X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Drzwi antywłamaniowe

okucie drzwi
Wybór drzwi antywłamaniowych nie jest tak oczywisty i prosty jak drzwi wewnętrznych. Nie warto sugerować się wyglądem i ceną. W tym wypadku ważne jest to, co w środku i na zewnątrz...

Na standardowe wyposażenie drzwi wejściowych do domu bądź wewnątrzklatkowych antywłamaniowych składają się: zamki antywłamaniowe, bolce antywyważeniowe i wzmocnione zawiasy. Obie powierzchnie skrzydła są zwykle wykonane z podwójnej warstwy blachy stalowej (ok. 1,5 do 3 mm). Blachy te zamocowane są do konstrukcji stalowej, zaś sama konstrukcja, wewnątrz skrzydła, wypełniona jest lekkim materiałem izolacyjnym.


Zamki antywłamaniowe powinny posiadać atest. Nie należy też przesadzać z ich ilością, ponieważ osłabi to konstrukcję skrzydła.

Nie każdy ma pojęcie o tym jak powinny być skonstruowane drzwi antywłamaniowe. Konsekwencje złego wyboru mogą być opłakane. Czy wiesz, że drzwi antywłamaniowe trzeciej kategorii może otworzyć mała dziewczynka używając noża do konserw? Tanie – wcale nie oznacza dobre, co widać w załączonych materiałach filmowych.


Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Drzwi zewnętrzne
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-07-28 18:55:14
Tagi do artykułu: zamki | drzwi antywłamaniowe
 
    Najlepsze projekty domów