X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Panele do łazienki

Drewno całkowicie odmieniło współczesną łazienkę. Panele ścienne i podłogowe, odporne na dzianie wody, są dostępne w powszechnej sprzedaży. Bogate wzornictwo i szeroki wybór dekorów, pozwala na urządzenie łazienki, zarówno w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Wszystko to stało się możliwe dzięki odpowiedniej technologii produkcji i impregnacji drewna.


Panele podłogowe do łazienki
panele do łazienkiDrewniane panele łazienkowe częściej stosuje się jako okładzinę podłogową niż ścienną. W nowoczesnych aranżacjach, wzorowanych na trendach skandynawskich, ściany maluje się farbą wodoodporną i wykłada kafelkami wokół urządzeń sanitarnych, gdzie powierzchnie ścian narażone są na ciągły kontakt z wodą.

Panele do łazienki, muszą być odpowiednio wykonane i zaimpregnowane. Produkty laminowane z wodoodporna płytą nośną, mają dodatkowo zakonserwowane krawędzie. Podłoga Ouick Step Laguna, marki Komfort, posiada nowatorską metodę montażu. Panele o długości 138 cm i szerokości 10 cm, mają specjalnie ukształtowane krawędzie łączące, pomiędzy które, podczas montażu, należy włożyć pasek gumowy. Dzięki temu podłoga jest całkowicie nieprzemakalna.


Panele dostępne są w dwóch egzotycznych kolorach: merbau i szary teak.

Panele łazienkowe można łączyć także metodą bezklejową, jak w przypadku produktów wodoodpornych Witex. Panele podłogowe laminowane, z wodoodporną płytą nośną, montuje się na na klik. Krawędzie łączące, każdego z elementów, są zaimpregnowane. Montaż, chodź bez użycia kleju, gwarantuje całkowitą nieprzepuszczalność wody. Oprócz wysokiej odporności na wilgoć i uszkodzenia, producent oferuje szeroki wybór dekorów i kolorów. Dodatkowo, warstwa zewnętrzna paneli, ma właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu łazienka jest miejscem bezpiecznym.

Panele ścienne łazienkowe
Panele ścienne do łazienki stosuje się bardzo rzadko. Przeważnie wtedy, gdy aranżacja nawiązuje lub odwzorowuje styl. Drewno to element wykończeniowy, który powinna posiadać łazienka w stylu angielskim, łazienka w stylu skandynawskim, łazienka w stylu retro i łazienka w stylu vintage.
Łazienki w stylu retro i angielskim mają bogato zdobione panele, listwy i płyty drewniane, które doskonale komponują się z dekoracyjnymi urządzeniami sanitarnymi i armaturą.
Do łazienek w stylu vintage i skandynawskim pasuje drewno o dekorze naturalnym, z widocznymi słojami, wykładane w formie deskowania, bez zbędnych dekoracji.
łazienka
Drewniane panele ścienne do łazienki powinny być tak samo zabezpieczone przed działaniem wilgoci i wody jak panele podłogowe.
łazienka
Drewno to materiał, który ociepli odbiór każdego wnętrza. Łazienka zaaranżowana elementami wykonanymi z surowców naturalnych sprawia wrażenie przytulnego pokoju kąpielowego. Jak prywatna strefa SPA, w której chciało by się spędzić każdą wolną chwilę.łazienkałazienkałazienkałazienkałazienkałazienkałazienkaŁazienka w stylu Art Decoceramika sanitarnałazienka
Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Panele
Autor: Agnieszka Bykowska
2016-04-27 16:14:25
Tagi do artykułu: łazienki | okładziny | merbau | panele podłogowe | drewno
Podyskutuj na forum (0):
 
Bądź pierwszym, który doda komentarz do tego artykułu. Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać nowy komentarz...
 
 
Powiązane galerie:
Galeria Łazienki Łazienki Galeria Toalety Toalety Galeria Wanny Wanny Galeria Umywalki Umywalki
 
    Najlepsze projekty domów