X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Koniec Rodziny na swoim?

rodzina
Zgodnie z zapowiedziami Rząd przygotowuje zmiany w programie Rodzina na swoim. Nowe warunki nie do końca pokrywają się z zapowiedziami z końca 2010 roku. Single i młode małżeństwa nie otrzymają pomocy od państwa.

Dzięki programowi, do końca 2010 roku, aż 85 tys. osób skorzystało z możliwości zakupu nieruchomości z Rodziną na swoim. Pomimo zapowiadanych cięć, zadłużony polski budżet jeszcze przez kilka lat będzie spłacał zobowiązania rzędu kilku miliardów złotych na rzecz przyznanych dotąd dopłat.

Prawdopodobnie w 2013 roku Rodzina na swoim przestanie istnieć. Tegoroczne zmiany znacznie ograniczą dostęp do kredytów preferencyjnych. Będą obowiązywały wyłącznie dla mieszkań nowych. Kredytobiorcą nie będzie mogła zostać osoba, która przekroczyła 35 rok życia. Pula nieruchomości kwalifikujących się do kupna w ramach Rodziny na swoim znacznie się skurczy. Próg cenowy może zostać obniżony nawet o 40%.

Według opinii Rządu single nie otrzymają dopłat, ponieważ stać ich na kupno mieszkania bez pomocy państwa. Ostateczną decyzję pozostawiono w rękach premiera.Rząd padł ofiarą nieścisłych zapisów. Mało popularny w 2006 roku program wprowadzony prze z PIS, w okresie 2009-2010 roku pobił rekordy popularności. Po nadchodzących zmianach, z kredytów preferencyjnych będą mogły skorzystać jedynie osoby zamieszkujące małe miasta, ze względu na niskie ceny nieruchomości.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Kredytowanie
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-07-05 14:03:50
Tagi do artykułu: rodzina na swoim | single | kredyty | kupno mieszkania | kredyty preferencyjne | kredytów
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
 
    Najlepsze projekty domów