Solid Surface – czyli sztuczny kamień w łazience

brodziki

fot. brodziki

Solid surface to rodzaj bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego, który w produkcji elementów wyposażenia łazienki może zastąpić klasyczne materiały. Coram Poland na bieżąco poszerza swoją ofertę o produkty wykonywane w tej technologii. Poza tym, że materiał jest trwały i atrakcyjny estetycznie, oferuje większą dowolność kształtowania niż ceramika i kamień.

Sztuczny kamień do produkcji umywalek, od wielu lat wykorzystuje holenderska firma Tiger. Warto zwrócić uwagę na umywalki meblowe, w których wymagana jest swoista monolityczność formy. Solid surface daje projektantom niemal nieograniczoną swobodę tworzenia i gwarantuje możliwość precyzyjnego wykonania zaprojektowanego produktu. W tej technologii uformowano, między innymi, niestandardową bryłę umywalki z serii Boston z przykrywami przekształcającymi umywalkę w toaletkę.

umywalka

Przeczytaj również: Dwukolorowy zestaw wypoczynkowy

fot. umywalka

Wykonanie umywalki Boston z ceramiki było niemożliwe, ze względu na nieporęczną masę i kruchość materiału.
W ofercie Cesany natomiast warto zwrócić uwagę na brodzik o Onfloor wykonany z mineralnego tworzywa o nazwie Cristalplant®. Produkt charakteryzuje się piękną, matową, aksamitną powierzchnią. Na dodatek, w razie potrzeby, producent może go przyciąć na określony przez klienta wymiar. To doskonała opcja na potrzeby niestandardowych wymiarów wnętrz.

wanna

fot. wanna

Wanna Coco, firmy Sealskin, także została została wykonana z konglomeratu (mieszanki przejrzystej żywicy i minerałów). Dzięki plastycznym właściwościom tworzywa wanna została uformowana z jednego kawałka materiału. Brak jakichkolwiek łączeń na całej powierzchni elementu jest w przypadku wolno stojącej formy ogromną zaletą stylistyczną, a cienkie ranty dodają wannie wyjątkowej delikatności i uroku. Wanny o takiej formie nie można byłoby wykonać ani z akrylu (konieczność łączeń), ani z ceramiki (wanna byłaby bardzo ciężka, a brzegi znacznie grubsze).

Dodatkową zaletą konglomeratu jest przyjemna i ciepła w dotyku powierzchnia. Ponadto ma dużo większą odporność na uszkodzenia mechaniczne i łatwo utrzymać go w czystości.

Lany marmur, czyli konglomerat imitujący kamień naturalny wykorzystano do produkcji eleganckich umywalek z serii Items firmy Tiger. Materiał jest wytrzymały jak kamień, lecz w przeciwieństwie do niego przyjemnie ciepły i trwalszy ze względu na strukturę, z której podczas produkcji wyeliminowano mikropęcherzyki powietrza.

umywalka

fot. umywalka

Niektórzy producenci eksperymentują ze sztucznymi materiałami dostępnymi na rynku. Holenderski producent Sealskin postanowił wzbogacić klasyczny akryl o minerały, delikatne, połyskujące drobinki. Dzięki nim, brodziki Bianco & Nero wyglądają jakby były wykonane z naturalnego granitu, co niewątpliwie dodaje im atrakcyjności. Są też przykładem na to, jak przy pomocy niewielkiej zmiany w materiale można uzyskać spektakularny efekt estetyczny.

Wyłącznym dystrybutorem produktów marek Cesana, Sealskin i Tiger jest firma Coram Poland. Więcej informacji: www.coram.pl

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)