X
Logo Projektoskop.pl
 
 
 
 
 
 

Drzwi do wiosny

drzwi wewnętrzne
Pierwsze promienie słońca i podmuch cieplejszego wiatru zachęcają do poszukiwania nowych inspiracji aranżacyjnych. To właśnie wiosną warto zdecydować się na ożywcze zmiany, które poprawią nastrój i dodadzą nam energii.

Drzwi to nie tylko funkcjonalny element wyposażenia wnętrza, ale też wizytówka osobowości i indywidualizmu jego mieszkańców. Odpowiednio dobrane, wydobędą oryginalny charakter każdej przestrzeni. Rzadko decydujemy się na ich zmianę, więc czy warto przy wyborze kierować się sezonowymi kaprysami? Raczej nie, ale zawsze będziemy cenić model, który do wnętrza wniesie światło i optymistyczny podmuch wiosny.


Salon w słońcu
Łazienka czy sypialnia to pomieszczenia, w których znakomicie sprawdzają się drzwi jednolite. Z powodzeniem kreują atmosferę komfortu i wyciszenia. Również w gabinecie możemy pozwolić sobie na trochę odgrodzenia, gwarantowanego przez drzwi wewnętrzne o pełnej powierzchni. Natomiast w salonie cenne jest każde dodatkowe źródło światła. Dlatego im większe przeszklenie w drzwiach tym jaśniej i przestronniej będzie się prezentował. Duża tafla szkła to też idealne rozwiązanie w pokoju dziecięcym, zwłaszcza gdy maluch boi się sam spać. Drzwi z szybą, za którą widać znajome kształty, pozwolą mu łatwiej oswoić się z nową sytuacją. Nie trzeba się przy tym obawiać, że szkło zwiększy ryzyko nieszczęśliwego wypadku. Standardowa szyba w drzwiach firmy INVADO wykonana jest z hartowanego szkła, siedmiokrotnie bardziej wytrzymałego od tak zwanego “szkła bezpiecznego”. - Potrzeba naprawdę dużej siły, aby rozbić taką szybę, a jeśli to już się stanie, szkło rozbije się na tysiące małych kawałeczków o nieostrych, zaokrąglonych kształtach – zapewnia Joanna Dec-Galuk, odpowiedzialna za markę INVADO. W ofercie firmy znajduje się unikalna linia drzwi D’artagnan, z dużą powierzchnią przeszklenia, w obramowaniu z forniru lub okleiny dekoracyjnej. Tworzą ją zarówno modele o zgeometryzowanym wzornictwie, jak i płynnych, miękkich liniach. Wśród tych ostatnich jest model D’artagnan Solei. Cała kolekcja dostępna jest w kilkunastu odsłonach kolorystycznych, między innymi: buk, orzech amerykański, wenge, dąb złoty czy Cognac w wersji fornirowanej lub okleinowanej. Szkło maksymalizuje przenikanie promieni słonecznych, a wraz ze światłem we wnętrzu zagości świeżość i wiosenna energia.

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii Drzwi
2011-03-10 11:23:40
Tagi do artykułu: drzwi | drzwi wewnętrzne | przeszklenia | INVADO | Dąb
 
Powiązane galerie:
Galeria Drzwi Drzwi      
Inne wiadomości
balkony Velux 1

Czy na poddaszu można zbudować balkon?

Balkon, a nawet taras to rozwiązania jak najbardziej możliwe na poddaszu. Dostępne są nawet gotowe produkty, takie jak balkon dachowy czy okno balkonowe. Takie konstrukcje ma w swojej ofercie firma VELUX.
Łazienka

Dekoracje na okna dachowe

Tylko mieszkańcy poddaszy wiedzą jakim problemem jest udekorowanie okna dachowego. Najprostszym rozwiązaniem jest montaż rolety, jednak w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy salon większość z nas chce mieć coś bardziej ozdobnego i dekoracyjnego.
DrzwiAV3

Zamek dla zapominalskich, czyli drzwi ryglujące się automatycznie

Zamykanie drzwi bez klucza – to możliwe. I nie chodzi tu o zwykłe zatrzaśnięcie drzwi, ale ich bezpieczne zaryglowanie, a więc zabezpieczenie przed włamaniem. Takie możliwości daje zamek Winkhaus autoLock.
drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne

Bierzemy się właśnie za remont naszego domu, mieszkania... Mamy już wszystko obmyślone: kolory ścian, jaka będzie podłoga, wiemy już które meble zakupimy. Pozostaje jeszcze jeden ważny element, który nie tylko będzie oddzielał różne pomieszczenia od siebie, ale także doda „kropkę nad i” naszemu wnętrzu, podkreśli jego styl i unikalny charakter. Nie ma się co spieszyć przy wyborze, gdyż całość musi ze sobą idealnie współgrać. Jednak wygląd to nie jedyna cecha która powinniśmy się kierować przy wyborze...
montaż ościeżnicy

Montaż ościeżnicy

Decydując się na wymianę drzwi wewnętrznych, zazwyczaj wybieramy także nowe, dobrane do skrzydeł drzwiowych ościeżnice. Bogata oferta dostępnych na rynku ościeżnic pozwala nie tylko na wybór wymarzonego koloru, ale także odpowiedniego rodzaju – stałego lub regulowanego. Co istotne montaż ościeżnicy nie jest trudny i możemy go przeprowadzić samodzielnie!
 
    Najlepsze projekty domów
 
Artykuły podobne

Odkryj swoje wnętrze

drzwi wewnętrzne
Współczesne trendy w architekturze wnętrz pozwalają swobodnie łączyć zróżnicowane style, materiały oraz wzory. Aranżacyjne eksperymenty powinny jednak dążyć do osiągnięcia spójnej całości. Jak nie stracić głowy pośród tysięcy dostępnych na rynku farb, mebli, dekoracji i zaprojektować własne, harmonijne wnętrze?

Funkcjonalność natury

Drzwi DOMINO
Współczesna aranżacja chętnie czerpie z piękna ukrytego w naturalnych materiałach i tworzywach. Oszczędne, harmonijnie zaaranżowane powierzchnie to interesująca alternatywa dla pompatycznej elegancji.

Drzwi do designu – nowe trendy

drzwi wewnętrzne
Drzwi spełniają rolę aranżacyjnej „kropki nad i”, decydując o indywidualnym charakterze wnętrza. Projektanci doskonale to rozumieją, dlatego ich propozycje są coraz częściej efektem śmiałych poszukiwań, a jednocześnie swobodnego dialogu z tradycją i pochwały dla prostoty.

Drzwi pod kolor

Drzwi wewnętrznych
Wybierając drzwi wewnętrzne kierujemy się nie tylko ich funkcjonalnością, ale również walorami estetycznymi. Elegancka forma, ciekawe wzornictwo i wreszcie kolorystyka, mają wpływ na ogólny charakter wnętrza.