciwieństwie. Najlepszy efekt uzyskamy wybierając jasne, stonowane odcienie. Ponieważ łagodne zestawienia kolorystyczne mogą być nieco „nużące”, warto urozmaicić je żywymi akcentami harmonizującymi z barwą główną. Do gotowej kompozycji warto dodać kilka aplikacji ściennych dla ożywienia aranżacji.

Pokój dziecka
Nie bez powodu róż jest uznawany za kolor dla małych księżniczek. Jednak jego intensywny odcień, pokrywający ściany w całości byłby zbyt przytłaczający i agresywny. Aby stworzyć aranżację, sprawiającą wrażenie ciepła i słodyczy, wykorzystajmy subtelny odcień różu, w zestawieniu z łagodnym beżem.

Kompozycja błękitu i szarości to doskonała baza do aranżacji w stylu marynistycznym. Pomysłowe aplikacje ścienne i doskonałe dobrane dodatki będą współtworzyć przestrzeń idealną dla każdego miłośnika morskich przygód.

Idealnym odcieniem do pokoju dziecięcego jest stonowany beż. Jest to także kolor uniwersalny, który pasuje zarówno do pokoju dziewczynki jak i chłopca. Większość kolorów z palety komponuje się z beżem, dlatego łatwo ożywić go ściennymi wzorami i aplikacjami wykonanymi przy użyciu szablonu.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Ścienne
2012-05-22 13:45:29
Tagi do artykułu: pokój dziecka | Tikkurila | farby | aranżacje
 
Powiązane galerie:
Galeria Pokój dziecka Pokój dziecka      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Dekoracje ścian

pokój dziecięcy
Pokój marzeń to odzwierciedlenie dziecięcych fantazji. Wspólne projektowanie pozwala pobudzić wyobraźnię i kreatywność. Rodzic ma okazję poznać ulubione postacie z bajek i zainteresowania swojej pociechy.

Aranżując pokój dziecka należy zadbać o każdy szczegół, począwszy od materiałów budowlanych, mebli, po elementy wykończeniowe i dekoracyjne, tak by stał się komfortowy i bezpieczny. Aby przebywanie w takim pokoju niosło maksimum radości, warto urządzić go wspólnie z pociechą...

Bezpieczne farby do pokoju dziecka

farba
Polskie Towarzystwo Alergologiczne przebadało 8 produktów marki Tikkurila: farby Super White, Pure White, z linii Optiva, a także emalię Everal Aqua Semi Matt i udzieliło im swojej rekomendacji. Oznacza to, że bez obaw można nimi malować pomieszczenia, w których przebywają najmłodsi.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

pokój dziecka
Aranżacja pokoju dziecięcego wymaga bardzo starannego doboru produktów. Ta przestrzeń powinna być bowiem miejscem nie tylko pięknym, kolorowym i wygodnie zorganizowanym, ale także bezpiecznym. Przemieniając pokój dziecięcy w wielobarwną „baśniową krainę”, warto zdecydować się na farby najwyższej jakości, certyfikowane i minimalizujące ryzyko alergii.

Pokój dziecięcy - piękny i bezpieczny

pokój dziecka
Aranżacja pokoju dziecka jest wyjątkowym wyzwaniem. Przestrzeń przeznaczona dla najmłodszych domowników powinna nie tylko zachwycać estetycznym wykończeniem, ale także zapewniać bezpieczeństwo. Dlatego przy wyborze produktów do pokoju dziecięcego tak ważne są ich właściwości i receptury.