Boazeria w nowej odsłonie

Boazeria ścienna przeżywa renesans. W niczym jednak nie przypomina tej sprzed 20 lat. Okładzina korkowa Dekwall to nowy design, ciekawa paleta naturalnych i stylizowanych barw i faktur. Przede wszystkim jest to jednak nowatorski materiał, który stwarza wręcz nieograniczone możliwości w kreacji pięknego i funkcjonalnego wnętrza.

salon

fot. salon

Przeczytaj również: Powiększamy optycznie okno

Naturalna ewolucja stylu
Drewniana boazeria przeszła prawdziwą ewolucję. Zmieniły się materiały, sposób montażu, a co za tym idzie możliwość tworzenia niestandardowych aranżacji.
„Materiały wykończeniowe, takie jak okładzina korkowa, dają nie tylko profesjonalnym architektom wnętrz szerokie pole do urzeczywistniania oryginalnych pomysłów – mówi ekspert z firmy Wicanders i dodaje – Boazeria ścienna to z jednej strony praktyczny materiał, a z drugiej obietnica wyjątkowej dekoracji, która harmonijnie nawiązywać będzie do pozostałych elementów wystroju lub też wyznaczy główną oś aranżacji. Pobudzające wyobraźnię desenie i kolorystyka paneli ściennych zachęcają bowiem do zupełnie innego projektowania domowej przestrzeni.”

Wcielenie się w rolę stylisty nie będzie trudne, ponieważ do dyspozycji mamy aż 38 modeli okładziny korkowej. Dostępne są one w formie gotowych płytek o grubości 3 mm, których wierzchnią warstwę stanowi korek dekoracyjny, a rdzeniem jest aglomerat korkowy o gęstości 250 kg/m3. W zróżnicowanej pod względem nasycenia barw i odcieni palecie znajdziemy zarówno warianty z naturalnym fornirem, barwionym tłem, jak również barwione w całości. Do wyboru mamy różne odcienie szarości i beży, brązy subtelnie przeplatane czerwienią, bielą lub wyrazistą czernią. Tak oryginalna faktura okładziny podkreśli wyjątkowy charakter zarówno tradycyjnych, jak i ultra nowoczesnych aranżacji.

Zobacz również: Wnętrza odziane tundrą
sypialnia

fot. sypialnia

Jak zauważa ekspert „Współczesne trendy architektonicznie skłaniają się ku łączeniu ze sobą różnego typu surowców na zasadzie przeciwieństw faktur, wykończenia powierzchni czy też barw. W myśl tej zasady, naturalny korek doskonale współgra z drewnem, szkłem czy kamieniem. Pozwala zatem stworzyć kompozycję bardzo nowatorską, a przy tym odwołującą się do bliskich naturze rozwiązań. Widoczne w fakturze korka przejścia barw, pigmenty, a nawet drobne niedoskonałości nadają stylizacji autentyczności i indywidualnego wyrazu. Dzięki temu takie projekty są ponadczasowe.”

Trwałość zaczerpnięta z natury
Okładzina korkowa to w 100% naturalny, ekologiczny surowiec, który poza urodą wykazuje wiele praktycznych w użytkowaniu zalet. „Boazeria Dekwall dzięki naturalnym właściwościom materiału zapewnia doskonałą izolację akustyczną i termiczną – wskazuje ekspert i dodaje – Pokryte nią ściany skutecznie wyciszają dźwięki i tłumią hałas dobiegający z zewnątrz. Naturalny korek pozwala również ustabilizować temperaturę oraz wilgotność powietrza, przez co korzystnie wpływa na mikroklimat wnętrza. Okładzina korkowa na długo zachowuje swoją urodę. Pokryte lakierem lub woskiem płytki korkowe są odporne na wilgoć oraz zabrudzenia. Pielęgnacja jest więc prosta i wymaga zastosowania jedynie wilgotnej szmatki za pomocą której usuniemy widoczne na ścianie zabrudzenia czy zacieki. Antystatyczne właściwości korka zapobiegną również przyciąganiu kurzu. Z pewnością docenią to alergicy i rodzice małych dzieci.”

salon

fot. salon

Oryginalny design i funkcjonalność okładziny korkowej zachęcają, by wziąć ją pod uwagę w tworzeniu nowej aranżacji każdego pomieszczenia w domowej przestrzeni. Kuchnia, łazienka, przedpokój, salon czy dziecięcy pokój – w każdym z tych wnętrz ściany stanowić będą wówczas niepowtarzalny i ponadczasowy element dekoracyjny.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)