Dekoracje ścienne na Walentynki

dekoracje ścienne

fot. dekoracje ścienne

Motywy romantyczne, w formie ściennych aplikacji, wyglądają modnie nie tylko od święta. Mogą stać się przemiłą niespodzianką w dniu Św. Walentego. Oto kilka propozycji Tikkurila, które możemy wykonać samodzielnie.

Zobacz również: Zatrzymana w biegu kropla

Aplikacje ścienne, to niewielka zmiana aranżacyjna, która w oryginalny sposób przykuwa uwagę i dopełnia wystrój wnętrza. W palecie barw Tikkurila znajdziemy mnóstwo modnych odcieni, które nadadzą wnętrzu designerski charakter.

dekoracje ścienne

fot. dekoracje ścienne

Wykonując dekorację przy pomocy szablonu, pamiętajmy, że farba do tego celu powinna być gęsta i kryjąca (np. Optiva Matt (5)). Do odbicia wzoru używamy specjalnego narzędzia do tepowania, bądź zwykłej, dobrze odciśniętej, gąbki. Tym sposobem farba nie będzie podciekać pod szablon i wybrany wzór zostanie wykonany perfekcyjnie. Zamiast tradycyjnej kolorystyki produktów malarskich, możemy użyć farb i laserunków Taika. Pozostawiają one na ścianie perłowy połysk. Produkty z tej serii nadają się do wykonywania delikatnych i eleganckich elementów zdobniczych.

Serca

dekoracje ścienne

fot. dekoracje ścienne

Dekoracje ścienne w kształcie serca, sprawią, że aranżacja stanie się subtelna i świeża. Użyte kolory powinny współgrać z pozostałymi elementami aranżacji. W tak udekorowanej jadalni, kolacja walentynkowa nabierze wyjątkowego charakteru.

LOVE
Aplikacja literowa LOVE, to romantyzm w nowoczesnym wydaniu. Stylistyka liternictwa jest subtelna i klasyczna. Wykonana w ciepłym, żółtym kolorze, połączona z żywym tłem ściany, tworzy przykuwającą uwagę kompozycję.

Gołębie

dekoracje ścienne

fot. dekoracje ścienne

Dwa zakochane gołębie malowane delikatną linią, w kolorze przygaszonego oranżu, wykreują nastrojowy klimat sypialni. Ptaszki można „posadzić” na namalowanym w tym samym kolorze zagłówku od łóżka. Całość dekoracji uzupełnią poduszki i narzuta w podobnej, ciepłej tonacji kolorystycznej.

Zakochana para
Dla odważnych, ciekawym konceptem może być aplikacja wykonana w kolorze kontrastującym do barwy przewodniej we wnętrzu. W tym wypadku rysunek wykonano w różowo-fioletowej tonacji. Efekt jest niezwykle oryginalny. Aby nie spowodować chaosu, pozostałe dodatki powinny nawiązywać do kolorystyki aplikacji.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)