X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 
 

Fototapety powiększające wnętrze

fototapety
Aranżacja niewielkiego wnętrza to trudne zadanie. Dzięki prostym sztuczkom, możemy sprawić, że jego proporcje zmienią się, przynajmniej dla naszych oczu. Jak optycznie powiększyć wnętrze? Wśród wypróbowanych metod, najpopularniejsze to zestawienia kolorystyczne, jasnych i ciemnych odcieni, na ścianach i suficie, oraz zastosowanie powierzchni odbijających, takich jak połyskujące fronty i lustrzane płaszczyzny.


Gra w kolory
Zmiana proporcji pomieszczenia przy pomocy kolorów, to najpopularniejsza metoda na powiększenie, obniżenie, lub wydłużenie wnętrza. W pomieszczeniach szerokich, efekt głębi, uzyskamy malując dwie naprzeciwległe ściany ciemniejszym kolorem. Stosowanie ciemniejszego koloru na suficie, zaleca się we wnętrzach wysokich, np. z starych kamienicach. Gdy mieszkanie jest bardzo wysokie, wówczas ciemniejszy sufit obniży optycznie pomieszczenie i sprawi, że będzie ono przytulniejsze. Natomiast zestawienie: ciemnej podłogi, jasnego sufitu i ciemniejszych ścian bocznych, sprawi wrażenie pomieszczenia wyższego niż w rzeczywistości.


W gabinecie luster
Inna metodą na nieproporcjonalne, bądź niewielkie wnętrza, są lustra. Połyskujące płaszczyzny, oprawione w dekoracyjne ramy, już od kilku sezonów podbijają salony. Pasują do każdego typu aranżacji. Efekt dekoracyjny zależy od doboru obramowania. We wnętrzach minimalistycznych można całkowicie zrezygnować z oprawy na rzecz dużego formatu powierzchni odbijającej. Natomiast w kreacjach stylistycznych zaleca się zamanifestowanie obecności lustra przy pomocy odpowiedniej ramy. Ponadto płaszczyzny lustrzane są mile widziane także w przedpokojach i łazienkach. Można je powiesić na ścianie, na drzwiach od szafy lub wejściowych do poszczególnych pomieszczeń.

Fototapeta powiększająca wnętrze
Fototapety powiększające wnętrze, to także znana, ale mniej popularna metoda. Być może ze względu na dawne wspomnienie o fototapetach, które w żadnym stopniu nie mogą równać się ze współczesnymi wyrobami. Fototapety panoramiczne można zastosować w każdym wnętrzu, nawet w kuchni i w łazience. Interesującą propozycją grafiki wielkoformatowej są fototapety optycznie powiększające wnętrze, przyklejane na drzwi. Można je przyklejać na drzwiach, w wąskich wnękach, na całych powierzchniach ścian lub na ich niewielkich fragmentach.
fototapeta
Fototapeta powiększająca pokój powinna mieć charakter przestrzenny: panoramiczny, bądź perspektywiczny. Wśród najpopularniejszych wzorów dominują widoki panoramiczne na miasta, (monochromatyczne lub kolorowe) podcienie i wąskie uliczki. Motywy przyrodnicze, takie jak: kwieciste łąki, parkowe alejki i widoki na morze stosuje się najczęściej w niewielkich sypialniach. Optymistyczny akcent, w postaci kwiecistej łąki, nastraja pozytywnie nawet największych śpiochów.
fototapetafototapetafototapetafototapeta
Przeczytaj też:
Fototapeta z efektem muru bez murowania
Fototapeta z krajobrazem
Fototapeta z rowerem, samochodem, motocyklem
Fototapety czarno-białe
Fototapety do biura
Fototapety do kuchni
Fototapety - kawa i przyprawy
Fototapety do pokoju dziecka
Fototapety do restauracji
Fototapety do salonu
Fototapety do sypialni
Fototapety kwiaty
Fototapety nowoczesne
Fototapety powiększające wnętrze
Fototapety z miastem
Fototapety ze zwierzętami
Fototapety - taniec
Fototapety - ludzie
Fototapety abstrakcja
Naklejki na lodówki
Fototapety na drzwi
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Ścienne
2016-07-16 08:59:52
Tagi do artykułu: aranżacje | dekoracje | fototapety
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
mylo skyscraper style 2

Stylowa siódemka, czyli najpopularniejsze style w aranżacji wnętrz

Podobnie jak w świecie natury znajdziemy najprzeróżniejsze gatunki zwierząt i roślin, tak w świecie aranżacji istnieje wiele stylów, których różnorodność może być źródłem niekończących się zachwytów. Wśród najpopularniejszych rozwiązań warto wymienić siedem, które cieszą się ponadczasowym charakterem. Sprawdź, które pasują do Twojego wnętrza i zainspiruj się nimi, tworząc zachwycający wystrój.
MegaHomes1

Recykling poziom ekspert – czyli domy mieszkalne z kontenerów morskich

Adaptacja kontenerów morskich do budowy domów mieszkalnych, to z całą pewnością oryginalne i wciąż jeszcze nowatorskie rozwiązanie. Budownictwo modułowe zyskuje coraz więcej nowych zwolenników i śmielej wchodzi w kolejne obszary rynku. Do niedawna w Polsce budynki mieszkalne z kontenerów budziły skojarzenia z pomieszczeniami noclegowymi dla pracowników sezonowych lub budynkami typowo socjalnymi. Dziś pogląd ten ulega diametralnej zmianie. Domy kontenerowe okazują się być ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form budownictwa.
Oto wnętrze rustykalne – odpowiedź na jedną z najgłębszych tęsknot człowieka: potrzebę poczucia bliskości z naturą. Ta tęsknota pachnie pieczonym chlebem, zaprasza by usiąść wygodnie i zwolnić nieco tempo. Nic dziwnego, że wnętrza inspirowane wiejską sielanką wciąż są modne i spotkać je można nie tylko w domach ukrytych w górskiej głuszy, ale również w centrach dużych miast.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Fototapety i fotografie retro - Kolor jest passé?

fotografia   Most Oławski
Dawniej robiono zdjęcia w czerni i bieli, ponieważ nie istniały inne możliwości. Dziś, w dobie aparatów cyfrowych, wciąż zdarzają się pasjonaci, którzy wybierają stare, bardziej skomplikowane metody fotografowania oraz wywoływania zdjęć. Dlaczego? Może z powodu poszukiwań duszy fotografii.

Od jakiegoś czasu modne są rzeczy przywołujące klimat poprzednich epok.

- „Retro” to pewien styl, sposób patrzenia na świat – mówi Grzegorz Czech z galerii internetowej DCN Gallery. – Dawne „epoki” miały swój niepowtarzalny szyk, który na mnie działa ...

Jak ożywić salon?

salon
Przyroda wyraźnie już obudziła się z zimowego „snu”. Przemiany dostrzegane w otoczeniu również nas zachęcają do zmian – nie tylko własnej garderoby, ale także wystroju naszych mieszkań. Wystarczy kilka szczegółów, aby dodać wnętrzu energii, kilka nowych elementów by dokonać domowej metamorfozy...

Dekoracje ścian

pokój dziecięcy
Pokój marzeń to odzwierciedlenie dziecięcych fantazji. Wspólne projektowanie pozwala pobudzić wyobraźnię i kreatywność. Rodzic ma okazję poznać ulubione postacie z bajek i zainteresowania swojej pociechy.

Aranżując pokój dziecka należy zadbać o każdy szczegół, począwszy od materiałów budowlanych, mebli, po elementy wykończeniowe i dekoracyjne, tak by stał się komfortowy i bezpieczny. Aby przebywanie w takim pokoju niosło maksimum radości, warto urządzić go wspólnie z pociechą...

Kolor złoty w aranżacji wnętrz

fotel
Złoto wraca do aranżacyjnych łask, jednak w nieco innym wydaniu – dziś jest zmatowione, celowo postarzone lub wprost przeciwnie – lśniące, niemal płynne. Zestawiony z nowoczesną formą mebli lub surowym tłem, np. betonowych ścian, stanowi silny akcent wnętrza. Dlatego też blask złota możemy wykorzystać w aranżacji swojego domu, niezależnie od tego czy preferujemy bogactwo barw i dodatków, czy wolimy elegancję minimalizmu.