Ciemny kolor we wnętrzu: brązowy

sypialnia

fot. sypialnia

Kawa z mlekiem, kakao, czy słodka czekolada? Kolor brązowy przywodzi na myśl smakowite skojarzenia. Stanowi doskonałe tło dla wystroju klasycznego i nowoczesnego.

Brąz to kolor ziemi, symbol ciężkiej pracy, kojarzy się ze stabilnością i spokojem. W aranżacji wnętrz wykorzystywany jest przede wszystkim jako wykończenie podłóg.
Brązowe drewno w postaci paneli ściennych doskonale prezentuje się w pokoju dziennym. Okładzina ścienna z paneli to popularne rozwiązanie, do montażu sprzętu RTV.

łazienka

fot. łazienka

Kolor brązowy sprawdzi się w każdym wnętrzu, niezależnie od jego przeznaczenia. To doskonałe tło dla kolorowych mebli i dodatków.

Z czym łączyć kolor brązowy? – palety kolorów
Kolor brązowy doskonale łączy się z innymi kolorami. Zestawienia należy komponować zgodnie z nasyceniem i temperaturą barw. Najmodniejsze połączenia to: brązowy i błękitny, brązowy i pomarańczowy oraz brązowy i czerwony.

Poniżej modne palety kolorów w udziałem brązu, znanych producentów farb:

Kolekcja „Od świtu do zmierzchu” to propozycja marki Dekoral. Każde zestawienie barw zawiera jasny lub ciemny odcień brązu. Może on występować zarówno w roli koloru przewodniego, jak i dopełnienia dekoracyjnego.

paleta kolorów

fot. paleta kolorów

Pastelowy świt, to zestawienie pastelowych odcieni: brązu, szarości, żółci i różu.

paleta kolorów

fot. paleta kolorów

Orzeźwiający poranek, to kontrastowe zestawienie pastelowych i ciemnych barw: fioletu, limonki i beżu.

paleta kolorów

fot. paleta kolorów

Ogniste popołudnie, to odważna kompozycja trzech kolorów: pomarańczowego, brązowego i czerwonego.

paleta kolorów

fot. paleta kolorów

Senny zmierzch, to stonowane odcienie: brązu, beżu i jasnej zieleni. Odważna zieleń w zestawieniu z pozostałymi kolorami jest delikatnie stłumiona i miła w odbiorze.

paleta kolorów

fot. paleta kolorów

Czekoladowy wieczór, to zestawienie bardzo jasnych i ciemnych kolorów: ciemny brąz i dwa odcienie beżu zestawione z turkusową zielenią.

paleta kolorów

fot. paleta kolorów

Szalona noc to żywa kompozycja trzech kolorów: brązu i beżu przełamanego szarością, emanującej światłem żółci i intensywnego, ciemnego różu.

Magnat w propozycjach trendów kolorystycznych 2011 zakomponował kolekcję „Głębia Natury”. Paleta kolorów to zestawienie barw i odcieni inspirowanych naturą, kilka odcieni brązu, zieleni, żółci i złamanej bieli.

paleta kolorów

fot. paleta kolorów

Czytaj też:
Palety kolorów
Ciemny kolor we wnętrzu: czarny
Ciemny kolor we wnętrzu: fioletowy

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)