X
Logo Projektoskop.pl
 
 
Kredyty hipoteczne
 
 
 
 
 
 

Fototapety powiększające wnętrze

fototapety
Aranżacja niewielkiego wnętrza to trudne zadanie. Dzięki prostym sztuczkom, możemy sprawić, że jego proporcje zmienią się, przynajmniej dla naszych oczu. Jak optycznie powiększyć wnętrze? Wśród wypróbowanych metod, najpopularniejsze to zestawienia kolorystyczne, jasnych i ciemnych odcieni, na ścianach i suficie, oraz zastosowanie powierzchni odbijających, takich jak połyskujące fronty i lustrzane płaszczyzny.


Gra w kolory
Zmiana proporcji pomieszczenia przy pomocy kolorów, to najpopularniejsza metoda na powiększenie, obniżenie, lub wydłużenie wnętrza. W pomieszczeniach szerokich, efekt głębi, uzyskamy malując dwie naprzeciwległe ściany ciemniejszym kolorem. Stosowanie ciemniejszego koloru na suficie, zaleca się we wnętrzach wysokich, np. z starych kamienicach. Gdy mieszkanie jest bardzo wysokie, wówczas ciemniejszy sufit obniży optycznie pomieszczenie i sprawi, że będzie ono przytulniejsze. Natomiast zestawienie: ciemnej podłogi, jasnego sufitu i ciemniejszych ścian bocznych, sprawi wrażenie pomieszczenia wyższego niż w rzeczywistości.


W gabinecie luster
Inna metodą na nieproporcjonalne, bądź niewielkie wnętrza, są lustra. Połyskujące płaszczyzny, oprawione w dekoracyjne ramy, już od kilku sezonów podbijają salony. Pasują do każdego typu aranżacji. Efekt dekoracyjny zależy od doboru obramowania. We wnętrzach minimalistycznych można całkowicie zrezygnować z oprawy na rzecz dużego formatu powierzchni odbijającej. Natomiast w kreacjach stylistycznych zaleca się zamanifestowanie obecności lustra przy pomocy odpowiedniej ramy. Ponadto płaszczyzny lustrzane są mile widziane także w przedpokojach i łazienkach. Można je powiesić na ścianie, na drzwiach od szafy lub wejściowych do poszczególnych pomieszczeń.

Fototapeta powiększająca wnętrze
Fototapety powiększające wnętrze, to także znana, ale mniej popularna metoda. Być może ze względu na dawne wspomnienie o fototapetach, które w żadnym stopniu nie mogą równać się ze współczesnymi wyrobami. Fototapety panoramiczne można zastosować w każdym wnętrzu, nawet w kuchni i w łazience. Interesującą propozycją grafiki wielkoformatowej są fototapety optycznie powiększające wnętrze, przyklejane na drzwi. Można je przyklejać na drzwiach, w wąskich wnękach, na całych powierzchniach ścian lub na ich niewielkich fragmentach.
fototapeta
Fototapeta powiększająca pokój powinna mieć charakter przestrzenny: panoramiczny, bądź perspektywiczny. Wśród najpopularniejszych wzorów dominują widoki panoramiczne na miasta, (monochromatyczne lub kolorowe) podcienie i wąskie uliczki. Motywy przyrodnicze, takie jak: kwieciste łąki, parkowe alejki i widoki na morze stosuje się najczęściej w niewielkich sypialniach. Optymistyczny akcent, w postaci kwiecistej łąki, nastraja pozytywnie nawet największych śpiochów.
fototapetafototapetafototapetafototapeta
Przeczytaj też:
Fototapeta z efektem muru bez murowania
Fototapeta z krajobrazem
Fototapeta z rowerem, samochodem, motocyklem
Fototapety czarno-białe
Fototapety do biura
Fototapety do kuchni
Fototapety - kawa i przyprawy
Fototapety do pokoju dziecka
Fototapety do restauracji
Fototapety do salonu
Fototapety do sypialni
Fototapety kwiaty
Fototapety nowoczesne
Fototapety powiększające wnętrze
Fototapety z miastem
Fototapety ze zwierzętami
Fototapety - taniec
Fototapety - ludzie
Fototapety abstrakcja
Naklejki na lodówki
Fototapety na drzwi
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Ścienne
2016-07-16 08:59:52
Tagi do artykułu: aranżacje | dekoracje | fototapety
 
W/g mnie takie fototapety moga być równiez zastosowane na szafę czy inny mebel, jeśli ściany są obstawione. Tutaj fajny artykuł jest na temat fototpapet na szafę, dzięki takim rozwiązaniom nasze pomieszczenie staje się oryginalne.
wawa111 @ 2014-07-16 04:20:22
Lustro działa w podobny sposób No ale lustro nie wszędzie można przymocować
gość_Missouri @ 2012-02-17 02:06:53
Pokaż więcej komentarzy
 
 
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
Inne wiadomości
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
fototapeta

Fototapeta z rowerem, samochodem, motocyklem

Aranżacja wnętrza dla mężczyzny lub dorastającego nastolatka, to ciekawe zagadnienia dekoratorskie. Ze względu na upodobania, można śmiało stwierdzić, że w każdym dorosłym mężczyźnie tkwi pierwiastek młodego chłopca.
Fototapeta z krajobrazem

Fototapeta z krajobrazem

Zmieniając wystrój naszego domowego wnętrza, pragniemy nadać mu niepowtarzalnego klimatu. Niektórzy inspiracje czerpią z wielkomiejskich widoków, inni zachwycają się naturalnymi krajobrazami.
fototapety

Fototapety na drzwi

Planując diametralną zmianę wnętrza, często zapominamy o stolarce drzwiowej. To bardzo ważny element aranżacji, który swoim wyglądem może zepsuć nawet najlepszy pomysł na wystrój. Gdy remont i koszt nowego wyposażenia mocno nadwyrężył budżet, warto pomyśleć o przemalowaniu lub oklejeniu starych skrzydeł drzwiowych.
fototapeta

Fototapety abstrakcja

Słowo abstrakcja, z języka łacińskiego, oznacza oderwanie. Owa forma plastyczna sięga aż do paleolitu. Jej znamiona można znaleźć także na starożytnych amuletach i w malunkach zdobiących prehistoryczne jaskinie.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Fototapety i fotografie retro - Kolor jest passé?

fotografia   Most Oławski
Dawniej robiono zdjęcia w czerni i bieli, ponieważ nie istniały inne możliwości. Dziś, w dobie aparatów cyfrowych, wciąż zdarzają się pasjonaci, którzy wybierają stare, bardziej skomplikowane metody fotografowania oraz wywoływania zdjęć. Dlaczego? Może z powodu poszukiwań duszy fotografii.

Od jakiegoś czasu modne są rzeczy przywołujące klimat poprzednich epok.

- „Retro” to pewien styl, sposób patrzenia na świat – mówi Grzegorz Czech z galerii internetowej DCN Gallery. – Dawne „epoki” miały swój niepowtarzalny szyk, który na mnie działa ...

Jak ożywić salon?

salon
Przyroda wyraźnie już obudziła się z zimowego „snu”. Przemiany dostrzegane w otoczeniu również nas zachęcają do zmian – nie tylko własnej garderoby, ale także wystroju naszych mieszkań. Wystarczy kilka szczegółów, aby dodać wnętrzu energii, kilka nowych elementów by dokonać domowej metamorfozy...

Dekoracje ścian

pokój dziecięcy
Pokój marzeń to odzwierciedlenie dziecięcych fantazji. Wspólne projektowanie pozwala pobudzić wyobraźnię i kreatywność. Rodzic ma okazję poznać ulubione postacie z bajek i zainteresowania swojej pociechy.

Aranżując pokój dziecka należy zadbać o każdy szczegół, począwszy od materiałów budowlanych, mebli, po elementy wykończeniowe i dekoracyjne, tak by stał się komfortowy i bezpieczny. Aby przebywanie w takim pokoju niosło maksimum radości, warto urządzić go wspólnie z pociechą...

Kolor złoty w aranżacji wnętrz

fotel
Złoto wraca do aranżacyjnych łask, jednak w nieco innym wydaniu – dziś jest zmatowione, celowo postarzone lub wprost przeciwnie – lśniące, niemal płynne. Zestawiony z nowoczesną formą mebli lub surowym tłem, np. betonowych ścian, stanowi silny akcent wnętrza. Dlatego też blask złota możemy wykorzystać w aranżacji swojego domu, niezależnie od tego czy preferujemy bogactwo barw i dodatków, czy wolimy elegancję minimalizmu.