X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Deska-kameleon

deska do krojenia
Raz staje się centralnym punktem przedstawienia zwanego „śniadaniem”, raz wtapia się w kuchenną lub jadalnianą rzeczywistość. Raz jest uzbrojona po zęby, raz sprawia wrażenie zupełnie bezbronnej.

Różnorodne, pomysłowe, stworzone z bardzo pięknego drewna bukowego w kolorze czereśni lub wenge deski do krojenia Bugatti to prawdziwe kameleony. Zmieniają swoją naturę z racji właściwości, które im nadano. Są deskami dwustronnymi – z jednej mają specjalne wycięcia – rowki, w które wpadają okruchy krojonego na nich pieczywa, lub do których ścieka sok z mięsa lub warzyw. Druga strona deski Bugatti jest idealnie gładka – stanowi superstabilną podporę dla krojonych warzyw, owoców, serów, wędlin itp.


Bugatti stworzyło kilka typów desek o podwójnym, janusowym obliczu. Jeden z modeli, projektu Uficcio Tecnico Bugatti, przeznaczony jest do krojenia pieczywa z jednej, a wszelkich innych produktów z drugiej strony. Ta dwustronna deska (link) posiada dwa stalowe uchwyty, dzięki którym może funkcjonować jako wygodna taco-patera na pieczywo, czy sery. Uchwyty pozwalają też zawiesić ją na ścianie. Deska posiada zmyślne schowki, w których kryją się dwa kute, stalowe noże - do krojenia pieczywa (nóż z tradycyjną „piłą”) i ostry, poręczny nóż do wędlin.deska do krojeniaDla entuzjastów śniadań i wędlin Bugatti proponuje deskę w kształcie szynki. Dwustronna deska (link) w kształcie szynki posiada specjalne wgłębienia oraz po obu stronach zmyślnie schowane noże do pieczywa i wędlin. Ta deska jest bardzo wygodna w użyciu również wtedy, gdy często kroi się duże porcje mięsa. Co zabawne, deska-szynka do złudzenia przypomina kreskówkowe szynki znane z kreskówki o rodzinie Flinstonów.

deska do krojeniaI trzecia - deska w kształcie jabłka, odwieczny „zakazany owoc”, dzieło Virgilio Bugatti, kryje w sobie aż trzy kute, specjalistyczne noże do serów twardych, miękkich, podpuszczkowych i pleśniowych. Noże umieszczone są w wysuwanej z potężnej i wysokiej deski szuflady. Rozsuwana deska (link) z trzema nożami to prawdziwy zestaw entuzjasty serów.

Bugatti wyposaża swoje deski w dwa typy noży – Ergo i Diamant, które różnią się konstrukcją rękojeści. Ergo jest proste, futurystyczne, Diamant profilowane, bardziej klasyczne.
Wszystkie deski stworzone zostały z wysokiej jakości twardego i odpornego na czynniki zewnętrzne lakierowanego drewna bukowego. Dostojeństwa tym potężnym, masywnym deskom nadaje zdobiące je logo znanej na całym świecie marki Bugatti.

Krojąc na wytwornym, bukowym drewnie desek Bugatti, sklep www.smakprostoty.pl fascynuje się pomysłowymi kształtami i wielofunkcyjnością pomysłów włoskich designerów.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Sprzęt RTV i AGD
Autor: Krystian Wawrzyczek
2015-01-08 20:22:20
Tagi do artykułu: deska do krojenia | Bugatti | deski | noże do pieczywa | noże do serów | noże
 
Powiązane galerie:
Galeria Sztućce Sztućce      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Manager skośnych smaków

Deski do wędlin
Funkcja managera została współcześnie znacznie rozszerzona, między innymi, za sprawą firm zajmujących się projektowaniem luksusowych przedmiotów służących ulepszaniu kuchni, salonu, jadalni. Taki „przedmiotowy” manager zarządza z reguły bardzo wąską grupą podwładnych, ale jest specjalistą w swoim fachu...

Nektar i ambrozja dla zamożnych

ekspres do kawy
Są na tym świecie przedmioty bardzo codziennego użytku, które z racji swojej luksusowości – i materiału i, co tu dużo kryć, niebotycznie zawrotnej ceny, stają się obiektem gwałtownych emocji...

Sztuka prezentacji – niezbędny każdemu kurs wręczania piękna

kubki
Nasz artykuł powstał sprowokowany obserwacją „prezentomanii” i panującej współcześnie mody na wysmakowane obdarowywanie się. Kiedyś prezent miał być okazały, teraz musi być piękny i wyjątkowy...

Włoski Excalibur

noże
Legendarny król Artur, zanim stał się jednym ze słynniejszych władców świata, musiał przejść ciężką próbę – wydobyć z kamienia wbity weń Excalibur. Miecz, który mógł dzierżyć wyłącznie człowiek odważny, prawy i posiadający wewnętrzną moc, pozwalającą stworzyć świat lepszym.