X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Gabiony

ogrodzenia
Konstrukcje gabionowe początkowo były dedykowane budownictwu inżynieryjnemu. Teraz coraz śmielej pojawiają się przestrzeni miejskiej i w przydomowych ogrodach, znajdując zastosowanie małej architekturze. Zobacz, dlaczego gabiony firmy Betafence podbijają serca tych, którzy chcą podkreślić swoją wyjątkowość.


Co to są gabiony?
Konstrukcje gabionowe to kosze z siatek zgrzewanych, wypełnione różnego rodzaju materiałem - kamieniami, szkłem, drewnem. Jednym ze znaczących producentów gabionów jest firma Betafence, światowy lider w branży ogrodzeń, która jako pierwsza uzyskała znak CE dla tego typu produktów.
ogród
To właśnie dzięki firmie Betafence konstrukcje gabionowe zostały docenione nie tylko w przemyśle i budownictwie, ale także w małej architekturze miejskiej i ogrodowej. Firma Betafence nadała im estetyki, dzięki czemu są nie tylko użyteczne, ale także piękne.

ogrodzenieGabiony Betafence wykonane są z drutu stalowego w powłoce cynkowo-aluminiowej lub cynkowej (dodatkowo mogą być powleczone PCV), co zapewnia im wyjątkową trwałość i odporność na korozję.Mogą być wypełnione różnymi materiałami, w zależności od ich przeznaczenia i otoczenia, z jakim mają stworzyć spójną aranżację. Oprócz kamieni do ich wypełnienia stosuje się także materiały pochodzące z recyklingu, takie jak beton lub szkło.

Dzięki konstrukcji kosza i jego wypełnieniu, gabiony są niezwykłymi, przyciągającymi wzrok elementami małej architektury ogrodowej, idealnie komponującymi się z różnymi stylami architektonicznymi domów.

Jak mogę wykorzystać gabiony w swoim ogrodzie?
ogródGabiony doskonale sprawdzają się jako:
– ścianki i wygrodzenia w ogrodzie
- elementy ogrodzenia
- schody gabionowe
- pergole
- mostki
- elementy grilla czy ogrodowej altany
- meble ogrodowe - siedziska, stoły, ławki
- obramowanie ścieżek, grządek, rabatek
- elementy dekoracyjne - kwietniki, podpory dla roślin, dekoracyjne osłony warzywnika, kompostownika czy kontenera na śmieci
ogród
Projektując ogród warto poszukać niebanalnych rozwiązań, które sprawią, że Twoja posesja będzie niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju. Jeśli masz w sobie żyłkę kreatywności - Twój ogród będzie nie tylko przyciągał wzrok gości, ale zatrzymywał go na dłużej.

Więcej informacji o konstrukcjach i murkach gabionowych znajdą Państwo na www.betafence.pl
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Otoczenie domu
2011-11-14 14:53:46
Tagi do artykułu: gabiony | Betafence | konstrukcje | mała architektura | ogrodzenia | ogród
 
Powiązane galerie:
Galeria Ogrodzenia Ogrodzenia Galeria Trawniki Trawniki Galeria Kwiaty Kwiaty Galeria Schody Schody
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
gaz

Jak zmienić sprzedawcę gazu i sporo na tym zaoszczędzić?

Kiedy rachunek za gaz zaczyna nadmiernie obciążać twój budżet możesz, jak w przypadku energii elektrycznej, zmienić sprzedawcę. Wbrew pozorom nie jest to trudne i wymaga przejścia jedynie kilku formalnych kroków. Oto zwięzły poradnik dla wszystkich, którzy potrafią liczyć własne pieniądze, i którzy właśnie pomyśleli o takiej operacji.
ogród

Zagospodarowanie terenu wokół nowego domu

Zagospodarowanie terenu wokół domu, to przeważnie ostatni etap ciężkich prac, po przeprawie przez proces budowy i przeprowadzce. Piękny ogród wokół domu ma nie tylko zachwycać, ale też być praktyczny i łatwy w utrzymaniu. Dbanie o nowy dom oraz obejście wymaga wiedzy i wysiłku, dlatego tak ważny jest dobry pomysł na aranżację.
mur

Ogrodzenia murowane

Ogrodzenie murowane jest efektywne i wytrzymałe. Sprawia wrażenie solidnego i trwałego. Szeroki wybór materiałów daje nieograniczone możliwości stworzenia czegoś szczególnego. Takie ogrodzenie może wtapiać się w otoczenie domu, być delikatną ozdobą ogrodu lub też ochroną naszej prywatności. Powinno być także porządnie wykonane, aby nie stanowiło zagrożenia. Konstrukcja takiego ogrodzenia musi być mocna i solidnie podparta, dlatego bardzo istotne są jego fundamenty.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Instrukcja montażu murku gabionowego

ogrody
Murki gabionowe z paneli, firmy Betafence zostały zaprojektowane z zmyślą o samodzielnym montażu. To bardzo efektowne elementy małej architektury, które można wykorzystać do każdego typu aranżacji ogrodowej.

Industrialny ogród

ogrodzenie
Nie trzeba być właścicielem loftu, aby polubić styl industrialny. Taki przemysłowy design to nie tylko wnętrza sprawiające wrażenie niewykończonych. To także nowoczesne mieszkania i domy, we wnętrzach których łączy się chłodną kolorystykę betonu, metalu i szkła z ciepłem drewna lub cegły.

Skarpa przy domu – jak ją zabezpieczyć?

gabiony
Naturalne i sztuczne skarpy na terenie posesji trzeba odpowiednio zabezpieczyć przed osuwaniem się materiału skalnego i ziemnego, które może skutkować naruszeniem konstrukcji Twojego domu lub ogrodzenia.

Czym ogrodzić posesję?

ogrodzenie
Ogrodzenie kute czy systemowe? Klasyczna siatka, a może kamienny gabion? Każde rozwiązanie, na które zdecydujemy się wokół naszej posesji, ma swoje wady i zalety.