X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Drzwi antywłamaniowe

okucie drzwi
Wybór drzwi antywłamaniowych nie jest tak oczywisty i prosty jak drzwi wewnętrznych. Nie warto sugerować się wyglądem i ceną. W tym wypadku ważne jest to, co w środku i na zewnątrz...

Na standardowe wyposażenie drzwi wejściowych do domu bądź wewnątrzklatkowych antywłamaniowych składają się: zamki antywłamaniowe, bolce antywyważeniowe i wzmocnione zawiasy. Obie powierzchnie skrzydła są zwykle wykonane z podwójnej warstwy blachy stalowej (ok. 1,5 do 3 mm). Blachy te zamocowane są do konstrukcji stalowej, zaś sama konstrukcja, wewnątrz skrzydła, wypełniona jest lekkim materiałem izolacyjnym.


Zamki antywłamaniowe powinny posiadać atest. Nie należy też przesadzać z ich ilością, ponieważ osłabi to konstrukcję skrzydła.

Nie każdy ma pojęcie o tym jak powinny być skonstruowane drzwi antywłamaniowe. Konsekwencje złego wyboru mogą być opłakane. Czy wiesz, że drzwi antywłamaniowe trzeciej kategorii może otworzyć mała dziewczynka używając noża do konserw? Tanie – wcale nie oznacza dobre, co widać w załączonych materiałach filmowych.


Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Drzwi zewnętrzne
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-07-28 18:55:14
Tagi do artykułu: zamki | drzwi antywłamaniowe
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
Projekt Mini1

Mini 4 – projekt domu parterowego dla 4-osobowej rodziny

Domy parterowe to spełnienie marzeń wielu osób, ponieważ potrafią zaspokoić potrzeby mieszkaniowe nawet licznej rodziny. Często zapewniają funkcjonalny rozkład pomieszczeń z przestronnym salonem, w którym każde spotkanie rodzinne będzie niesamowitym przeżyciem. Taki właśnie jest projekt domu Mini 4. Sprawdźmy bliżej jego parametry i rozwiązania instalacyjne.
Projekt Oli3

Dom na wąską działkę? Poznaj projekt Oli II

Działka o niewielkiej szerokości nie oznacza, że trzeba od razu rezygnować z marzeń o przestronnym domu z ogrodem. W tej sytuacji warto zdecydować się na budynek z funkcjonalnie zaplanowaną przestrzenią. Rozwiązaniem problemu może się okazać projekt Oli II – zwarta bryła z komfortowym wnętrzem.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Bezpieczne drzwi i zamki antywłamaniowe

okucia
W okresie wakacyjnym odnotowuje się najwięcej włamań. Złodzieje korzystają z czasu, w którym przebywamy na urlopie. Czy wiesz, że solidne drzwi i zamki antywłamaniowe, mogą skutecznie przeszkodzić przestępcom w kradzieży?

Przestępy najczęściej wchodzą do budynku przez okna i drzwi balkonowe znajdujące się z tyłu domu lub od podwórka. Niestety żadne z dostępnych na rynku zabezpieczeń nie daje 100% gwarancji bezpieczeństwa.

Nietypowe wkładki patentowe

zamek
Zamek z wkładką patentową to najbardziej popularny sposób zabezpieczenia drzwi wejściowych. Sprawdzony przez lata, niedrogi, choć nie zawsze tak wygodny, jak byśmy sobie życzyli. Dlaczego więc nie sięgnąć po bardzo praktyczne wkładki niestandardowe: z gałką od wewnątrz lub niezależnie otwierane z obu stron? Takie wygodne wkładki patentowe proponuje firma Winkhaus.

Zamek biometryczny - klucz, którego nigdy nie zgubisz

zamki
Zwykłe zamki zbudowane w oparciu o wkładkę i klucz powoli odchodzą do lamusa. Coraz większą popularnością cieszą się urządzenia biometryczne. Jak działa zamek biometryczny?

Jak zamontować klamkę?

klamki
Większość mężczyzn uparcie wzbrania się przed czytaniem instrukcji montażu, niezależnie od stopnia skomplikowania czynności. Gorączkowe poszukiwanie kartek z rysunkami obrazującymi kolejność połączenia poszczególnych elementów zaczyna się dopiero wtedy, gdy po złożeniu całości pozostaje kilka bezpańskich śrubek. Jak zamontować klamkę, żeby uniknąć takiej niespodzianki?