X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Zamek dla zapominalskich, czyli drzwi ryglujące się automatycznie

DrzwiAV3
Zamykanie drzwi bez klucza – to możliwe. I nie chodzi tu o zwykłe zatrzaśnięcie drzwi, ale ich bezpieczne zaryglowanie, a więc zabezpieczenie przed włamaniem. Takie możliwości daje zamek Winkhaus autoLock.
Zamontowany w drzwiach wejściowych zamek Winkhaus autoLock rygluje się automatycznie w chwili, gdy zatrzaśniemy drzwi. Specjalny mechanizm sprawia, że z zamka wysuwają się dwa masywne rygle (u góry i na dole skrzydła), które zagłębiając się w ramie dbają o to, by drzwi były bezpiecznie zamknięte. Taki zamek uwalnia nas od znanej wszystkim niepewności – czy na pewno zamknąłem drzwi…


Drzwi z zamkiem Winkhaus autoLock zaryglowane dwoma ryglami zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa - spełniają wymagania normy ENV 1627-1630 w 2 klasie odporności na włamanie. Jeśli następnie przekręcimy klucz we wkładce, z zamka wysunie się rygiel środkowy, stanowiący dodatkowe zabezpieczenie. W taki, jeszcze bezpieczniejszy sposób warto zaryglować drzwi, gdy planujemy dłuższą nieobecność w domu.

Niezablokowany wkładką patentową zamek można otworzyć przez naciśnięcie klamki, dlatego aby móc bezpiecznie korzystać z funkcji automatycznego ryglowania, należy od zewnątrz zamontować pochwyt. W takim wypadku każde domknięcie drzwi będzie oznaczało ich bezpieczne zaryglowanie. Od wewnątrz natomiast wygodnie otworzymy drzwi klamką.

Bardzo wygodną funkcją zamka Winkhaus autoLock jest przełącznik w tryb dzienny, pozwalający otwierać drzwi od zewnątrz bez użycia klucza. Przełącznik uruchamiamy jednym dotknięciem i dzięki temu możemy np. wygodnie wypakować zakupy z auta, wyjść na chwilę do ogrodu czy wpuścić do domu dzieci wracające ze szkoły.

Mimo iż przy zamykaniu drzwi rygle wysuwają się automatycznie, nie musimy się martwić, że na przykład wysuną się zbyt wcześnie i porysują ramę drzwi – są one uruchamiane w momencie domknięcia drzwi przez zaprojektowany do tego celu wyzwalacz magnetyczny usytuowany na ramie.

Zamek Winkhaus autoLock jest też dostępny w wersji ze sterowaniem elektrycznym, otwieranej przyciskiem, pilotem, kartą chipową lub czytnikiem linii papilarnych, które uruchamiają silnik elektryczny otwierający zamek. To wersja polecana nie tylko dla lubiących wygodę, ale też dla osób niepełnosprawnych, dla których otwarcie drzwi kluczem może stanowić kłopot.
www.sklep.winkhaus.pl
zobacz jak obsługuje się drzwi z zamkiem autoLock:
Film 1 oraz Film 2Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Wykończeniowe
2016-08-24 13:32:49
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
gryf 3   kosztorys

Piękny dom parterowy, który wybudujesz w cenie mieszkania – to nie mit!

Wiele osób zastanawiających się nad zakupem mieszkania nie bierze pod uwagę budowy domu. Panuje przekonanie, że inwestycja w dom jednorodzinny jest droga i przekracza koszt apartamentu.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
Projekt Mini1

Mini 4 – projekt domu parterowego dla 4-osobowej rodziny

Domy parterowe to spełnienie marzeń wielu osób, ponieważ potrafią zaspokoić potrzeby mieszkaniowe nawet licznej rodziny. Często zapewniają funkcjonalny rozkład pomieszczeń z przestronnym salonem, w którym każde spotkanie rodzinne będzie niesamowitym przeżyciem. Taki właśnie jest projekt domu Mini 4. Sprawdźmy bliżej jego parametry i rozwiązania instalacyjne.
 
    Najlepsze projekty domów