X
 
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Koniec Rodziny na swoim?

rodzina
Zgodnie z zapowiedziami Rząd przygotowuje zmiany w programie Rodzina na swoim. Nowe warunki nie do końca pokrywają się z zapowiedziami z końca 2010 roku. Single i młode małżeństwa nie otrzymają pomocy od państwa.

Dzięki programowi, do końca 2010 roku, aż 85 tys. osób skorzystało z możliwości zakupu nieruchomości z Rodziną na swoim. Pomimo zapowiadanych cięć, zadłużony polski budżet jeszcze przez kilka lat będzie spłacał zobowiązania rzędu kilku miliardów złotych na rzecz przyznanych dotąd dopłat.

Prawdopodobnie w 2013 roku Rodzina na swoim przestanie istnieć. Tegoroczne zmiany znacznie ograniczą dostęp do kredytów preferencyjnych. Będą obowiązywały wyłącznie dla mieszkań nowych. Kredytobiorcą nie będzie mogła zostać osoba, która przekroczyła 35 rok życia. Pula nieruchomości kwalifikujących się do kupna w ramach Rodziny na swoim znacznie się skurczy. Próg cenowy może zostać obniżony nawet o 40%.

Według opinii Rządu single nie otrzymają dopłat, ponieważ stać ich na kupno mieszkania bez pomocy państwa. Ostateczną decyzję pozostawiono w rękach premiera.Rząd padł ofiarą nieścisłych zapisów. Mało popularny w 2006 roku program wprowadzony prze z PIS, w okresie 2009-2010 roku pobił rekordy popularności. Po nadchodzących zmianach, z kredytów preferencyjnych będą mogły skorzystać jedynie osoby zamieszkujące małe miasta, ze względu na niskie ceny nieruchomości.
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Kredytowanie
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-07-05 14:03:50
Tagi do artykułu: rodzina na swoim | single | kredyty | kupno mieszkania | kredyty preferencyjne | kredytów
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
Velux

Co można samodzielnie naprawić w oknie dachowym?

Dbając o okna dachowe na co dzień, konserwując je zgodnie z zaleceniami producenta, raczej nie będziemy mieli kłopotów z ich sprawnym funkcjonowaniem ani z ewentualnymi uszkodzeniami. Gdyby jednak rama lub skrzydło okna zostały zarysowane, nastąpiło zużycie powłoki lakieru czy uszkodzenie uszczelki, to warto wiedzieć, że większość tego typu napraw w oknie dachowym można wykonać samodzielnie.
Projekt Mini1

Mini 4 – projekt domu parterowego dla 4-osobowej rodziny

Domy parterowe to spełnienie marzeń wielu osób, ponieważ potrafią zaspokoić potrzeby mieszkaniowe nawet licznej rodziny. Często zapewniają funkcjonalny rozkład pomieszczeń z przestronnym salonem, w którym każde spotkanie rodzinne będzie niesamowitym przeżyciem. Taki właśnie jest projekt domu Mini 4. Sprawdźmy bliżej jego parametry i rozwiązania instalacyjne.
Projekt Oli3

Dom na wąską działkę? Poznaj projekt Oli II

Działka o niewielkiej szerokości nie oznacza, że trzeba od razu rezygnować z marzeń o przestronnym domu z ogrodem. W tej sytuacji warto zdecydować się na budynek z funkcjonalnie zaplanowaną przestrzenią. Rozwiązaniem problemu może się okazać projekt Oli II – zwarta bryła z komfortowym wnętrzem.
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Czym jest program Rodzina na Swoim?

klucze
Coraz wyższe odsetki oraz wahania kursów walut powodują, że ludzie planujący zakup własnego mieszkania czy domu poszukują sposobów na obniżenie opłat. Szansę taką dają dopłaty programu rządowego Rodzina na Swoim, którego popularność wciąż rośnie...

Kredyt hipoteczny "Rodzina na swoim"

dom jednorodzinny
Rodzina na Swoim” to rządowy program dopłat do kredytów hipotecznych.
W myśl ustawy z dnia 8 września 2006 r. o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania, Rodzina na Swoim rozumiana jest jako małżeństwo lub samotny rodzic...

Koniec programu Rodzina na Swoim

klucze
Program Rodzina na Swoim okazał się zbyt popularny i kosztowny dla państwa. Prawdopodobnie do końca 2012 r. rząd wycofa się z niego całkowicie. Każdy kto chce skorzystać z możliwości dopłaty musi się pospieszyć, ponieważ dotychczasowe warunki udzielania kredytu pozostaną niezmienione tylko do końca tego roku...

Czy Mieszkanie dla Młodych zastąpi Rodzinę na Swoim?

rodzina
Mieszkanie dla Młodych (MDM) to projekt kolejnego programu po Rodzinie na Swoim, który ma za zadanie wspomóc zakup mieszkań przez młode małżeństwa oraz singli. Wsparcie polegałoby na dofinansowaniu przez rząd 10-15% kosztu zakupu lokalu mieszkalnego o powierzchni nie przekraczającej 75 m kw.