Dębowa podłoga tworzona na miarę

parkiet

fot. parkiet

Określ swoje potrzeby, podaj wymiary, zdecyduj o kolorze i sposobie wykończenia. Wbrew pozorom nie musi to być instrukcja dla osób, które chcą sprawić sobie nowe ubranie. W ten sposób można zobrazować także działanie firmy Chapel Parket Polska, która w swojej ofercie posiada podłogi dębowe produkowane na indywidualne zamówienie.

Dlaczego warto zdecydować się na kupno podłogi tworzonej na zamówienie? Udzielając odpowiedzi na to pytanie należy uwzględnić dwa istotne elementy – czysto praktyczne zalety takiego rozwiązania oraz niepowtarzalny charakter posadzki.

W dobie niezwykle popularnych zakupów internetowych warto odróżnić zamówienie będące synonimem kupna seryjnego produktu, który zostanie dostarczony pocztą lub kurierem od zamówienia przedmiotu wykonanego specjalnie dla kupującego, często z uwzględnieniem jego potrzeb. Indywidualne zamówienie podłogi należy traktować w kategorii właśnie takiego zlecenia, w którym poza podstawowymi danymi, mogą zostać zawarte specyficzne wymagania inwestora, jak np. sposób wykończenia.

Nietypowe wnętrza wymagają zastosowania równie nietypowych rozwiązań. Jeśli inwestor potrzebuje podłóg, które muszą spełniać ściśle określone wymagania, zadaniem producenta jest dołożenie wszelkich starań, aby taką podłogę wykonać. Niestety, istniejące możliwości techniczne nie zawsze na to pozwalają. Działalność naszej firmy dowodzi jednak, że dysponując wiedzą, czasem i zatrudniając utalentowanych fachowców można sprostać nawet bardzo ambitnym wyzwaniom – mówi Sebastian Kos z firmy Chapel Parket Polska, oferującej dębowe posadzki wykonywane tylko na zamówienie.

drewniana podłoga do jadalnia

fot. drewniana podłoga do jadalnia

Każde zlecenie ma swoją specyfikę, niektóre wymagają większego wysiłku logistycznego, w przypadku innych główny akcent jest położony na specyficzne detale, na których zależy inwestorowi.

Nie zależnie od wielkości zamówienia, każde jest traktowane indywidualnie. Warto wiedzieć, że niektóre czynności związane z obróbką drewna są wykonywane ręcznie. Daje to gwarancję najwyższej jakości, a także pozwala osiągnąć efekty nieosiągalne przy seryjnej produkcji maszynowej.

Nie istnieje magazyn, w którym przechowujemy gotowe wyroby. Każde zamówienie jest realizowane zgodnie z życzeniami inwestora – podkreśla S. Kos.
Mówiąc inaczej; zamiast iść do sklepu i dostępny w nim asortyment dostosować do własnych potrzeb, inwestor określa swoje wymagania i to wg nich tworzone są podłogi.

Rozwiązań, z których można skorzystać zamawiając posadzki Chapel Parket jest bardzo dużo. Kupujący wybiera materiał – do dyspozycji ma dwa rodzaje drewna dębowego: heblowane lite praz warstwowe – heblowane lub szlifowane. Jednocześnie zamawia się akcesoria, takie jak listwy, stopnice czy progi.
Chapel Parket Polska w ofercie posiada deski, klepki i kasetony (tak lite, jak i warstwowe). Inwestor decyduje także o grubości i szerokości desek. Można zakupić deski poddane procesom postarzania albo zdecydować się na drewno, które wyglądem nie przypomina starych posadzek. Stylizowane podłogi wyróżnia się nie tylko intrygującą barwą, ale także i ciekawą strukturą będącą efektem postarzania. Paleta barw podłóg tej firmy jest bardzo szeroka – znajdziemy w niej właściwie wszystkie odcienie, w tym także niezwykle soczyste barwy serii Color Line, czy przykuwające wzrok kolory kolekcji Middle Age Floors, przywołujące na myśl surowe drewno poddane działaniu żywiołów.

To właśnie chęć posiadania niepowtarzalnych podłóg jest drugim powodem, dla którego zamawia się posadzki Chapel Parket. Tak jak nie ma dwóch identycznych drzew, tak nie istnieją dwie takie same deski, a co za tym idzie, takiej samej podłogi. Unikatowy rysunek drewna, ułożenie słojów, widoczne efekty ręcznej obróbki drewna – wszystkie te elementy sprawiają, że każda podłoga drewniana Chapel Parket jest jedyna w swoim rodzaju. Należy przy tym pamiętać, że wykonana z drewna podłoga zmienia się z upływem czasu, a z biegiem lat będzie nabierała charakteru, który tylko wzmocni ten efekt.

Warto pamiętać, że kupno drewnianej podłogi, to inwestycja na lata. Złożenie indywidualnego zamówienia na posadzkę nie należy wobec tego traktować jak fanaberię, ale jako sposób na stworzenie wymarzonej podłogi. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)